Fogságban

Fogságban

Prisoners
Bogi87

Hugh Jackman

Keller Dover boldog családapa, feleségével épp hálaadási ebédre mennek barátaikhoz, a Birch házaspárhoz. Anna Dover és Joy Birch nagyon jó barátnők, és hajlamosak elkószálni a szülői tekintetek elől. A két fiatal lány már órák óta nem tért vissza egy sétáról, szüleik pedig sehol nem… Több

Premier (HU): 2013.10.10. | Cinego (2021.10.21.)

2024.01.16 Zelegor

Ilyen egy tökéletes thriller

Elejétől a végéig, a legapróbb részletekig, ez egy kivételesen tökéletesre sikerült nyomozós thriller. Hát de tényleg, ez valami zseniálisra sikerült film, eddig nem is értem, hogy maradt ki. 2,5 óra, észre se vettem, annyira beszippantott. Kár, hogy csak évtizedenként készülnek ehhez hasonló mesterművek...

2020.08.13 Harper

Játék az idegekkel - Fogságban

A Fogságban (Prisoners), Denis Villeneuve 2013-as rendezése, Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal és Paul Dano főszereplésével valódi játék az idegekkel. A három kulcskarakter: a gyermekének eltűnésével szembenéző szülő, az ügyben nyomozó rendőrtiszt és a gyanúsított fiatalember, akit aztán elrabol a teljesen kétségbeesett apa. Mindhárom szerepben nagyon alakítanak a színészek: elismerés illeti Jackmant, Gyllenhaalt és Danot is. Maga a sztori is érdekes, de mindent visz a rendezés, ahogyan Villeneuve folyamatosan fokozza a feszültséget, egészen az utolsó kockáig. A néző mélyen elgondolkodik: ő mit tenne az apa helyében. A Prisoners keményen önmagunkba nézésre késztet bennünket és bizony nem mindig tetszik nekünk az, amit legbelül látunk. Nekem a film befejezése tetszett a legjobban és mikor először megnéztem a sztorit, emlékszem még percekig csak ültem a helyemen és emésztettem a látottakat. Ütős az egész, benne marad az emberben. Értékelésem: 80%, részletezve: sztori: 80%, rendezés: 90%, látványvilág: 70%, színészek: 80%.

2016.02.18 indingo

Érdekes volt a film, főleg annak tekintetében, hogy most akkor ki is van fogságban. A kislány vagy az édesapa? Moziban láttam és furcsa volt számomra, hogy egyeseknek milyen furcsa a a humorérzéke. A film elején lelőnek egy szarvast és a fél terme nevetésben tört ki.

2016.06.17 Bogi87

A Fogságban egy, az első perctől az utolsóig igazán feszült krimi-thriller. Mélyen megrendítő és elgondolkodtató, különösen azért, mert ha beleképzeljük magunkat a főhős helyzetébe, nehéz lenne bölcs döntésre jutni, mi helyes és mi nem, mit tehet meg... Több

2015.01.23 mamiéstöti2

Jake Gyllenhaal feltörekvő karrierjének meghatározó állomása ez. Jó látni, hogy Hugh Jackman se csak egy bizonyos szerepkört tud betölteni, hanem képes egy érzelem dús dráma irányító karaktere is lenni. Közel az alapfilm kategóriához.

Melissa Leo szürke parókát és kiegészítőket viselt a szerep kedvéért, és a kellékesek lelkére kötötte, hogy ne tisztítsák meg a szemüvegét.Szerző: SódóGA

A jelenet, amikor Holly kéri Kellert, hogy igyon még egy kicsit, teljes egészében improvizáció.Szerző: SódóGA

A nyomozó, Loki nevét egy norvég mitológiai szereplő is inspirálta. A mitológia szerint Loki állhatatosan oltalmaz egy gyermeket egy óriástól, Skrymirtől.Szerző: SódóGA

Alex Jones nagynénjének neve Holly Jones. Holly Jones egy 10 éves kislány volt, akit 2003-ban elraboltak és megöltek Torontóban.Szerző: SódóGA