Sicario 2 - A zsoldos

Sicario 2: Soldado

MovieAddict
2018/06/28

Mexikó az új vadnyugat! - Sicario 2. kritika
A Sicario 2. időben nem helyezi el a történetet, mivel nem derül ki, hogy mikor és mennyi idővel az első rész után játszódik, viszont ami nagyon lényeges, hogy hol játszódik: a vérrel áztatott mexikói vadnyugaton. Igazából, ha egyetlen mondattal kéne jellemeznem a filmet azt írnám, hogy Mexikó az új vadnyugat. Míg az első rész egy úgymond régivágású thriller volt egy jó nagy csavarral a végén addig a Soldado zsánerben inkább közelít a westernhez, megfűszerezve kellő feszültséggel és vérrel. Ami nekem nagyon tetszett, hogy nem próbálta meg lemásolni az első részt, hogy ezzel nyerje el a néző szimpátiáját, hanem Sollima eléggé bevállalós módon Sheridan forgatókönyvét a saját stílusára formálta. Azt is mondhatnám, hogy egy új kissé bizarr zsáner született a maffia-western, de igazából nem is tudom mi lenne a megfelelő szó ami illene erre a kevert stílusra. Több

Artsomnia
2018/07/02

Sicario 2. - A zsoldos
A Sicario 2: A zsoldos egy kissé erőtlen imitációja elődjének, amely hordozza annak minden egyes stílusjegyét – olyannyira, hogy képtelen elszakadni tőlük, és saját útját járni. A remek színészi alakítások és a dinamika azonban szórakoztatóvá teszi az utóíz és a kaotikus forgatókönyv ellenére. Több

Smoking Barrels
2018/07/03

Persze, ez még továbbra sem indok arra, hogy mi szükség volt a mozira, ami egy sorozat formátum modelljében nézve minden kétséget kizárólag csak egy időhúzó filler epizódnak minősül néhány decensen megkomponált akciójelenet társaságában. Több

Vox.hu
2018/07/04

Értékelés: 6.5/10
Bizakodásra adott okot, hogy a forgatókönyvet továbbra is Taylor Sheridan jegyezte, a rendezésre pedig a Gomorra sorozatváltozatának direktorát, Stefano Sollimát nyerték meg. A Sicario 2 – A zsoldos azonban nem az a sötét hangulatú, atmoszférikus bűnfilm lett, amiben titkon reménykedtünk – sokkal inkább bevezető darabja egy lehetséges franchise-nak. Több

Supernatural Movies
2018/07/10

Isten hozott újra a paradicsomban!
A rossz, a gonosz, a szörny, el diablo sohasem alszik, a film a hibái ellenére viszont kiemelkedik az átlagból, és olyan dolgokat muat, amiket a hasonszőrű alkotások még álmukban se mernének bevállalni. Több

Revizoronline.com
2018/09/07

A véget nem érő háború
A folytatásoktól én már csak annyit várok, hogy ne rombolják le teljesen az eredeti film nimbuszát, vagyis lehetnek rosszak, csak ne annyira, és ha már némi önmérsékletet is tanúsítanak a hülyeségben, akkor boldogan hagyom el a mozit. Szerencsére az utóbbi évek legjobb drogkartelles filmjének folytatásánál is van ok az örömre. A Sicario 2.nem szomorítja el az első film rajongóit. PAPP SÁNDOR ZSIGMOND KRITIKÁJA. Több

Ogre
2019/01/02

2 komment Sicario 2 - erősségek és gyengeségek
A Sicario 2 -t főként azoknak ajánljuk, akik kevésbé voltak elájulva Villeneuve rendezésétől, ellenben díjazták például Brolin és Benicio del Torot. Ajánljuk akció-kedvelőknek és a drogharcokra kíváncsiaknak. Egy tanács a legvégére: ha letöltitek, felirattal tegyétek, mert a film 40% -a spanyol nyelven került rögzítésre. Értékelésünk: 3/5 pont! (Az első epizód 3,5) Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!