A (sz)ex az oka mindennek (2015)

Sleeping with Other People

A (sz)ex az oka mindennek

zsirafcica   2020. 09. 02.

(Sz)ex a lelke mindennek?

A (sz)ex az oka mindennek egy erősen erotikus irányúltságú romantikus dráma, mely középpontjában egy lány áll, aki fiatal korától kezdve annyira nincsen tisztában az értékeivel, hogy mindenkinek tálcán próbálja felkínálni magát, hajszolva ezzel azt a megfoghatatlan valamit, ami képes lesz kitölteni a benne megtelepülő magányt. Az első szexuális együttléte mégis egy olyan sráccal jön létre, aki a korához képest ezen a téren kissé tapasztalatlan. De a legnagyobb fordulat mégis az, hogy nemcsak Lainey, de talán még Jake sincsen tisztában azzal, mekkora nyomot hagy benne ez az első alkalom, és a lány, akit senki sem próbált megmenteni. Éveken át próbálják a saját, durva módszereikkel leplezni, mennyire magányosak is legbelül. Azonban van egy pillanat, amelyben rá kell döbbenniük, igenis hatással voltak egymás szívére és átalakítottak benne valamit, ami után már azok az apró töredékek, amiket eddig próbáltak a lelkükön keletkezett lyukakba passzírozni, mégkevésbé lesznek odaillőek, mint azelőtt. A happy end lehetséges, de nagyon is elkerülhető. A kérdés fennmarad: elég egy véletlen, ahhoz hogy sorozatos ballépések után, végül jól dönts?

indingo   2019. 08. 17.

Eléggé elcsépelt a története, elég lassan is indul be és később se lesz egy pörgős film. A humor faktor is gyengécske.

Deku   2017. 12. 23.

Hatalmas szórakozást és kikapcsolódást nyújtott nekem ez a film és bármikor újra megtudnám nézni. Odáig voltam ettől a filmtől és örülök, hogy megnéztem. Nem egy üres sablonos kis történetet felvázoló film volt ez és ez nagyon tetszett benne.

dailyfilmsan   2020. 06. 10.

Nekem nagyon tetszett ez a párkapcsolati görbe tükör amit a film vászonra vitt. sok olyan párkapcsolat van ami nem érdemli meg a belefektetett időt viszont elvakultságunkban hagyjuk elmenni azt aki meg igen. Szerintem vicces és poénos és nem túl csöpögős a film. Tuti választás egy laza randis estére.

Szilonka   2017. 07. 11.

Botrányosa indul, utána már sokkal jobb a története. Nem egy különleges film, közhelyes jelentettek és béna párbeszédekkel megtűzdelve. Eléggé kiszámítható a vége, de sebaj.

Bazzzsi   2017. 11. 03.

Nincs valami nagy története a filmnek és olyan sincs benne, amit még ne láttunk volna más filmben, más színészekkel. Alison Brie játéka elég unott volt. Középszerű film.

Ms. Akárki   2019. 07. 31.

Zseniális love story. Imádnivalóan elcseszettek mindketten, de végül azért mégis összefutnak a végére a szálaik. Nagyon szurkoltam, hogy végül összejöjjenek. Kellemes és humoros kikapcsolódás mindig.

Leslye Headland
Adam Scott
Adam Scott
Jason Sudeikis

A film összbevétele 3 224 947 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 47 985 627 forintot termelt.

A rendező, Leslye Headland és Adam Scott korábban együtt dolgozott a Lánybúcsún (2012).

(dailyfilmsan )

Annyira népszerűnek bizonyult a Sundance Filmfesztiválon, hogy a 2015-ös Tribeca Filmfesztiválon is játszották.

(dailyfilmsan )

Az idióta magyar cím ellenére A (sz)ex az oka mindennek bűbájos és nagyon is érzékeny film, amiben mindenki magára ismerhet, aki valaha is érezte úgy, hogy a hiba az ő készülékében van. több»

Nyilván önszántából egy férfiember se fog erre beülni, de azzal a jó hírrel szolgálhatok, hogy akinek muszáj, az nem a vesztőhelyre fog menni és még élvezni is fogja ezt a darabot. Amúgy meg egy vicces és aranyos film, amely teljes játékidő alatt szórakoztató, de nem csodálkozom, ha pár hét múlva csak foltokban emlékszik rá mindenki, aki látta. több»