Hetedik   2018. 07. 08.

Az első rész alapfilm, ez pedig egy korrekt iparos munka néhány egyedi húzással. Értem ezalatt a kopasz dagadék szitává lövését, a véres akciókat és a szép totálképeket, no meg a végén az a nyugtalanító zene, ami az első részben oly gyakran felcsendül. De ezen kívül sokszor bizony unalmas, látszik hogy a sztory java részét már ellőtték az első részben. Persze Del Toro most is zseniális, ahogy a szurdokban vérben fetrengve lassan összeszedi magát, majd egy laza kézmozdulattal kinyírja a mocskokat, nagy jelenet. Sollima egy nézhető folytatást pakolt az asztalra, a konvojos részek itt is jók voltak, de az első rész zsenialítását és nyomasztó atmoszféráját meg sem közelíti.

MMcFly2015   2018. 07. 10.

Nem az első részben megismert vonalat viszi tovább. Egy talán komplikáltabb témát láthatunk, de sokkal gyengébb kivitelezésbe. Magason volt a mérce, számolni lehetett a gyengébb második résszel, de szerencsére még mindig kilehet jelenteni, hogy a Sicario, egy kemény és jó film. Erre az állításomra leginkább a felvezetés (az első 20 perc) nyomja rá a bélyeget. A történetvezetés két cselekményszálat mozgat, ami természetesen később összeforr. Mindkét történet fenntartja az érdeklődést, és a feszültséget, viszont egyre jobban távolodunk el attól a komor hangulattól, amit megismertünk. Ki kell emelni Benicio del Toro zseniális alakítását. Ő általa működött teljes mértékbe az az egész atmoszféra, ami át lett emelve az első részből. Amiért kár: az az utolsó 15 perc. Spoiler nélkül nehéz megfogalmazni, de a lezárás kínosra sikeredett, ez mellett minden megtesz, hogy elindítson egy ,,Sicario-szériát".

Milanman   2018. 10. 11.

A Sicario 2. része egy egyszer nézhető, leginkább az akciókra koncentráló film, melyből hiányzik több olyan elem, ami az első részt igazi, csontig hatoló élménnyé tette. Az rendben van, hogy a korábbi főszereplők közül ketten is maradtak (Blunt távozott), ők most is jó teljesítményt nyújtanak. A történet megírásakor azonban mintha nem tudták volna eldönteni, hogy mi legyen az események centrumában, így igazából kapunk amerikai földön elkövetett terrorizmust, az előző részből már megismert mexikói határproblémákat és sorsokat, de az előzmény húsba vájó jellege most hiányzik. Izgalmas persze látni a politikai háttérjátszmákat, amik emberi sorsok sokaságáról döntenek, az emberi jellemek összecsapása is izgi, de valahogy csak úgy elvánszorog a filmidő és a lezárás is eléggé kurtán furcsa lesz, a jó ötlet ellenére. Nagy siker volt az első rész, kiváló filmes opus, aminek szinte kötelező volt folytatást készíteni, de sajnos ez nem igazán üti meg a mércét, max. 1-1 elemében.

BoBamburg   2018. 10. 19.

Nem rossz, nem rossz, de elmarad az első résztől. Történet rendben van, nem nevezném laposnak, de sokszor hiányzik belőle valami. Karakterek jók, szereplők jól hozzák a megszokott formát, de sajnos érződik rajta, hogy ez egy második rész és itt-ott olyan, mintha nem mindig tudná, mit is akar. De szerencsére a hangulata ütős, elviszi a hátán az egész filmet.

Recensens   2018. 06. 29.

Sokat javított a filmen, hogy ezúttal nem Denis Villeneuve volt a rendező, igy nem is lett annyira vontatott és unalmas a végeredmény, mint az első résznél. Sokkal pörgősebb és látványosabb. Nekem tetszett. Véres, izgalmas, kemény és látványos. Értékelés: 4 csillag, 80%.

Catherine Keener
Josh Brolin

A Sicario 2. időben nem helyezi el a történetet, mivel nem derül ki, hogy mikor és mennyi idővel az első rész után játszódik, viszont ami nagyon lényeges, hogy hol játszódik: a vérrel áztatott mexikói vadnyugaton. Igazából, ha egyetlen mondattal kéne jellemeznem a filmet azt írnám, hogy Mexikó az új vadnyugat. Míg az első rész egy úgymond régivágású thriller volt egy jó nagy csavarral a végén addig a Soldado zsánerben inkább közelít a westernhez, megfűszerezve kellő feszültséggel és vérrel. Ami nekem nagyon tetszett, hogy nem próbálta meg lemásolni az első részt, hogy ezzel nyerje el a néző szimpátiáját, hanem Sollima eléggé bevállalós módon Sheridan forgatókönyvét a saját stílusára formálta. Azt is mondhatnám, hogy egy új kissé bizarr zsáner született a maffia-western, de igazából nem is tudom mi lenne a megfelelő szó ami illene erre a kevert stílusra. több»

A Sicario 2: A zsoldos egy kissé erőtlen imitációja elődjének, amely hordozza annak minden egyes stílusjegyét – olyannyira, hogy képtelen elszakadni tőlük, és saját útját járni. A remek színészi alakítások és a dinamika azonban szórakoztatóvá teszi az utóíz és a kaotikus forgatókönyv ellenére. több»

Persze, ez még továbbra sem indok arra, hogy mi szükség volt a mozira, ami egy sorozat formátum modelljében nézve minden kétséget kizárólag csak egy időhúzó filler epizódnak minősül néhány decensen megkomponált akciójelenet társaságában. több»

Az Empire magazin értesülései szerint az első részt rendező Denis Villeneuve jó eséllyel visszatérhet a harmadik rész direktori posztjára.

A Soldado forgatókönyvírója szerint az első rész vígjátéknak fog tűnni a második epizód mellett.

• Josh Brolin elmondása szerint a folytatás sokkal keményebb és 'súlyosabb', mint az első rész volt.