Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

romcul   2019. 11. 04.

A svéd trilógia után nem igazán győzött meg a Fincher-féle változat sem, és valahogy ez a legújabb folyatás sem talált be nálam, de talán leginkább a lusta forgatókönyvi megoldások miatt. Egyszer meg lehet nézni, de hogy nem ez lesz az év krimije/thrillerje, az is biztos.

Berto49   2018. 11. 08.

Tucatfilm lett az Ami nem öl meg

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Szegény Stieg Larsson (1954-2004) a „Millennium-trilógia” címmel megjelent regényeinek sikerét már nem élte meg, (egy hosszas lépcsőzés miatti szívroham okozta a halálát) pedig ... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 11. 22.

Csak egy tetovált lány....

A nyert mozijegyet erre a filmre használtam fel és őszinte leszek nem bántam meg. Viszont, amit a véleményem címe is sugallni akar, azoknak akik a Tetovált lány trilógia hangulatát akarják újra átérezni, azok ne nézzék meg a filmet. Arra gondolok, ho... teljes kritika»

HETEDIK   2018. 11. 24.

Nekem a Fincher féle annó tetszett, ez ahhoz képest olyan mint ha megnéztem volna a Barátok közt egy epizódját. Végtelenül unalmas, alig van akció, Alvarez horror múltja se nagyon látszik. Hatalmas csalódás.

Milanman   2019. 01. 28.

Murphy törvénye a köbön!

A "Tetovált lány" franchise legújabb fejezetére nehezen tudok jobbat írni. Ebben a filmben gyakorlatilag minden rossz, vagy film közben elromlik. Hibás a koncepció, többnyire (Lisbeth és Blomkvist esetén különösen) rossz a színészválasztás, érdektelen és közhelyes a történet. Claire Foy rendkívüli színésznő, de egyrészt ez a szerep nem neki való, másrészt, ha már elvállalta, próbálkozik rendesen, de olyan gyenge a forgatókönyv, annyira klisés, olyan mértékben hiányzik belőle az eredetiség legapróbb szikrája is, hogy nem tud mást, ő is kudarcot vall. Sverrir Gudnason pedig egész egyszerűen túl fiatal a szerephez, így a néző valami furcsa idő-kvantum-csapdában érezheti magát a kronológiai nonszensz miatt. A legnagyobb probléma azonban a film létjogosultságából ered. Egy folytatás esetén a néző joggal várhatná el, hogy az új epizód összességében tegyen hozzá érdemben, vagy a történethez, vagy a társadalmi, egyéb üzenethez, vagy legalább főszereplőit árnyalja jobban. Ezekből itt semmi sem valósul meg. Az eredeti 3 rész a regények folytán rendelkezik saját létjogosultsággal, Fincher elkészítette az amerikai verziót, mely már nem volt annyira eredeti, de legalább jól sikerült, minőségi darab volt, ez most olyan, mintha a "szegény ember "Tetovált lányának" babérjaira törne. Egy rossz "B" film, semmi több.

eviestan   2018. 11. 06.

Alapvetően nem egy rossz film, de engem nem igazán tudott lekötni. Nem tudnám megmondani, mi volt igazán a gondom vele, egyszerűen csak lapos az egész.

Riot   2018. 11. 05.

Nagyon vártam ezt a filmet, annak ellenére is, hogy a könyv sem tetszett már igazán az eredeti epizódhoz képest. Reméltem, hogy a filmet sikerül jobban elkészíteni, de sajnos ez nem sikerült. Egy nagy kliséhalmaz az egész, amelyen a viszonylag jó alakítások sem segítenek.

Sylvia Hoeks
Lakeith Stanfield

A film összbevétele 14 841 338 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 386 574 forintot termelt. A hazai mozik összesen 27 752 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezőjének – egyben egyik forgatókönyvírójának –, Fede Alvareznek, és Claire Foy-nak volt egy megállapodása, hogy a film nem feltétlen tartalmaz erotikus jeleneteket, mert nem erre helyezi a hangsúlyt. Claire Foy mégis kifejezetten érzéki Lisbeth Salandernek bizonyult.

(Attila G.)

Claire Foy a 3. színésznő, aki – Noomi Rapace és Rooney Mara után – a tetovált lány, Lisbeth Salander szerepébe bújhatott. Majdnem azt írtam, hogy Stieg Larsson Lisbeth Salanderének bőrébe, hisz a karaktert ő találta ki. Viszont természetesen a film immár David Lagercrantz regénye alapján készült.

(Attila G.)

David Lagercrantz annyira félt, hogy ellopják a kéziratot, hogy csakis internetkapcsolat nélküli számítógépen volt hajlandó dolgozni rajta.

A folytatásnál jelentősen visszavettek a költségvetésből, míg A tetovált lány 90, az Ami nem öl meg 43 millió dollárból készült.

Stieg Larsson tíz részesre tervezte Lizbeth Salander és Mikael Blomkvist történetét. A szerző halála után a jegyzetek párjához, Eva Gabrielsonhoz kerültek. Azonban mivel nem voltak házasok, a jogok az író édesapjára illetve fivérére szálltak, csakhogy a két fél nem tudott egyezségre jutni, hogy milyen irányban folytatódjon a Millenium-trilógia. A család ekkor szerződtette le David Lagercrantzot, hogy írja meg a folytatást.

A film főszerepére Natalie Portman és Scarlett Johansson neve is felmerült, de a rendező választása végül a The Crown című sorozat tehetségére, Claire Foy-ra esett.

Millenium-trilógia írója, Stieg Larsson 2004-ben hunyt el, a regénysorozat folytatását az "I am Zlatan Ibrahimovic" című bestseller svéd sztárszerzője, David Lagercrantz írta meg.

2015 novemberében a The Hollywood Reporter adott hírt elsőnek arról, hogy a Sony Pictures Entertainment elkészíti a Millenium-trilógia folyatásának filmadaptációját.

A film forgatása 2018. januárjában kezdődött meg Berlinben. A munkálatok áprilisban értek véget Stockholmban.

Ez a ötödik film Stieg Larsson trilógiája nyomán. Három svéd produkció után David Fincher 2011-ben készítette el a regénysorozat első részének hollywoodi adaptációját, azonban a gyenge eredmények miatt végül nem készült el a folytatás. Az Ami nem öl meg új rendezővel és főszereplővel kerül a mozikba.

Úgy tűnik, a Gonosz halott remake-en és a Vaksötéten edződött Fede Alvarez rendezőnek jobban fekszik a könnyen átlátható, letisztult történetmesélés. A tetovált lány új kalandjának szövevényébe némileg beletört az egyébként bitangéles bicskája. több»

...lehetett volna egy tökös filmet is adaptálni, ám a készítők elfelejtették, hogy ami egy könyvben leírva izgalmas az olvasónak, azt már a vásznon viszontlátni nézőként korántsem lesz okés dolog. A filmre rebootként hivatkoznak, ám a szereplőknek, van közös múltjuk, bizonyítékként ott van Salander és Mikael Blomquist kapcsolata, ráadásul utalnak is a korábbi eseményekre, ami A tetovált lány 2011-es Fincher féle változatára vonatkozik. több»