Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Izomagyak (2013)

Pain & Gain

Sabnock Sanatory   2020. 11. 13.

Talán igaz volt, talán nem. De mindegy, lényegtelen. A "Szikla" nem színész, és ezt ebben a hollivúdi trutyiban is bőven megmutatja. Mark Wahlberget és Anthony Mackie-t sajnálom, hogy ennyire nívótlan gagyiban szerepeltek. Bár nem hiszem, hogy pisztolyt tartottak volna a fejükhöz.

mamiéstöti2   2017. 09. 21.

Felkavaró film, melyet azért készítettek és azért vállaltak el ilyen elismert nevek színészként, mert példát akartak statuálni és reményt adni egy jobb világnak.

indingo   2017. 04. 15.

Nagyon bírom az igaz történetet, mér ha csak részben is volt az. A jelenleg fellelhető legjobb csapatot rakták össze, mindenki nagyon jól hozta a karaktert.

Deku   2017. 08. 17.

Nekem mindenesetre bejött ez a film. Egyszerű de mégis nézhető egy két ilyen film is kell. Nem húzza le az ember kedvét, hanem elszórakoztatja, de később nem feltétlen emlékszel rá.

dailyfilmsan   2019. 12. 13.

Eleinte nem tetszett a film túl felszínesnek és agyatlannak találtam, az agyatlan státuszát megtartotta a film végére is csak beláttam hogy ez egy megtörtént esemény és ez az emberi természet, egy ember cselekvése agy nélkül felszínes indokból. Úgyho... több»

HETEDIK   2019. 02. 10.

Tanulságos film az amerikai álomról, a kapzsiságról, ostobaságról és még sok minden másról. Michael Bay pedig ismét bizonyítja, valóban jó rendező és nem csak a látványban pazar. Kedvencem mikor Rock kinnt sütögeti a kezeket az utcán és odaírják, még mindig igaz történet...

Norbi   2018. 07. 28.

Nagyágyúkból nagy filmet létrehozni nem egy megerőltető feladat. Kicsit számomra légből kapott ötlet, de jól lett megcsinálva. A humor ütött, úgy ahogy gondoltam.

A filmben elrabolt gyorsétterem tulajdonos valójában magyar származású volt.

(HETEDIK )

A szereplők neveit megváltoztatták a tragédia áldozatainak érdekében.

(HETEDIK )

A főszereplő Mark Wahlberget beperelték azért, hogy a film logójával ellátott táplálékkiegészítőt hozott forgalomba. A pert Wahlberg nyerte, a bíróság nem talált ebben semmi kivetnivalót.

A való életben meggyilkolt férfi testvére, Griga Zsuzsanna beperelte a Paramount Studios-t, hogy filmet készítettek és viccet csináltak rokona halálából. A pert megnyerte.

Az akcióvígjáték valóban megtörtént eseményen alapul, azonban azt kevesen tudják, hogy mindennek magyar vonatkozása van. Az Amerikában egy 18+ telefonos cég alapításával milliomossá váló Griga Ferencet 1995-ben testépítők rabolták el. Indítékuk az volt, hogy váltságdíjat kérjenek, pénzt szerezzenek. Az eset sajnos tragikus véget ért, Ferencet megölték egy súlyzó segítségévek, míg feleségét nyugtatókkal adagolták túl.

A Pain & Gain című film elkészítéséhet 26 millió dollárra volt szükség. A bevételek meghaladták a kiadásokat, ugyanis 86 millió dollárra rúgtak.

A film forgatókönyve Peter Collins 1999-ben a Miami New Times-ban megjelent cikksorozata alapján íródott.

Dwayne Johnson közel 300 fontra (130 kg) gyúrta fel magát a szerep kedvéért.

(kázsé)

Michael Bay első korhatáros filmje 2003 óta.

(kázsé)

Michael Bay 2000 óta tervezte ennek a filmnek az elkészítését.