Életünk apával (2014)

Infinitely Polar Bear

Berto49   2017. 12. 03.

Nagy hibám, hogy nem tudnám kellő mértékű toleranciával fogadni egy bipoláris személyiségzavarban szenvedő ember extrém tetteit, cselekedeteit. Tisztában vagyok azzal, hogy ez egy betegség, és az adott egyén nem felelős a dolgaiért, ennek ellenére ne... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 01. 22.

Sajnos a történet igencsak életszagú, amely nem is véletlen, hiszen a rendező gyermekkorát mutatja be. Számomra az ügyes színészi alakítások mellett ennek a filmek abban rejlik az erőssége, ahogy a kislányok viszonyulnak az édesapjukhoz. Többször is ... több»

Timike   2016. 08. 14.

Kicsit fura volt Mark Ruffalot kisgatyában szaladgálva látni, de egyszer meg lehet nézni. Vannak benne élvezetes részek és kicsit unalmasabbak egyaránt.

paval   2016. 10. 01.

Magával ragadó dráma lett, kár, hogy a magyar mozikba nem jutott el, bár ha azt nézem, hogy mekkora közönsége lehetett volna, meg is értem. Mindenesetre nekem nagyon bejött.

Buffy   2016. 03. 30.

Ruffalot csak dicsérni lehet ebben a filmben. Igen erős alakítást hozott, de maga sztori is igen erős lett. Nagyon jó szívvel tudom ajánlani!

duhaj   2016. 01. 09.

Kicsit művészfilm jellege van számomra, és emiatt nem feltétlenül éreztem mindig életszerűen, és így azonosulni is nehéz. De egyáltalán nem rossz film, csak egy kicsit túl erősen van benne a fesztiváljelleg, ha értitek, mire gondolok.

Az 1968-as születésű Maya Forbes debütáló egész estés játékfilmje.

(Berto49)

A The northern line című dalt, amely a stáblista alatt hallható Maya Forbes testvére, China adja elő.

Az a jelenet, amikor a két kislány a folyósó végén állnak és figyelik, ahogy az apjuk elhagyja őket egy depressziós szakaszában, a Ragyogás című filmre utal, amelyben Danny szintén ilyen formában látja meg az ijesztő ikerlányokat.

A fim a rendező,Maya Forbes gyermekkorán alapul. A stáblista végén látható egy kép is Forbes szüleiről, akiknek a filmet is ajánlja.