Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Hetedik   2018. 07. 08.

Az első rész alapfilm, ez pedig egy korrekt iparos munka néhány egyedi húzással. Értem ezalatt a kopasz dagadék szitává lövését, a véres akciókat és a szép totálképeket, no meg a végén az a nyugtalanító zene, ami az első részben oly gyakran felcsendül. De ezen kívül sokszor bizony unalmas, látszik hogy a sztory java részét már ellőtték az első részben. Persze Del Toro most is zseniális, ahogy a szurdokban vérben fetrengve lassan összeszedi magát, majd egy laza kézmozdulattal kinyírja a mocskokat, nagy jelenet. Sollima egy nézhető folytatást pakolt az asztalra, a konvojos részek itt is jók voltak, de az első rész zsenialítását és nyomasztó atmoszféráját meg sem közelíti.

MMcFly2015   2018. 07. 10.

Nem az első részben megismert vonalat viszi tovább. Egy talán komplikáltabb témát láthatunk, de sokkal gyengébb kivitelezésbe. Magason volt a mérce, számolni lehetett a gyengébb második résszel, de szerencsére még mindig kilehet jelenteni, hogy a Sicario, egy kemény és jó film. Erre az állításomra leginkább a felvezetés (az első 20 perc) nyomja rá a bélyeget. A történetvezetés két cselekményszálat mozgat, ami természetesen később összeforr. Mindkét történet fenntartja az érdeklődést, és a feszültséget, viszont egyre jobban távolodunk el attól a komor hangulattól, amit megismertünk. Ki kell emelni Benicio del Toro zseniális alakítását. Ő általa működött teljes mértékbe az az egész atmoszféra, ami át lett emelve az első részből. Amiért kár: az az utolsó 15 perc. Spoiler nélkül nehéz megfogalmazni, de a lezárás kínosra sikeredett, ez mellett minden megtesz, hogy elindítson egy ,,Sicario-szériát".

Recensens   2018. 06. 29.

Sokat javított a filmen, hogy ezúttal nem Denis Villeneuve volt a rendező, igy nem is lett annyira vontatott és unalmas a végeredmény, mint az első résznél. Sokkal pörgősebb és látványosabb. Nekem tetszett. Véres, izgalmas, kemény és látványos. Értékelés: 4 csillag, 80%.

L.Regina   2018. 07. 13.

Bár az első film hangulata nincs meg, így is egy baromi jó film lett, ha nem a nyár legjobbja. Ennek a filmnek is sikerült egy olyan atmoszférát teremtenie ami beszippantott és a film végéig nem engedett el. A történet nagyon érdekes, és nem egy helyen eléggé meglepődtem. A két főszereplő meg egyszerűen zseniális! Benicio Del Toro és Josh Brolin párosa lenyűgöző! Én már alig várom a következő részt, amire a befejés eléggé felspanolt!

kuba.pal   2018. 06. 29.

Hát én nem tudom, rendben van ez a film, de valahogy többre számítottam, kiváltképp az első rész után. A rendező- és főszereplőváltással azt hittem, hogy egy még lendületesebb filmet kapunk majd, egy kőkemény krimit, ehhez képest néhol unalmas, kicsit alibimozi érkezett, amit meg lehet nézni, de nem épp maradandó élmény.

Catherine Keener
Josh Brolin

A Sicario 2. időben nem helyezi el a történetet, mivel nem derül ki, hogy mikor és mennyi idővel az első rész után játszódik, viszont ami nagyon lényeges, hogy hol játszódik: a vérrel áztatott mexikói vadnyugaton. Igazából, ha egyetlen mondattal kéne jellemeznem a filmet azt írnám, hogy Mexikó az új vadnyugat. Míg az első rész egy úgymond régivágású thriller volt egy jó nagy csavarral a végén addig a Soldado zsánerben inkább közelít a westernhez, megfűszerezve kellő feszültséggel és vérrel. Ami nekem nagyon tetszett, hogy nem próbálta meg lemásolni az első részt, hogy ezzel nyerje el a néző szimpátiáját, hanem Sollima eléggé bevállalós módon Sheridan forgatókönyvét a saját stílusára formálta. Azt is mondhatnám, hogy egy új kissé bizarr zsáner született a maffia-western, de igazából nem is tudom mi lenne a megfelelő szó ami illene erre a kevert stílusra. több»

A Sicario 2: A zsoldos egy kissé erőtlen imitációja elődjének, amely hordozza annak minden egyes stílusjegyét – olyannyira, hogy képtelen elszakadni tőlük, és saját útját járni. A remek színészi alakítások és a dinamika azonban szórakoztatóvá teszi az utóíz és a kaotikus forgatókönyv ellenére. több»

Persze, ez még továbbra sem indok arra, hogy mi szükség volt a mozira, ami egy sorozat formátum modelljében nézve minden kétséget kizárólag csak egy időhúzó filler epizódnak minősül néhány decensen megkomponált akciójelenet társaságában. több»

Az Empire magazin értesülései szerint az első részt rendező Denis Villeneuve jó eséllyel visszatérhet a harmadik rész direktori posztjára.

A Soldado forgatókönyvírója szerint az első rész vígjátéknak fog tűnni a második epizód mellett.

• Josh Brolin elmondása szerint a folytatás sokkal keményebb és 'súlyosabb', mint az első rész volt.