Közösség

Vélemény:

 

89 Fogságban

(2013)

Játék az idegekkel - Fogságban

 
Harper   2020.08.13 14:22
4

A Fogságban (Prisoners), Denis Villeneuve 2013-as rendezése, Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal és Paul Dano főszereplésével valódi játék az idegekkel. A három kulcskarakter: a gyermekének eltűnésével szembenéző szülő, az ügyben nyomozó rendőrtiszt és a gyanúsított fiatalember, akit aztán elrabol a teljesen kétségbeesett apa. Mindhárom szerepben nagyon alakítanak a színészek: elismerés illeti Jackmant, Gyllenhaalt és Danot is. Maga a sztori is érdekes, de mindent visz a rendezés, ahogyan Villeneuve folyamatosan fokozza a feszültséget, egészen az utolsó kockáig. A néző mélyen elgondolkodik: ő mit tenne az apa helyében. A Prisoners keményen önmagunkba nézésre késztet bennünket és bizony nem mindig tetszik nekünk az, amit legbelül látunk. Nekem a film befejezése tetszett a legjobban és mikor először megnéztem a sztorit, emlékszem még percekig csak ültem a helyemen és emésztettem a látottakat. Ütős az egész, benne marad az emberben. Értékelésem: 80%, részletezve: sztori: 80%, rendezés: 90%, látványvilág: 70%, színészek: 80%.