Alvilági játékok (2006)

Lucky Number Slevin

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Na hölgyeim,és uraim,ez gyenge eresztés.Semmi izgalom,lassú,vontatott,és elfárad úgy középtájon.Lendülettelen tucatkrimi a rosszabbik fajtából.Hiába a jó színészi gárda,ha semmilyen maga a történet.Rossz rendezés,rossz film.

indingo   2017. 11. 02.

Itt aztán tényleg minden nagyágyút összeeresztettek. Willis, Freeman, Kingsley. Meglepően jó lett a története is, izgalmas sztori sok fordulattal és tartalommal.

Deku   2017. 08. 28.

Csodálatos film lett. A nézőjét szint azon nyomban elvarázsolja a történetével ami szerintem hihetetlenül stabil. Azt hiszem ezzel a filmmel mindenki csak jól járhat mert fantasztikus.

rainman   2020. 01. 27.

Hogy egy filmbe beletesznek egy rakat ismert színészt, vagy hogy egy -egyáltalán nem meglepő – csavart dobnak be a végére, még nem lesz jó film! Itt ez maximálisan fennáll! Szatirikus krimit kapunk, kis csavarral a végén, de az idáig vezető út eléggé... több»

Mate   2015. 05. 01.

Jó színészek, érdekes történet, mégis besül. A párbeszédek erőltetettek, a film próbál Tarantino-s lenni, de túl amerikai ahhoz, hogy igazi fordulatokat vigyen bele. A sztori kiszámítható, a karakterek sablonosak és az egész az elégedetlenség érzésével tölt el.

a.edit63   2015. 05. 19.

Egyszer nézhetős, felejthető alkotás, mondjuk nem is igazán szeretem a maffia filmeket....Morgan Freeman és Ben Kingsley jó választás volt, valamennyit emeltek a színvonalon. Bruce Willis-t pedig jó volt újra látni, ahogy felvillan két fegyverrel a kezében, talán ez volt a legjobb jelenet! :D

Enjoy   2017. 01. 24.

Csalódás volt a film. A színészek alakítása sem tetszett és a történet is lapos volt. Sok rész kifejezetten unalmas volt, nem okozott élményt. Átlagosnál rosszabb film.

Stanley Tucci
Dorian Missick
Stanley Tucci
Josh Hartnett

A Ponyvaregényben is 4 óra 20 perc van akárcsak a film utolsó jelenetében.

Ausztráliában a filmet The Wrong Man címmel mutatták be.

A film stúdiófőnöke Ben Kingsley neve elé odaírta a film reklámozása során a Sir tisztségét, ami az angoloknál nem szokás.

A film gyártási költsége 27M $ volt.

Forgattak egy alternatív jelenetet, amiben Slevin megöli Lindsey-t, ám végül túl komornak találták.

(BSzabina)

Amikor Lindsay és Slevin James Bond-színészekről beszélgetnek, Sean Conneryt "Scotland Forever"-ként emlegetik. A valóságban Sean Connerynek egy ilyen feliratú tetoválása van.

(BSzabina)

Josh Hartnett (Slevin) forgatókönyvíróval és annak barátnőjével lakott New Yorkban, amikor a forgatókönyv íródott. jó ötletnek találta, hogy Slevin gyakran legyen egy szál törölközőben, mivel nagyon gyakran látta így Josh Hartnettet. Ráadásul ez egy kissé sebezhetővé tette Slevin karakterét.

(BSzabina)

Lucy Liu azt mondta, hogy egyik filmje forgatásán sem szórakozott olyan jól, mint ez alatt.