A kezelés (2012)

The Sessions

dailyfilmsan   2019. 12. 14.

Kiráz a hideg ettől a filmtől. Tudom tapintatlan meg minden és sajnálom is de nem tudtam átérezni az ágyhoz kötött ember szexhez való vonzalmát és a terapeuta vonzalmát sem a minek is nevezzem "jótéteményéhez". Mindenkinek van mindenhez joga de nem k... több»

indingo   2017. 05. 18.

Nagyon bevállalós a témája és nem is szégyenlősködtek benne. Érdekes kérdéseket feszeget a film, bár Helen Hunt munkáját kicsit szokatlannak tartottam. Van ilyen?

Berto49   2017. 08. 23.

Sokat gondolkoztam a film megítélésén. Mostanában sok hasonló jellegű történetet láttam (Belső tenger, Élhetetlenek, Hasta la vista, stb.) Lehet, hogy túlságosan maradi ezen a téren a felfogásom, de túl azon, hogy Cheryl-nek mi a foglalkozása (saját ... több»

Szilonka   2017. 05. 18.

William H. Macy, mint pap a Shameless után kicsit nevetséges volt. Na, de maga a film egy elég erős történet, engem megérintett. A színészek alakítása remek volt.

Bazzzsi   2017. 10. 23.

Úgy gondolom, hogy kellenek az ilyen filmek is, holott nem nézném meg még egyszer, de azért örülök, hogy egyszer láttam. Engem eléggé felzaklatott.

Greeta   2017. 12. 16.

Felkavaró és mély mondanivalójú történet. Én picit prűd vagyok, úgyhogy egy-két jelenet nekem sok volt. Aki szereti a kicsit furcsa filmeket, annak ajánlom.

petraszab   2019. 04. 27.

Nekem nem tetszett, valahogy nem volt hihető számomra a történet.

Ben Lewin nagy sikerű filmje laza szálakon kapcsolódik Mark O'Brian 'On Seeing a Sex Surrogate' című, 1990. májusában a The Sun Magazine-ben megjelent cikkéhez és memoárjához.

Hogy Mark O'Brien testtartását imitálja, John Hawkes egy focilabda nagyságú hungarocell párnát helyezett a háta alá, aminek következtében a szervei elkezdtek elmozdulni. Hawks azt nyilatkozta, hogy ez az átmeneti fájdalom semmi ahhoz képest, amit a mozgássérülteknek minden nap ki kell állniuk.

(kázsé)

John Hawkes, a forgatás ideje alatt abbahagyta a sportolást.

(kázsé)

Ben Lewin több fogyatékkal élő színészt is meghallgatott, de egyikük sem tűnt megfelelőnek a számára.

(kázsé)

Ben Lewin maga is a gyermekbénulás túlélője, ahogy a film főszereplője.

(kázsé)

A rendező, Ben Lewin először a The Sun magazin 1990-es cikkében találkozott a történettel, amit maga O'Brien írt.

(kázsé)

A film Mark O'Brien költő igaz történetéről szól.