Egek ura (2009)

Up in the Air

Egek ura

De Matt   2019. 06. 24.

Határozottan jó film. Bár sokan kritizálják, és nem élvezik, szerintem nagyon is a helyén van. Az Egek ura mesterien bemutatja a mai társadalomban észlelhető közönyt, a sivárságot, azt a furcsa állapotot, ami a fejlett Nyugatot jellemzi. A közbeszédd... több»

indingo   2018. 02. 02.

Nem tetszett a film. Eleve ilyen hülye állás, hogy körbeutazza a pali a világot, hogy kirugdosson embereket, majd inkább átállnak arra, hogy online végezzék mindezt, ami idővel befuccsol. A szerelmi szál egy fokkal élvezetesebb volt.

Deku   2017. 09. 13.

Azt kell, hogy mondjam ez a film már közel van a tökéleteshez, kis túlzással állíthatom ezt. Nem sok ilyen jól összetákolt film van. Izgalmas, remek és oltári jó. Többször is megnézem még.

TomÁcs   2018. 04. 14.

Számomra sokat nem adott a film. Nincsenek benne nagy párbeszédek, a története is eléggé semmilyen. Cloney neve dob rajta valamennyit, de még így is gyenge.

VvV   2018. 11. 23.

OLyan semmilyen a története. Nem túl maradandó alkotás, a története naturális.

Bazzzsi   2018. 03. 31.

Próbáltam keresni a mögöttes tartalmat, a tanulságot de nem sikerült fellelnem. Szerintem túl egyszerű, középszerű a története ahol még egy happy endre se futott.

harnas1207   2018. 12. 03.

A film alapjáraton semmilyen. Nem is a fickó munkája a lényeg, vagy a céljai. Inkább az egész történet lezárása, hogy valaki vívódik a saját érzéseivel és beidegződésével. Aztán megtörik, hallgat másokra és bumm pofára esik. Mégiscsak hinnie kellett volna konok önmagának.

George Clooney

Anna Kendrick párhuzamosan forgatta az Egek urát a második Alkonyat filmmel, ezért George Clooney állandóan ugratta a színésznőt.

Anna Kendrick éppen futott, amikor a szobatársa felhívta őt, hogy Oscar díjra jelölték az Egek ura című filmben nyújtott alakításáért.

Jason Reitmannak épp Anna Kendrick járt a fejében, amikor Natalie karakterén dolgozott. Ám ezt nem mondta el a színésznőnek a forgatás idején, nehogy nagy legyen rajta a nyomás.

Emily Blunt-ra az Ördög Prada-t visel, még Ellen Page-re az Eredet című film miatt figyeltek fel a készítők Natalie szerepére.

Bingham karakterére Steve Martin volt a beugró, ha az egyeztetések nem jöttek volna össze George Clooney-val.

Anna Kendrick a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díját.

Egy sajtóvetítésen Jason Reitman azt nyilatkozta, hogy édesapja (aki a film producere is) alkotta írta a film legerősebb mondatát – de hogy melyiket, azt nem volt hajlandó elárulni.

(SódóGA)

Jason Reitman és Sheldon Turner forgatókönyvíróknak szinte semmilyen közük nem volt egymáshoz az írás során. A regény 2001-ben jelent meg, és Turner lecsapott rá, majd adaptációját eladta a Dreamworks-nek 2003-ban. Később Jason Reitman rátalált a könyvre, és meggyőzte apját, hogy szerezzék meg maguknak a film jogait. Ivan Reitman ezután megbízta Ted Griffint és Nicholas Griffint a forgatókönyvvel, akik felhasználtak elemeket Sheldon Turner munkájából. Jason Reitman természetesen nem akart osztozni a jogokon, végül azonban eleget kellett tennie a WGA utasításának.

(SódóGA)

Jason Reitman és Ivan Reitman a második olyan apa-fiú páros, akiknek produkciós csapatát Oscar-díjra jelölték legjobb film kategóriában. Az első Mario Cecchi Gori és Vittorio Cecchi Gori volt, akiket a Neruda postása (1994) című alkotásukért jelölt az Akadémia.

(SódóGA)

George Clooney forgatás alatt viselt ruhái valóban elférnének egyetlen bőröndben.

(SódóGA)

Jó szokásához híven itt is igazi sztárparádéval dolgozhatott a rendező, így az egészen kicsi mellékszerepek esetében is első osztályú sztárok játékát csodálhatjuk, a színészek között pedig kiválóan működik a kémia, hála a remekbeszabott párbeszédeknek és annak, hogy a rendező egy öt percet szereplő karakter számára is képes azonosulható hátteret teremteni. több»