Fekete mise

dulkap   2015. 11. 16.

Kissé a csalódás a film. Egyrészt nincs semmi hangulata, ami pár korabeli zenével javítható lett volna. Illetve sajnos sokkal inkább szól a film John Connoly karakteréről, mint Jimmy Bulger-éről. Akit egyébként zseniálisan alakít Depp, aki végre olyan szerepben amiben van lehetősége színészkedni, mindenféle ripacskodás nélkül. (Megjegyzem azokat az alakításait is bírom, mert zseniálisan látja el a feladatát akkor is.) A remek színészgárda többi tagjának sajnos nem is igazán volt lehetősége az emlékezetes alakításra, a gyenge forgatókönyv miatt. Mindenesetre szokásomhoz híven utána olvasok a valódi történéseknek és akkor kiderül, hogy volt-e értelme Connoly karakterére koncentrálni.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Kicsit vontatott nem igazán gengszter film, a nagy igazságra próbál rávilágítani több-kevesebb sikerrel. Depp mellényúlt egy kicsit, mint már oly sokszor.......

Deku   2017. 08. 30.

Szerintem erősen erőltetett film volt, nem láttam benne semmi értelmeset sem. Engem konkrétan lehúzott és untatott a film. Hiába kerestem a végéig valami értékelhetőt benne nem leltem.

Mavil   2016. 06. 09.

Igazi gengszter film, amelyben Johnny Depp kiválóan alakította James „Whitey” Bulger gengszterfőnök alakját. A színészt olyannyira elmaszkírozták, hogy ember legyen a talpán, aki ráismer, ha nem tudja, ő az. A műfaj rajongóinak kihagyhatatlan!

hsanya182   2016. 02. 09.

Talán annak fog tecceni aki szereti a gengszeterfilmeket, pénz, zsarolás, erőszak. Johnny Depp remekül játsza a szochiopata maffiózót, remek a film összetétele is, inkább egy megtörtént esemény kiváló drámai alkotása, minthogy akciófilm lenne! Érdemes megnézni, visszaadja a lényeget :)

Corey Stoll
Peter Sarsgaard
Juno Temple
Jesse Plemons
Corey Stoll
Scott Cooper

Korántsem hibátlan, de jól működő gengszterfilm, amiben kifejezetten öröm Deppet színészként látni. több»

A Fekete mise tulajdonképpen klasszikus példája azoknak a filmeknek, amelyet úgy ülünk végig, hogy aztán nem tudunk számot adni arról, hova folyt el az elmúlt két óra: végig olyan felszínes, mintha egy pár száz karakteres újságcikket olvasnánk, célja pedig látszólag nincs semmi ennek a történetnek az elmesélésével. több»

Egy rosszul megválasztott kontaktlencse könnyen félelmet kelthet másokban. Az agyon maszkírozott Johnny Depp Dél-Boston rettegett urát alakítja, aki éveken keresztül látta el információkkal az FBI-t a konkurenciáról. Rum helyett viszki, a kalózfaktor teljesen száműzve. több»

Margot Robbie, Scarlett Johansson, Jennifer Lawrence, Kendrick Anna, Felicity Jones, Blake Lively, és Anne Hathaway mindannyian esélyesek voltak Lindsey Cyr szerepére.

(Diesel)

Amikor John Connolly felesége felmegy a hálószobájába, mert nem hajlandó egy légtérben maradni Whitey Bulger-rel, az ágyához lép, és elkezdi olvasni a The Exorcist-et ami egy démonról szól, aki egy fiatal lány hálószobájába lép. Ebben a pillanatban Whitey, aki démonként írható le, kopogtat az ajtón, hogy bejusson a hálószobába.

(Diesel)

A "fuck" szó 254 alkalommal hallható a filmben.