Marston professzor és a két Wonder Woman

Pamela Figueiredo Wilcox
Angela Robinson
Oliver Platt
Rebecca Hall

Dr. William Marston, a Harvard Pszichológia Karának professzora találta fel a modern hazugságvizsgálót, amelyet rendőrség is alkalmaz. Dr. Marston ezen felül arról is ismert, hogy ő találta ki a Wonder Woman-t. Marston többszerelműségben élt feleségével, Elizabeth-tel, aki szintén pszichológus… Több

Zene: Tom Howe
Premier: 2017.09.09.

2019.04.01 BoBamburg

A Wonder Woman ötven árnyalata

Nem egy szokásos eredettörténet, sokkal inkább egy szerelmi háromszög egy egyetemi tanár (és egyben Wonder Woman megalkotója), felesége és egy diákjuk közt. Ja és némi soft bdsm, de csak ilyen szürke ötven árnyalata szinten. Érdekes egyvelege volt a képregény megszületésének és annak szimbolika rendszerének, a női elnyomottságnak az 1900-as évek első felében, illetve a kor zárkózott emberiségének. Érdekes, de számomra egyszernézős történet.

2018.05.07 ArpiHajdu és Réci

Feloldani a tabukat

Mivel a Wonder Womant a meggyőző kritikai fogadtatás ellenére sem tudtam szeretni, kicsit magamon is meglepődtem, hogy érdekelni kezdett az elkészítésének története. Ügyesen összerakott címet kapott a film, amellyel be tudott vonzani egy pár képregén... Teljes kritika

2018.06.29 bbozsi

Nagyon jól eltalálták a színészeket, mindegyikük már első ránézésre hozza a karakterét. Ez persze egy picit azt is jelenti, hogy maguk a karakterek nem annyira mélyek, de ettől még működik és hihető a történet. Lehetett volna picit kevesebb benne a feminista propaganda, de azért alapvetően mértékletesek voltak az alkotók.

2017.09.22 doobie

Személy szerint én ezt a filmet jobban vártam, mint a DC képregényfilmet. Szerintem sokkal izgalmasabb az alapkoncepció, nem csupán azért mert mondjuk élethűbb, hanem mert sokkal nagyobb hangsúlyt helyeztek a karakterdrámára, amit én egy filmtől álta... Több

2017.09.14 matyas

Egy kicsit unalmas volt szerintem. Nem pont erre számítottam. Okés, hogy egy karakter origin sztorija, ami kinyúlik a valóságba, de attól még fel lehetett volna dobni az egészet. Vagy csak a valóság ennyire száraz? Nem tudom. Gondban vagyok, egy kissé össze zavartak az alkotók és nem érzem azt, hogy jó értelemben.

A filmtől Martson professzor unokája, Christie Martson teljes mértékben elhatárolódott, mondván, hogy az egész film egy fikció.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az igazi Marston család közeli barátságban áll Lynda Carterrel, aki az 1975-től 1979-ig futó Wonder Woman-sorozat címszereplője volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Olive-nak a valóságban két gyermeke van. A közvélemény szerint az apjuk a professzor, de erről nincs bizonyíték. Elizabeth és a professzor elfogadta a gyermekeket, együtt nevelték őket, hogy megóvják őket a társadalmi kritikáktól.Szerző: XETH

A filmben van egy olyan jelenet, amikor a professzor Elizabeth és Olive betér egy fétis boltba, és ez nagy hatással lesz Wonder Woman karakterének kialakításában is. Igazából ez is csak fikció.Szerző: XETH

Értékelés: 6.5/10
(2018. 03. 09.)
A Marston professzor és a két Wonder Woman tehát tökéletes film lehetett volna ha csak az utolsó fél órájából építkezik, azonban - finoman fogalmazva - átesett a ló túloldalára, mivel a játékidő nagy részét nem Wonder Woman megalkotásának, hanem annak megalkotójának szánta.

6,5/10 Több
Szuperszex