Sicario 2 - A zsoldos (2018)

Sicario 2: Soldado

Döme   2021. 04. 03.

Mi van?

A Sicario 2. olyan, mintha egy filmből néznék egy 2 órás jelenetet. Se eleje, de legfőképpen vége nincs. Oké, értem, hogy megágyaztak egy folytatásnak, de ez akkor is a ló másik oldala már. Akciókban lehetett volna sokkal erősebb a film. Vagy inkább úgy mondom, lehetett volna több belőle. Értem, hogy a Sicario filmeknek nem a csihi-puhi a profilja, hanem a hangulatkeltés, de itt az is elmaradt az első résztől. Egy valami mondjuk nagyon keltette a feszkós hangulatot, a zene. A színészek teszik a dolgukat, jó iparos munka. Érdekesség, Josh Brolinról én nem gondoltam, hogy ilyen pici :D. A szereplők közül szerintem magasan kiemelkedett Isabela Moner. Annak a lánynak a tekintetében benne volt egy egész lélek. Aki marha gyenge volt, az Elias Garza. Egy arccal játszotta végig a filmet, és az is marha idegesítő volt.

7ETEDIK   2018. 07. 08.

Az első rész alapfilm, ez pedig egy korrekt iparos munka néhány egyedi húzással. Értem ezalatt a kopasz dagadék szitává lövését, a véres akciókat és a szép totálképeket, no meg a végén az a nyugtalanító zene, ami az első részben oly gyakran felcsendü... több»

BoBamburg   2018. 10. 19.

Nem rossz, nem rossz, de elmarad az első résztől. Történet rendben van, nem nevezném laposnak, de sokszor hiányzik belőle valami. Karakterek jók, szereplők jól hozzák a megszokott formát, de sajnos érződik rajta, hogy ez egy második rész és itt-ott o... több»

VFTS   2019. 01. 30.

Hangulatra hozza azt, mint az előző film, de elég sokszor ellaposodott a történet. Egyszer nézhető a film, de nem nyújt semmi felejthetetlent. Nálam egy erős közepes.

MMcFly2015   2018. 07. 10.

Nem az első részben megismert vonalat viszi tovább. Egy talán komplikáltabb témát láthatunk, de sokkal gyengébb kivitelezésbe. Magason volt a mérce, számolni lehetett a gyengébb második résszel, de szerencsére még mindig kilehet jelenteni, hogy a Sic... több»

kevelin   2019. 02. 06.

az első része valamivel jobban tetszett. talán a szereplői gárda miatt. emily blunt nagy kedvencem. de maga a téma amit boncolgat, nagyon is aktuális és valós. számomra elképzelhetetlen mi mehet dél amerikában a maffiák és drogkartellek valamint a ha... több»

Milanman   2018. 10. 11.

A Sicario 2. része egy egyszer nézhető, leginkább az akciókra koncentráló film, melyből hiányzik több olyan elem, ami az első részt igazi, csontig hatoló élménnyé tette. Az rendben van, hogy a korábbi főszereplők közül ketten is maradtak (Blunt távoz... több»

Catherine Keener
Josh Brolin

A film összbevétele 75 836 683 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 32 816 207 forintot termelt. A hazai mozik összesen 29 927 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az Empire magazin értesülései szerint az első részt rendező Denis Villeneuve jó eséllyel visszatérhet a harmadik rész direktori posztjára.

A Soldado forgatókönyvírója szerint az első rész vígjátéknak fog tűnni a második epizód mellett.

• Josh Brolin elmondása szerint a folytatás sokkal keményebb és 'súlyosabb', mint az első rész volt.

A Lionsgate tervei közt szerepel, hogy trilógiává bővítse a Sicario-franchise-t.

A második részben Benicio del Toro és Josh Brolin is visszatér, ellentétben Emily Blunttal.

A film rendezői székét Stefano Sollima vette át az első részt készítő Denis Villeneuve-től.

A film forgatása 2016. november 8-án kezdődött meg Új-Mexikóban.

Az első rész Sicario volt, aminek a jelentése 'bérgyilkos'. A folytatásnak Soldado, ami 'katonát' jelent.

A folytatást kevesebb, mint egy hónappal a Sicario premierje után már bejelentették.

A folytatásoktól én már csak annyit várok, hogy ne rombolják le teljesen az eredeti film nimbuszát, vagyis lehetnek rosszak, csak ne annyira, és ha már némi önmérsékletet is tanúsítanak a hülyeségben, akkor boldogan hagyom el a mozit. Szerencsére az utóbbi évek legjobb drogkartelles filmjének folytatásánál is van ok az örömre. A Sicario 2.nem szomorítja el az első film rajongóit. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. több»

A Sicario 2. időben nem helyezi el a történetet, mivel nem derül ki, hogy mikor és mennyi idővel az első rész után játszódik, viszont ami nagyon lényeges, hogy hol játszódik: a vérrel áztatott mexikói vadnyugaton. Igazából, ha egyetlen mondattal kéne jellemeznem a filmet azt írnám, hogy Mexikó az új vadnyugat. Míg az első rész egy úgymond régivágású thriller volt egy jó nagy csavarral a végén addig a Soldado zsánerben inkább közelít a westernhez, megfűszerezve kellő feszültséggel és vérrel. Ami nekem nagyon tetszett, hogy nem próbálta meg lemásolni az első részt, hogy ezzel nyerje el a néző szimpátiáját, hanem Sollima eléggé bevállalós módon Sheridan forgatókönyvét a saját stílusára formálta. Azt is mondhatnám, hogy egy új kissé bizarr zsáner született a maffia-western, de igazából nem is tudom mi lenne a megfelelő szó ami illene erre a kevert stílusra. több»

A Sicario 2: A zsoldos egy kissé erőtlen imitációja elődjének, amely hordozza annak minden egyes stílusjegyét – olyannyira, hogy képtelen elszakadni tőlük, és saját útját járni. A remek színészi alakítások és a dinamika azonban szórakoztatóvá teszi az utóíz és a kaotikus forgatókönyv ellenére. több»