A Jane Austen könyvklub

A Jane Austen könyvklub

The Jane Austen Book Club

Öt nő plusz egy férfi az pont annyi ahány regényt írt Jane Austen. Ezt a hat embert összehozza a sors és éppen ezért elhatározzák, hogy alapítanak egy könyvklubbot és havonta egyszer összeülnek, hogy átbeszéljenek egy Jane Austen regényt. Az összejövetelek során nem is annyira Austen… Több

Rendező: Robin Swicord
Forgatókönyvíró: Robin Swicord, Karen Joy Fowler
Premier (HU): 2008.06.10.

2020.06.02 Mayflower657

Érdekes

Az első 20 perc után nem voltam biztos abban, hogy végignézem a filmet. Végül megnéztem, és nem bántam meg. Nem a szokásos klisé, végig valami különleges hangulat jellemzi a filmet. Érdemes megnézni, akár többször is!

2017.08.04 kadvan95

Nagyon megszerettem ezt a filmet. Színpompásan merít Jane Austen kiváló karaktereiből, és tovább fejleszti őket, modern köntösbe bújtatva. Miközben néhány kivételes ember életébe nyerünk bepillantást. Akikre hatással vannak az írónő művei.

A film Karen Joy Fowler azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

Ha alaposan megnézzük a kávéscsészéket az első találkozón a Starbucksben, a karakterek nevei rajta vannak a csészéiken. A legszembetűnőbb Prudie-é. Szerző: rbernadett

Minden színésztől elvárták, hogy olvassa el azt a könyvet, amiről a filmben beszélnie kell. Szerző: rbernadett