A némafilmes

A némafilmes

The Artist
elekm90

George Valentin a '20-as évek második felének egyik legünnepeltebb filmcsillaga, azonban a hangosfilmek megjelenésével gyökeresen megváltozik az élete. Nem elégedett az új iránnyal, és nem is hajlandó szerepet vállalni, emiatt feleségével és a nagyhatalmú stúdiófőnökkel is megpecsételődik… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2012.02.23.

2022.03.27 elekm90

Nagyon merész volt némafilmet gyártani 2011-ben, én abban a tévhitben voltam, hogy ez csak egy némafilmesről szóló film, aztán egy kicsit megijedtem, mikor negyed óra után sem hallottam beszédet. Nekem kimondottan tetszett, bár egy kicsit túlhype-olt... Több

Érdekes,és furcsa.Na ez az a film,ami valahogy a megnézése után,remélem elkerül.Nem fogott meg,sőt.... Valahogy nem sikerült nekem megmutatniuk,miről is van itt szó? A színészi játékok nagyon furcsák.

2015.02.06 Yosihiro

Hihetelenül jó film. Nagyon tetszett és bátorítok mindnenkit, hogy nézze meg mert nem fog csalódni. A szereplők a régi idők moziját hozzák el elénk. Az alakítások oscart érnek szerintem :) Üdv Yosi

2017.07.18 Deku

Nem is mertem remélni, hogy egy ilyen típusú film elnyeri a tetszésemet épp ezért természetesen voltak kétségeim. A film tele van váratlan pillanatokkal és hihetetlen módon látványos.

2019.07.14 dailyfilmsan

Engem lenyűgözött! A régi filmek kifejező stílusa ötvöződik egy kicsit a mai filmek találékonyságával. Hangulatos, vicces, találékony és változatos a film. Mindent tisztán érteni benne szöveg nélkül. Kétség nem fér hozzá hogy egy kivételes darab. A ... Több

A film kutyasztárját a valóságban is Uggie-nak hívták. A népszerű kutyaszínész 2015 nyarán pusztult el egy daganatos betegségben. Cannes-ban díjjal jutalmazták és ő volt az első kutya, aki mancsnyomot hagyott a hollywoodi hírességek sétányán.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben egyszer sem használják a zoomolást, mivel a történet idejében a technológia még nem létezett.Szerző: hp

Jean Dujardin az első olyan francia színész, aki elnyerte a legjobb férfi főszereplőnek járó Oscar-díjat.Szerző: hp

A filmet színesben forgatták, csak utólag konvertálták át fekete-fehérre.Szerző: hp

(2016. 08. 03.)
Szót se többet!
Összességében, A némafilmes egy nagyszerű mozi, amely különleges élményt nyújt a nézőnek! Minden filmrajongónak érdemes, legalább egyszer megnéznie. Több