Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

500 nap nyár (2009)

(500) Days of Summer

KCintia   2021. 08. 25.

Nem csalódtam

Filmeket keresgéltem egy kis esti lazításhoz, és erre esett a választásom. Be kell vallanom, hogy nekem nagyon tetszett. Nem volt az a szokványos, romantikus, klisés love story, bár az elején a film fel is hívja rá a figyelmedet, hogy ne számíts "csöpögős" filmre. Nekem a karakterek bejöttek mind a kis egyedi tulajdonságaikkal együtt.

Sabnock Sanatory   2020. 11. 13.

Kedvelem Joseph Gordon-Lewitt játékát, csak ezért néztem meg ezt a filmet, hiszen nem az én műfajom. De nem csalódtam, sőt! Kifejezetten szép és megható film az emberi kapcsolatokról és a megválaszolatlan kérdésekről. A miértekről, hogyanokról és a talánokról. Egyszóval az életről.

Ms. Akárki   2019. 07. 30.

Rendkívül lehangoló és nyomasztó romantikus történet. Nem a megszokott giccses sablonokat veszi elő inkább életszerűbb, melyből a film varázsa is jön. Joseph Gordon-Levitt miatt néztem meg eredetileg de nem bántam meg. Nyomasztó de tanulságos történet.

ArpiHajdu és Réci   2017. 08. 02.

Egyszer fenn, egyszer lenn

A sok idétlen és semmitmondó romkom világában igazi érték egy ehhez hasonló romantikus film, amely bizony fel meri vállalni a nem túl happy endet és bemutatja a párkapcsolati hullámvölgyeket is (egyszer fenn, egyszer lenn). Sok ikonikus jelenetet lá... teljes kritika»

VvV   2018. 12. 28.

A Gordon-Levitt - Deschanel páros nagyon izgalmas együtt. Tetszett a története, hogy nem egy szokvány befejezéssel ér véget.

Timcsi   2019. 02. 20.

Két mostanában méltatlanul mellőzött remek színésszel készült kellemes romantikus történet.

Bizsu82   2019. 02. 19.

Nagyon tetszett a film. A története nem sablonos. A színészek alakítása hiteles, a karakterek választása jó a szerepbe. Műfajában mindenképpen a jobbak között van!

Egyes rajongói teóriák szerint a film végén, a parkban játszódó jelenet (amikor Summer és Tom egy padon ülve beszélgetnek) csak Tom képzeletének szüleménye.

Summer alakját Scott Neustadter forgatókönyvíró korábbi barátnője, Jenny Beckman ihlette, akit a film legelején meg is említenek.

A táncos jelenetnél a parkban szándékosan nem használtak piros színeket, a szerelem jelképeként a kék és annak árnyalatait használták, így Tom körül mindenki kék ruhában táncol. A jelenetben pedig a Hall and Oates zenekar My Dreams Come True című dala szól. A zenekart még egy rövid vendégszereplésre is felkérték a filmhez, de az utolsó pillanatban visszamondták.

Paul Cezanne Blue Vase című festményének másolata látható Summer lakásán.

A napok számát mutató képkockák különböző fényárnyalatúak a filmben a kapcsolat státuszától függően.