Ami nem öl meg – A tetovált lány visszatér

The Girl in the Spider's Web

2024.02.05 Farkasember37

Ami nem fojt meg

Megvalósítás zseniális, kis feminizmussal, megállíthatatlanság, megfelelő karakterismertetés, pörgős akciók, nyomasztó hangulat, megfelelően adagolt könyörtelenség, látványos jelenetek, elsőre nézve meglepő, fordulatos, gonoszok kellő megbüntetése, elégtétel érzés a végén. :) Aki az igazság útját választja, mindegy, min megy keresztül, ha kitart, győztesen kerül ki a végén. :) Legyen az gyermekmolesztálás vagy vákuumos latex ruha (pók hálója), valójában mindenki olyan ember lesz, amilyen akar lenni, még ha kísért a múlt is. :)

2018.11.08 Berto49

a nap véleménye

Tucatfilm lett az Ami nem öl meg

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Szegény Stieg Larsson (1954-2004) a „Millennium-trilógia” címmel megjelent regényeinek sikerét már nem élte meg, (egy hosszas lépcsőzés miatti szívroham okozta a halálát) pedig ... Teljes kritika

2018.11.22 mamiéstöti2

Csak egy tetovált lány....

A nyert mozijegyet erre a filmre használtam fel és őszinte leszek nem bántam meg. Viszont, amit a véleményem címe is sugallni akar, azoknak akik a Tetovált lány trilógia hangulatát akarják újra átérezni, azok ne nézzék meg a filmet. Arra gondolok, ho... Teljes kritika

2018.11.24 HE7EDIK

Nekem a Fincher féle annó tetszett, ez ahhoz képest olyan mint ha megnéztem volna a Barátok közt egy epizódját. Végtelenül unalmas, alig van akció, Alvarez horror múltja se nagyon látszik. Hatalmas csalódás.

2019.01.28 Milanman

Murphy törvénye a köbön!

A "Tetovált lány" franchise legújabb fejezetére nehezen tudok jobbat írni. Ebben a filmben gyakorlatilag minden rossz, vagy film közben elromlik. Hibás a koncepció, többnyire (Lisbeth és Blomkvist esetén különösen) rossz a színészválasztás, érdektelen és közhelyes a történet. Claire Foy rendkívüli színésznő, de egyrészt ez a szerep nem neki való, másrészt, ha már elvállalta, próbálkozik rendesen, de olyan gyenge a forgatókönyv, annyira klisés, olyan mértékben hiányzik belőle az eredetiség legapróbb szikrája is, hogy nem tud mást, ő is kudarcot vall. Sverrir Gudnason pedig egész egyszerűen túl fiatal a szerephez, így a néző valami furcsa idő-kvantum-csapdában érezheti magát a kronológiai nonszensz miatt. A legnagyobb probléma azonban a film létjogosultságából ered. Egy folytatás esetén a néző joggal várhatná el, hogy az új epizód összességében tegyen hozzá érdemben, vagy a történethez, vagy a társadalmi, egyéb üzenethez, vagy legalább főszereplőit árnyalja jobban. Ezekből itt semmi sem valósul meg. Az eredeti 3 rész a regények folytán rendelkezik saját létjogosultsággal, Fincher elkészítette az amerikai verziót, mely már nem volt annyira eredeti, de legalább jól sikerült, minőségi darab volt, ez most olyan, mintha a "szegény ember "Tetovált lányának" babérjaira törne. Egy rossz "B" film, semmi több.

2019.11.04 romcul

A svéd trilógia után nem igazán győzött meg a Fincher-féle változat sem, és valahogy ez a legújabb folyatás sem talált be nálam, de talán leginkább a lusta forgatókönyvi megoldások miatt. Egyszer meg lehet nézni, de hogy nem ez lesz az év krimije/thrillerje, az is biztos.

2018.11.03 cosmik

Ha eltekintünk a korábbi filmektől, és úgy általában a Millenium trilógiától, azt kell mondanom, hogy egy nagyon eredeti akció-krimit láttam egy zseniális főszereplővel. Hogy hibátlan-e a film, nem az, de abszolút leköti a figyelmet. Nekem bejött!

2018.11.06 eviestan

Alapvetően nem egy rossz film, de engem nem igazán tudott lekötni. Nem tudnám megmondani, mi volt igazán a gondom vele, egyszerűen csak lapos az egész.

2018.11.05 Riot

Nagyon vártam ezt a filmet, annak ellenére is, hogy a könyv sem tetszett már igazán az eredeti epizódhoz képest. Reméltem, hogy a filmet sikerül jobban elkészíteni, de sajnos ez nem sikerült. Egy nagy kliséhalmaz az egész, amelyen a viszonylag jó alakítások sem segítenek.