petraszab   2019. 04. 19.

Nagyon megosztó film, vagy utáltad, vagy imádtad. Egy teljesen más szemszögből közelíti meg a szuperhősök világát.

dulkap   2015. 01. 21.

Nem teljesen azt hozta a film amit vártam, ám minőségben teljesítette az elvárásokat. A film első fele elég jó-kategória, aztán a második átvált a zseniálisra. És ahogy a film egyre átütőbb, úgy lesz Keaton alakítása is egyre lehengerlőbbé válik. A b... több»

erare   2015. 02. 24.

Amikor megtudtam, hogy Oscart kapott a film, csalódott voltam - nem ennek az alkotásnak ítéltem volna oda a díjat. Gondoltam mindezt úgy, hogy még nem láttam a filmet. Most, hogy ez után vagyok, bizony el kell ismernem, hogy megérdemelte az elismerés... több»

indingo   2016. 02. 16.

Én még ilyen rossz filmet nem láttam moziban, pedig rengeteget járok! És, hogy még Oscart is nyert? Elképesztően unalmas. Nem tudom, hogy művészfilmet akartak vagy mit, de nekem nem gyere be!

Deku   2017. 09. 13.

Ennél a filmnél a fő buktató a történet volt mert ez most kivételesen nem volt nekem való. Biztos a kategóriáján belül megfelelő de nem nekem. Úgy tűnt mintha senki se értené mi történik éppen.

HercegPeter   2016. 12. 04.

Tetszett is, meg nem is. Az egész film alatt éreztem valamit, mintha valami hiányozna. Nem tudom megfogalmazni mi. Maga a film egyébként jó volt, bár a vége kicsit zavarba ejtett és nem tudtam hova tenni.

Thibo84   2016. 06. 27.

A színészek zseniálisak, nem kedvelem Nortont, de még az ő karakterét is csíptem. A film, sok olyan témát boncolgat, ami sajnos a mai világra igen csak negatívan jellemző.

Amy Ryan
Naomi Watts
Michael Keaton

Ez az első olyan Oscar-díjat bezsebelő film, ami 100%-ban digitálisan lett leforgatva és nem eredeti kópiát alkalmaztak.

A film utómunkálatai mindössze 2 hétig tartottak. Ez azért volt lehetséges, mert alig van vágás a filmben.

A film megalkotása kb. 12.000 ember számára adott munkalehetőséget.

A színház folyosólyán több alkalommal is mutatja a kamera a szőnyeget, ami teljesen megegyezik az 1980-as Ragyogás című filmben található darabbal.

Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje) 18 millió dollár költségből jött létre, míg a bevételek 42 millióra rúgtak.

Michael Keaton bevallotta, hogy soha még nem volt ilyen nehéz szerepe, mint ez. Hozzátette, hogy bár Riggan Thomson és az ő karrierjében számos hasonlóság akad, mint emberek, igen különbözőek.

Birdman és Superman karakterében sok a hasonló vonás. Mind a ketten más világ szülöttei, de a Földön kényszerülnek élni, tudnak repülni, stb.

Filmbéli utalás Batman-re, mikor Riggan Thomson meséli a feleségének, hogy együtt utazott George Clooney-val. Batman/Bruce Wayne alakját George Clooney formálta meg az 1997-es Batman és Robin c. filmben.

A filmben található egy (nem is annyira rejtett) utalás Batman-re, mikor Riggan Thomson a sajtótájékoztató napján az öltözőben azt mondja, hogy '92 óta nem vette fel a jelmezt. tudni érdemes, hogy Michael Keaton 1992-ben volt második és utolsó alkalommal Batman.

Mikor Birdman látomások formájában jelenik meg, Benjamin Kanes-t láthatjuk.

A Birdman avagy (A mellőzés meglepő ereje) kellően nagy várakozást gerjesztett mind a szakmában, mind a közönségben – a túlzott reményeknek a film talán nem tud megfelelni, de bravúros formai megoldásokkal, páratlan színészi játékkal és eszméletlen erős hangulattal biztosan tud szolgálni Alejandro Gonzalez Iñarritu új műve. több»

A Birdman minden szempontból zseniális, nem csoda, hogy mind a kritikusok, mind a filmes díjátadók közt tarol. több»

Batman és Hulk egy moziban, de nem úgy, ahogy azt elképzeljük. Nemsokára az is kiderül, hogy Michael Keaton az Arany Glóbusz mellé begyűjti-e az Oscart is. több»