Fekete mise

leo777   2019. 11. 14.

A Tom Hardy fél Legenda után kissé csalódott voltam, de ez a film kárpótolt. Erős, megtörtént eseményeken alapuló történet, baromi jó színészgárda és alakítások, erről van szó. Engem meggyőzött.

dulkap   2015. 11. 16.

Kissé a csalódás a film. Egyrészt nincs semmi hangulata, ami pár korabeli zenével javítható lett volna. Illetve sajnos sokkal inkább szól a film John Connoly karakteréről, mint Jimmy Bulger-éről. Akit egyébként zseniálisan alakít Depp, aki végre oly... több»

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Kicsit vontatott nem igazán gengszter film, a nagy igazságra próbál rávilágítani több-kevesebb sikerrel. Depp mellényúlt egy kicsit, mint már oly sokszor.......

Deku   2017. 08. 30.

Szerintem erősen erőltetett film volt, nem láttam benne semmi értelmeset sem. Engem konkrétan lehúzott és untatott a film. Hiába kerestem a végéig valami értékelhetőt benne nem leltem.

Mavil   2016. 06. 09.

Igazi gengszter film, amelyben Johnny Depp kiválóan alakította James „Whitey” Bulger gengszterfőnök alakját. A színészt olyannyira elmaszkírozták, hogy ember legyen a talpán, aki ráismer, ha nem tudja, ő az. A műfaj rajongóinak kihagyhatatlan!

Thibo84   2019. 02. 25.

Nehéz döntenem erről a filmről, hogy milyen értékelést adjak neki, ezért adok neki közepest. Mert vannak benne jó színészek és olykor az események is igen nagy lendületet adnak a történetnek, de voltak nyomasztó és lassú tempót diktáló részek, amikor... több»

Nagy Gábor   2019. 10. 17.

Bulger temetője

Whitey Bulger (Johnny Depp) a dél-bostoni bűnszövetkezet vezetője, egy kegyetlen gyilkos, aki lelkiismeretfurdalás nélkül képes bárkit eltenni láb alól. A 70-es években élte aranykorát, ekkor működött ez a hatalmas hálózat, és ekkor lett az FBI infor... teljes kritika»

Corey Stoll
Peter Sarsgaard
Juno Temple
Jesse Plemons
Corey Stoll
Scott Cooper

A film összbevétele 99 775 678 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 42 578 160 forintot termelt.

Margot Robbie, Scarlett Johansson, Jennifer Lawrence, Kendrick Anna, Felicity Jones, Blake Lively, és Anne Hathaway mindannyian esélyesek voltak Lindsey Cyr szerepére.

(Diesel)

Amikor John Connolly felesége felmegy a hálószobájába, mert nem hajlandó egy légtérben maradni Whitey Bulger-rel, az ágyához lép, és elkezdi olvasni a The Exorcist-et ami egy démonról szól, aki egy fiatal lány hálószobájába lép. Ebben a pillanatban Whitey, aki démonként írható le, kopogtat az ajtón, hogy bejusson a hálószobába.

(Diesel)

A "fuck" szó 254 alkalommal hallható a filmben.

(Diesel)

Tom Hardy esélyes volt John Connolly szerepére, de végülis Joel Edgertont választották.

(Diesel)

Johnny Depp, és Rory Cochrane együtt szerepeltek a Közellenségek (2009) című filmben.

(Diesel)

A harmadik bostoni film, amelyben Kevin Bacon rendőrtisztet alakít. Korábban a Titokzatos folyó (2003), és a R.I.P.D. Szellemzsaruk (2013) című filmekben alakított bűnüldöző tisztet.

(Diesel)

Johnny Depp és Kevin Bacon mindketten ismert horrorfilmekben kezdték el színészi karrierjüket. Depp a Rémálom az Elm utcában (1984) című horrorban debütált míg, Kevin Bacon pedig a Péntek 13 (1980) című horrorfilmben.

(Diesel)

James 'Whitey' Bulger szerepére Guy Pearce is esélyes volt.

(Diesel)

Scott Cooper eredeti tervei szerint a film közel három óra hosszúságú lett volna.

(Diesel)

Johnny Depp negyedik szerepe amelyben egy létező gengszter bőrébe bújik. Ebben a filmben James "Whitey" Bulger karakterét formálta meg. Korábbi filmjeiben pedig az alábbi gengsztereket alakította: Donnie Brasco/Joseph D. Pistone Fedőneve: Donnie Brasco (1997), George Jung Betépve (2001), és John Dillinger Közellenségek (2009).

(Diesel)

Korántsem hibátlan, de jól működő gengszterfilm, amiben kifejezetten öröm Deppet színészként látni. több»

A Fekete mise tulajdonképpen klasszikus példája azoknak a filmeknek, amelyet úgy ülünk végig, hogy aztán nem tudunk számot adni arról, hova folyt el az elmúlt két óra: végig olyan felszínes, mintha egy pár száz karakteres újságcikket olvasnánk, célja pedig látszólag nincs semmi ennek a történetnek az elmesélésével. több»

Egy rosszul megválasztott kontaktlencse könnyen félelmet kelthet másokban. Az agyon maszkírozott Johnny Depp Dél-Boston rettegett urát alakítja, aki éveken keresztül látta el információkkal az FBI-t a konkurenciáról. Rum helyett viszki, a kalózfaktor teljesen száműzve. több»