Az ember, akit Ovénak hívnak (2015)

En man som heter Ove

Az ember, akit Ovénak hívnak

Ildikó Bacskai   2020. 12. 19.

Tanulságos, megható, szívet melengető történet a magányról és a szeretetről, egy humoros lakóközösség mindennapjaival tálalva. Karácsony közeledtével tökéletes időzítés, hogy az ember kicsit magába szálljon és elgondolkodjon. Nagyszerű film.

Deku   2017. 08. 30.

Ez a film valóságos gyöngyszem, tökéletes volt minden téren, a karakterek nagyon szuperek, a történet pedig bitang erős és szórakoztató. Nagyszerű lett ajánlom mindenkinek.

HercegPeter   2018. 01. 18.

A skandinávoknál még mindig megy a jó filmek gyártása. Ez egy nagyon jól kidolgozott intelligens történet, kis Forrest Gump beütéssel. Számomra hatalmas pozitív meglepetés volt. Itt a bizonyíték, hogy jó filmet lehet csinálni szex, gyilkolászás és ká... több»

Thibo84   2019. 01. 13.

Egyik ismerősöm ajánlotta, mondván, hogy egy jó kis szórakoztató film. De ez nem csak egy vígjáték, hanem egy érzelmi hullámvasút is. Míg az egyik pillanatban a poénokon röhögünk, vagy együtt örülünk a karakterekkel, a másik pillanatban meg már búsla... több»

dailyfilmsan   2019. 03. 02.

Szívhez szóló történet. Az ember aki a magány labirintusába veszett és végül kitalál. Ove története nagyon szép és életszagú. Hiszen mindenki belesavanyodik az egyedüllétbe. Vicces és jó a hangulata nagyon. Engem elvarázsolt a film.

Berto49   2016. 12. 14.

Idei bemutató, a könyvről pedig áradoznak, ezért hozzáfogtam a megnézéséhez. Átlagos nézhető film, sokakkal ellentétben nekem volt szükségem papírzsebkendőre. A mogorva és zsémbes Ove belsejében hatalmas szív rejtőzött. Rejtve a másságot és a multiku... több»

hszpp   2017. 02. 05.

Nagyon tetszett ez a művész film. Magába roskadó, szomorú,s életunt viszonylag idősebb úriemberre rámosolyog az élet kedve...:) Kifejezetten aranyos történet, noha elég depressziósnak indult. Nekem tetszett:)

Viktor Baagøe
Tobias Almborg
Bahar Pars

A 29. Európai Filmdíj három díjára (közönségdíj, legjobb vígjáték, legjobb színész) jelölték a filmet.

(ps)

Rolf Lassgård 59 éves volt, amikor megkezdődtek a forgatások, éppen olyan idős, mint a karakter, akit alakít.

(ps)

A film Fredrik Backman azonos című regénye alapján készült.

(ps)

Morcos öregekről már sok filmet forgattak, akadtak köztük jobbak is, és ez a film méltán tartozik közéjük. A sok hollywoodi produkció között örvendetes egy ilyen filmet is a hazai mozik kínálatában látni. 7/10 több»

Backman kacagtató és szívszorító mozzanatokban is bővelkedő regényét nem sikerült a maga maradéktalan sokrétűségében vászonra adaptálni, de azért így is egy kedves mozi kerekedett belőle. 70% több»

Giccsbeforduló és szentimentális film Az ember, akit Ovénak hívnak, de ezt értsük a lehető legjobb értelemben. Egy objektív mozifanatikus csak bűntudattal rajonghat érte, a benne lakozó átlagos nézőt azonban biztosan elvarázsolja majd az utóbbi évek legnagyobb svéd kasszasikere. 7/10 több»