2018.11.22 21:40 mamiéstöti2 Olvasottság: <100x
0

Csak egy tetovált lány....

Csak egy tetovált lány....

A nyert mozijegyet erre a filmre használtam fel és őszinte leszek nem bántam meg. Viszont, amit a véleményem címe is sugallni akar, azoknak akik a Tetovált lány trilógia hangulatát akarják újra átérezni, azok ne nézzék meg a filmet. Arra gondolok, hogy gyakorlatilag a két film között a fontosabb szereplők neve a közös, semmi más. Van egy-két gyengébb utalás, de ennyi. Ezzel együtt tetszett a film, csak kár volt erre az ikonikus karakterre építeni a történetet. Végig az volt az érzésem, hogy a rendező, a dramaturgiai elemekre próbálta fektetni a hangsúlyt, hogy a néző visszakapja, amit már a trilógia alatt megszokhatott, de pont ezen ment el a hajó. A skandináv krimi-thrillerek egyfajta kettősséggel léteznek, miszerint, nagyon ülnek benne mély átélhető érzelmi szálak, másrészt viszont, annyira természetes a karakterek érzelmi üressége, hogy ez adja meg a filmek pikantériáját. Egy jelenetet tudtam volna elképzelni az eredetiben, amikor Mikael Blomkvist nyomoz a pókos tetovált támadó után és az orr nélküli kaszinódolgozóval találkozik. Lisbeth karakterével is az volt az érzésem, hogy kicsit erőltetett volt a szerep, másrészt pedig Claire Foy temperamentuma egyáltalán nem passzolt a szerephez. A készítők próbálták skandináv színészekkel kicsit honosítani a filmet, de ez nem dobot a latba, az amerikai NSA ügynökről nem is beszélve. Volt benne viszont egy idézet, ami szerintem akár még kultikussá válhat, bár nem jártam utána, hogy ez saját-e vagy már egy létező, amit ügyesen belecsempésztek a filmbe. A kis August Balder száját hagyja el a legelgondolkodtatóbb mondat, amikor az apja halála után Lisbeth-nek azt válaszolja, hogy nem akar az apjára emlékezni, mert ő már halott és az már csak a múlt és ha nem vigyázunk a múltunkkal és túl sokat gondolunk rá akkor elveszünk benne. Egyébként August szerepe nagyon jól fel lett építve és fokozatosan egyre inkább kulcsszereplővé válik. A másik nagyon jól eltalált párbeszéd a film lezárása, amikor a két testvér Lisbeth és Camilla szót váltanak, amikor már a biztos csődből győzedelmeskedik a jó. Összegezve kaptunk egy kissé morálisan túltolt, a mai amerikai filmgyártásnak hű, látványos és végig izgalmas filmet, ami önmagába egy kellemes csalódás, ha nem nézzük, hogy mekkora előd folytatásának szánták, ami épp annyi előnyt kovácsolt az alkotásnak, amennyi hátránnyal járt.

akció | dráma | krimi | thriller

Lisbeth Salander ugyanaz a magányos, zárkózott és emberkerülő lány, aki nem tud túllépni a múltján - ennek ellenére kora egyik legtehetségesebb hackere. A sors úgy hozza, hogy... több»

0