Lélegzetvétel (2017)

Breathe

MP170506   2020. 10. 18.

Egy nagyon nehéz, drámai életet bemutató alkotás. Rendkívüli akaraterő, elszántság kell, hogy ebből a helyzetből egy élhető, tartalmas élet kerekedjen ki. A főszereplőt alakító színész kiválóan hozta a karaktert, de a többiek is jót alakítottak.

Shelby07   2020. 03. 28.

Az igaz szeretet ereje

A Lélegzetvétel – angol címén Breathe – egy romantikus történetnek indult dráma, amely ismételten egy komoly betegség útján próbálja belopni magát a nézők szívébe. Nehezen tudtam eldönteni, hogy tetszett-e a film, vagy pedig utáltam. Nem is olyan kö... teljes kritika»

Dean-Charles Chapman
Claire Foy

A film világpremierje a 2017-es Londoni Filmfesztivál esti nyitógáláján volt.

A filmben a Trónok harca stábjának három színésze is feltűnik, név szerint Diana Rigg, Dean-Charles Chapman és Roger Ashton-Griffiths.

Ez a népszerű hollywoodi színész, Andy Serkis rendezői debütálása. Bár a rendező első filmje hivatalosan a Maugli - A dzsungel legendája, azonban az utómunkálatok elhúzódása miatt a Breathe került először a mozikba.

A filmet az a The Imaginarium Studios gyártotta, melynek Andy Serkis és Robin Cavendish (az ő történetét mutatja be a film) fia, Jonathan az igazgatója.

A film Robin Cavendish életét dolgozza fel.

A film amerikai forgalmazási jogait a 2016-os Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon vásárolta meg a Bleecker Street és a Participant Media.