Sicario - A bérgyilkos

mamiéstöti2  2017. 05. 05. 14:08

Ellentmondásokkal teli film, mely rendkívül intelligens módon akar ábrázolni egy sablonos történetet. A színészek sem hozták az elvártat a zenéje pedig egyenesen nyomasztó volt.

dulkap  2016. 08. 26. 20:25

Sajnos a forgatókönyv több sebből is vérzik, szinte végig a film során, viszont a hangulat, a rendezés és a színészi játékok megmentik a filmet a középszertől. Benicio Del Toro-t mindig öröm nézni, de Blunt és Brolin is kiválóan hozzák a figurát. Kicsit összeszedettebb alapokkal egy igazán remek film is lehetett volna, de így is jól sikerült és egy percig sem unalmas alkotás.

citizenfour99  2016. 03. 07. 19:28

Az operatőri munka jó volt, de úgy nagyon mást nemtudnék kiemelni a filmből. A rendezőtől eddig sokkal jobb produkciókat kaphattunk. Számomra csalódás volt hozzá viszonyítva, ámde nemrosz film.

Gigi  2017. 01. 13. 15:19

Nem lettem rajongója a filmnek. Végignéztem, de ha mondjuk menet közben elment volna az áram, nem nagyon lett volna hiányérzetem, hogy nem látom a teljes történetet.

VFTS  2016. 08. 02. 20:53

Sokat vártam a filmtől, ez talán hiba volt. Nem volt annyira akció dús mint amennyire számítottam rá. Ettől függetlenül egy jó film, ami el is gondolkodtatja az embert.

Victor Garber
Victor Garber
Daniel Kaluuya
Movieaddicts:Sicario – A bérgyilkos
Komoly film egy igen komoly témáról, biztoskezű alkotóktól. Realista megjelenítés képben, szóban és főleg hangulatban egyaránt. Happy endre ne számítsunk, ez nem egy ilyen film. (8,5/10)
Smoking Barrels: Sicario - A bérgyilkos
Ritka az olyan mozi, amely ennyire bátran fel meri rúgni a konvenciókat, és képes egy olyan szintű intelligenciát demonstrálni, amelyet az utóbbi időben a mozivászon helyett egyre inkább csak a tévék képernyőjén találni meg.
Hetediksor: Isten hozott a farkasok között!
A Sicario egy kíméletlen, velejéig pesszimista modern western, ahol a hőseket is csak egy paraszthajszál választja el a rosszaktól, és ahol mindenki magányosan küzd egy arctalan gonosz ellen. Csak a naplemente hiányzik, meg a boldog lovaglás a szabad prérin. Ez már egy más világ, ahol másfajta háborúk zajlanak. (9/10)

A Rotten Tomatoes oldalán 94%-os értékelést kapott 231 kritika alapján.

A film 30 millió dollárból készült el, és 80,553,825 dollárra tett szert.

(citizenfour99)

Biztonsági okokból a stáb nem forgathatott le mindent a dél-amerikai helyszíneken. A forgatás legnagyobb része így Új-Mexikóban zajlott.