500 nap nyár (2009)

(500) Days of Summer

Sabnock Sanatory   2020. 11. 13.

Kedvelem Joseph Gordon-Lewitt játékát, csak ezért néztem meg ezt a filmet, hiszen nem az én műfajom. De nem csalódtam, sőt! Kifejezetten szép és megható film az emberi kapcsolatokról és a megválaszolatlan kérdésekről. A miértekről, hogyanokról és a talánokról. Egyszóval az életről.

Ms. Akárki   2019. 07. 30.

Rendkívül lehangoló és nyomasztó romantikus történet. Nem a megszokott giccses sablonokat veszi elő inkább életszerűbb, melyből a film varázsa is jön. Joseph Gordon-Levitt miatt néztem meg eredetileg de nem bántam meg. Nyomasztó de tanulságos történet.

ArpiHajdu és Réci   2017. 08. 02.

Egyszer fenn, egyszer lenn

A sok idétlen és semmitmondó romkom világában igazi érték egy ehhez hasonló romantikus film, amely bizony fel meri vállalni a nem túl happy endet és bemutatja a párkapcsolati hullámvölgyeket is (egyszer fenn, egyszer lenn). Sok ikonikus jelenetet lá... teljes kritika»

VvV   2018. 12. 28.

A Gordon-Levitt - Deschanel páros nagyon izgalmas együtt. Tetszett a története, hogy nem egy szokvány befejezéssel ér véget.

Timcsi   2019. 02. 20.

Két mostanában méltatlanul mellőzött remek színésszel készült kellemes romantikus történet.

Bizsu82   2019. 02. 19.

Nagyon tetszett a film. A története nem sablonos. A színészek alakítása hiteles, a karakterek választása jó a szerepbe. Műfajában mindenképpen a jobbak között van!

Milanman   2015. 02. 11.

Az 500 nap nyár az egyik legklasszabb film, amit valaha csináltak a szerelemről. Nem a szokásos minden áron való happy endet próbálja erőltetni, hanem nagyon is életszagúan bizonyítja, hogy van olyan, amikor alapvetően akár minden klappolhatna egy ka... több»

Zooey Deschanel

Egyes rajongói teóriák szerint a film végén, a parkban játszódó jelenet (amikor Summer és Tom egy padon ülve beszélgetnek) csak Tom képzeletének szüleménye.

Summer alakját Scott Neustadter forgatókönyvíró korábbi barátnője, Jenny Beckman ihlette, akit a film legelején meg is említenek.

A táncos jelenetnél a parkban szándékosan nem használtak piros színeket, a szerelem jelképeként a kék és annak árnyalatait használták, így Tom körül mindenki kék ruhában táncol. A jelenetben pedig a Hall and Oates zenekar My Dreams Come True című dala szól. A zenekart még egy rövid vendégszereplésre is felkérték a filmhez, de az utolsó pillanatban visszamondták.

Paul Cezanne Blue Vase című festményének másolata látható Summer lakásán.

A napok számát mutató képkockák különböző fényárnyalatúak a filmben a kapcsolat státuszától függően.

Summer az eredeti forgatókönyv szerint szőke hajú lett volna.

Zooey Deshanel a Sugartown című saját szerzeményű dalát énekli a karaoke jelenetben.

A forgatókönyv első változata szerint a film San Fransiscóban játszódott volna.

(SódóGA)

Joseph Gordon-Levitt a filmben beszédes zenei pólókat viselt, mint Joy Division: "Love Will Tear Us Apart", az "Unknown Pleasures", illetve a The Clash:"London Calling".

(SódóGA)

A filmet szándékosan kék árnyalatokkal színezték, hogy ezzel is jobban kiemeljék Zooey Deschanel szemének színét.