Pippa Lee négy élete

Forgatókönyvíró: Rebecca Miller
Premier (HU): 2009.10.08.

2024.03.30 Ahoj poplacsek

10/10 – Így kell komoly dolgokról szórakoztatóan filmet csinálni

Szerintem ez a film minden tekintetben nagyszerű, bár úgy láttam filmes oldalakon, hogy nem mindenki osztja a véleményemet. Nekem rohadtul bejött. Először is leszögezem, hogy az oldalon a filmleírás teljesen félrevezető. Elemeiben helytálló, de az ok... Teljes kritika

2021.12.23 Ildikó Bacskai

Pippa Lee négy élete (2009)

Alulbecsült, mellőzött film. A történet talán nehézkesen követhető a zavaros rendezés miatt, de komoly, szomorú és mindennapi az az üzenet, amit én kiszűrtem. Emberi viszonyok, szerencse vagy éppen szerencsétlenség, függőségek, hazugságok kísérik a főhősnő rögös útját, döntései évtizedekre határozzák meg az életét, és amikor már teljesen beleragad a posványba, amit ő maga is teremtett, a sors újra felfordítja az életét, amire idősebb fejjel ismét kényszerül reagálni. Azt, hogy jól dönt-e, döntse el mindenki magának. Én kedvelem a pszichológiai filmeket, ezt pedig jócskán oda sorolnám.

2021.11.29 dadooo

Hát, amúgy ez egy irtó kellemes és aranyos film, csak nem igazán értem, hogy ki is lehetett a célközönsége. A poénok eléggé fárasztóak és a történet alapszituációja is teljesen kiszámítható.

2019.10.09 NEO

Ó, hát én ezzel a filmmel nagyon elvoltam, szerintem egy közös filmezéshez a pároddal nagyon idális.

A filmet Connecticut államban forgatták 2008 áprilisában. Szerző: dulkap

Eredetileg Maggie Gyllenhaal alakította volna Suky-t, de időpont egyeztetési problémák miatt ez nem sikerült és őt váltotta Maria Bello.Szerző: dulkap

Julianne Moore 2 nap alatt felvett a jeleneteit.Szerző: dulkap