mamiéstöti2   2018. 11. 22.
Csak egy tetovált lány....

A nyert mozijegyet erre a filmre használtam fel és őszinte leszek nem bántam meg. Viszont, amit a véleményem címe is sugallni akar, azoknak akik a Tetovált lány trilógia hangulatát akarják újra átérezni, azok ne nézzék meg a filmet. Arra gondolok, hogy gyakorlatilag a két film között a fontosabb szereplők neve a közös, semmi más. Van egy-két gyengébb utalás, de ennyi. Ezzel együtt tetszett a film, csak kár volt erre az ikonikus karakterre építeni a történetet. Végig az volt az érzésem, hogy a rendező, a dramaturgiai elemekre próbálta fektetni a hangsúlyt, hogy a néző visszakapja, amit már a trilógia alatt megszokhatott, de pont ezen ment el a hajó. A skandináv krimi-thrillerek egyfajta kettő... több»

Berto49   2018. 11. 08.
Tucatfilm lett az Ami nem öl meg

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Szegény Stieg Larsson (1954-2004) a „Millennium-trilógia” címmel megjelent regényeinek sikerét már nem élte meg, (egy hosszas lépcsőzés miatti szívroham okozta a halálát) pedig egy ikonikus karaktert teremtett Lisbeth Salander személyében. A különc, de zseniális női hacker tetovált hátáról a filmkészítők nem győznek elég bőrt lehúzni. Most került a mozikba a legújabb megszemélyesítője, Claire Foy alakításában. Ismerve a másik kettőt nálam továbbra is Noomi Rapace viszi a prímet, ő az, aki legjobban hasonlít a könyv lapjain ábrázolt személyiséghez. Van egy szavazási lehetőség az egyik internetes oldalon, hogy ki volt a l... több»

HETEDIK   2018. 11. 24.

Nekem a Fincher féle annó tetszett, ez ahhoz képest olyan mint ha megnéztem volna a Barátok közt egy epizódját. Végtelenül unalmas, alig van akció, Alvarez horror múltja se nagyon látszik. Hatalmas csalódás.

Milanman   2019. 01. 28.
Murphy törvénye a köbön!

A "Tetovált lány" franchise legújabb fejezetére nehezen tudok jobbat írni. Ebben a filmben gyakorlatilag minden rossz, vagy film közben elromlik. Hibás a koncepció, többnyire (Lisbeth és Blomkvist esetén különösen) rossz a színészválasztás, érdektelen és közhelyes a történet. Claire Foy rendkívüli színésznő, de egyrészt ez a szerep nem neki való, másrészt, ha már elvállalta, próbálkozik rendesen, de olyan gyenge a forgatókönyv, annyira klisés, olyan mértékben hiányzik belőle az eredetiség legapróbb szikrája is, hogy nem tud mást, ő is kudarcot vall. Sverrir Gudnason pedig egész egyszerűen túl fiatal a szerephez, így a néző valami furcsa idő-kvantum-csapdában érezheti magát a kronológiai nonszensz miatt. A legnagyobb probléma azonban a film létjogosultságából ered. Egy folytatás esetén a néző joggal várhatná el, hogy az új epizód összességében tegyen hozzá érdemben, vagy a történethez, vagy a társadalmi, egyéb üzenethez, vagy legalább főszereplőit árnyalja jobban. Ezekből itt semmi sem valósul meg. Az eredeti 3 rész a regények folytán rendelkezik saját létjogosultsággal, Fincher elkészítette az amerikai verziót, mely már nem volt annyira eredeti, de legalább jól sikerült, minőségi darab volt, ez most olyan, mintha a "szegény ember "Tetovált lányának" babérjaira törne. Egy rossz "B" film, semmi több.

moli0420   2018. 11. 09.

Jobb mint az elődje! :)

Sylvia Hoeks
Synnøve Macody Lund
Cameron Britton
Cameron Britton
Synnøve Macody Lund

Úgy tűnik, a Gonosz halott remake-en és a Vaksötéten edződött Fede Alvarez rendezőnek jobban fekszik a könnyen átlátható, letisztult történetmesélés. A tetovált lány új kalandjának szövevényébe némileg beletört az egyébként bitangéles bicskája. több»

...lehetett volna egy tökös filmet is adaptálni, ám a készítők elfelejtették, hogy ami egy könyvben leírva izgalmas az olvasónak, azt már a vásznon viszontlátni nézőként korántsem lesz okés dolog. A filmre rebootként hivatkoznak, ám a szereplőknek, van közös múltjuk, bizonyítékként ott van Salander és Mikael Blomquist kapcsolata, ráadásul utalnak is a korábbi eseményekre, ami A tetovált lány 2011-es Fincher féle változatára vonatkozik. több»

A film rendezőjének – egyben egyik forgatókönyvírójának –, Fede Alvareznek, és Claire Foy-nak volt egy megállapodása, hogy a film nem feltétlen tartalmaz erotikus jeleneteket, mert nem erre helyezi a hangsúlyt. Claire Foy mégis kifejezetten érzéki Lisbeth Salandernek bizonyult.

(Attila G. )

Claire Foy a 3. színésznő, aki – Noomi Rapace és Rooney Mara után – a tetovált lány, Lisbeth Salander szerepébe bújhatott. Majdnem azt írtam, hogy Stieg Larsson Lisbeth Salanderének bőrébe, hisz a karaktert ő találta ki. Viszont természetesen a film immár David Lagercrantz regénye alapján készült.

(Attila G. )

David Lagercrantz annyira félt, hogy ellopják a kéziratot, hogy csakis internetkapcsolat nélküli számítógépen volt hajlandó dolgozni rajta.

(ArpiHajdu és Réci )