Játssz egy LG 32LJ500V TV-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Sicario - A bérgyilkos

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

mamiéstöti2   2017. 05. 05.

Ellentmondásokkal teli film, mely rendkívül intelligens módon akar ábrázolni egy sablonos történetet. A színészek sem hozták az elvártat a zenéje pedig egyenesen nyomasztó volt.

dulkap   2016. 08. 26.

Sajnos a forgatókönyv több sebből is vérzik, szinte végig a film során, viszont a hangulat, a rendezés és a színészi játékok megmentik a filmet a középszertől. Benicio Del Toro-t mindig öröm nézni, de Blunt és Brolin is kiválóan hozzák a figurát. Kicsit összeszedettebb alapokkal egy igazán remek film is lehetett volna, de így is jól sikerült és egy percig sem unalmas alkotás.

citizenfour99   2016. 03. 07.

Az operatőri munka jó volt, de úgy nagyon mást nemtudnék kiemelni a filmből. A rendezőtől eddig sokkal jobb produkciókat kaphattunk. Számomra csalódás volt hozzá viszonyítva, ámde nemrosz film.

Gigi   2017. 01. 13.

Nem lettem rajongója a filmnek. Végignéztem, de ha mondjuk menet közben elment volna az áram, nem nagyon lett volna hiányérzetem, hogy nem látom a teljes történetet.

Filmelemző   2018. 03. 30.

Nagyon népszerű és jó kritikákat kapott film, az IMDb -n is 7,6 pontos (280 ezer szavazat után), engem mégsem tudott megnyerni magának. A fő gondom vele az, hogy unalmas. Villeneuve sajnos csak lassú filmeket tud készíteni. A Sicarioval is éppen ez a baj: vontatott, kín kivárni az egyes jeleneteket. Ehhez pedig nem elég érdekes a téma. Az amerikaiak nyomoznak a mexikói határvidéken a drogbandák után. Na bumm. Az értékelésem gyenge közepes: 5 pont a 10-ből. Talán majd a második rész, másik rendezővel, jobb lesz. Lassabb nem lehet, az biztos.

Victor Garber
Victor Garber
Daniel Kaluuya
Emily Blunt

Komoly film egy igen komoly témáról, biztoskezű alkotóktól. Realista megjelenítés képben, szóban és főleg hangulatban egyaránt. Happy endre ne számítsunk, ez nem egy ilyen film. (8,5/10) több»

Ritka az olyan mozi, amely ennyire bátran fel meri rúgni a konvenciókat, és képes egy olyan szintű intelligenciát demonstrálni, amelyet az utóbbi időben a mozivászon helyett egyre inkább csak a tévék képernyőjén találni meg. több»

A Sicario egy kíméletlen, velejéig pesszimista modern western, ahol a hőseket is csak egy paraszthajszál választja el a rosszaktól, és ahol mindenki magányosan küzd egy arctalan gonosz ellen. Csak a naplemente hiányzik, meg a boldog lovaglás a szabad prérin. Ez már egy más világ, ahol másfajta háborúk zajlanak. (9/10) több»

A Rotten Tomatoes oldalán 94%-os értékelést kapott 231 kritika alapján.

(Bogi87 )

A film 30 millió dollárból készült el, és 80,553,825 dollárra tett szert.

(citizenfour99 )

Biztonsági okokból a stáb nem forgathatott le mindent a dél-amerikai helyszíneken. A forgatás legnagyobb része így Új-Mexikóban zajlott.