Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Éjjeli féreg (2014)

Nightcrawler

Rene Russo

Annuska   2020. 10. 16.

Jake Gyllenhaal mindig pozitív szerepeket játszott, eddig, de ez a könyörtelen alak, akit semmi és senki sem érdekel remekül állt neki. A története nagyon tetszett.

superzero   2019. 11. 04.

Parádés film a média sötét bugyráról...

Tetszik, nem tetszik, kultuszfilm született. A filmgyártás áradatában ma már nagyon nehéz valami eredetit, maradandót alkotni. Az Éjjeli féregnek sikerült. A történet, színészi alakítások, rendezés ebben a filmben olyan magas szintet ütött meg, ami ... teljes kritika»

dulkap   2015. 02. 08.

Kicsit mást vártam, de jó kis film volt ez. Lou számomra egyáltalán nem volt szimpatikus és szerintem pont, hogy szinte mindent tudatosan csinált. Még azok a mosolyok sem voltak őszinték, csak elakarta hitetni az emberekkel, hogy gyenge. De azért idő... több»

indingo   2016. 11. 18.

nem egy szokványos film, nincs benne romantikus szál, szeretet és világmegváltás, pont ettől jó és hiteles.

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 02.

Nagyon tetszett. Jake Gyllenhaal nagyszerű színész, ezt már többször bizonyította, de ez a szerep mindent vitt. Emellett a forgatókönyv is jó, valamint a rendezés is kiváló, Dan Gilroy-ra érdemes lesz figyelni a későbbiekben is. Remek társadalom és m... több»

Deku   2017. 07. 23.

Nekem ez a film egyáltalán nem tetszett. Bár lehet pont a mondanivalója miatt nem jött be mert én nem vallom ezeket az értékeket. Sajnos nem tudtam végig nézni.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Eszméletlen tükör a mai társadalomnak,igen nekünk,hogy mennyire gyengék,sunyik,és álszentek vagyunk.Tiszteletlenek,érzéketlenek.Ez a jövőkép,és hiába szomorú,nincs visszaút! Jake Gyllenhaal messze legjobb filmje!

Lou alig pislog a filmben. Gyllenhaal ezt a módszert korábban is alkalmazta már a Donnie Darko-ban és a Fogságban-ban.

(Miska bácsi)

Dan Gilroy rendező és Rene Russo a való életben házasok.

Jake Gyllenhaal egyszer annyira belelovalta magát a tükrös monológjába, hogy bemosott egyet a tükörképének. Ennek következményeképp azonnal kórházba kellett vinni, hogy összevarrják a vágást a kezén.

(ps)

Jake Gyllenhaal úgy képzelte el Lou-t, mint egy éhes prérifarkast. Ezért úgy döntött, hogy lead 9 kilót a szerephez. Senki nem kötelezte a fogyásra, ez Gyllenhaal saját ötlete volt.

(ps)

Jake Gyllenhaal minden nap, kivételes esetekben akár nyolc órát futott és biciklizett, hogy elég súlyt tudjon leadni.

(ps)

A film annyira tökéletes korképet fest a mindennapi életünkről, hogy szinte szavakba sem lehet szedni mindazt, amit elénk tár. több»