A bolond egy napja (2002)

Dzień Świra

supermario4ever   2021. 04. 11.

Kiváló társadalomkritika

Ez az a fajta film, amit többször kell megnézni, mert annyi információt oszt meg 93 perc alatt, hogy azt egyszerre nem lehet feldolgozni. De az biztos, hogy az egyik legkiválóbb film a közép-európai néplélek nyomoráról. És tényleg ez akár Budapesten is játszódhatna, mert ez legalább annyira a mi sorsunk, mint a lengyeleké.

Berto49   2017. 10. 19.

2002-es lengyel film, de akár nálunk is játszódhatna. Egy 49 éves, a körülményektől neurotikussá vált tanárember élete egy napba sűrítve. Fantasztikusan ötletes, maró szatíra a sivár lakótelepi életről, a 80-as évek depressziós hangulatáról, az élet ... több»

Dodi   2015. 06. 08.

Páratlan 21. századi társadalomkritika, iszonyú szarkazmussal és öniróniával, mindannyiunk hétköznapi bolondságaival, pitiáner félelmeivel. Ajánlom mindenkinek!

Menyét Ibolya   2015. 08. 04.

Ismét egy zseniális film Koterskitől. Hasamat fogom a nevetéstől, közben borzalmasan érzem magam-humorú szatíra. Akár Budapesten is játszódhatna, az a magyar lakótelepi hangulat csak a lengyel filmekben van meg.

batukán   2015. 12. 30.

Ez a film ami azt illeti, nálunk is játszódhatott volna. Könnyen emészthetőnek nem mondanám. Inkább az az elmélkedős fajta és tagadhatatlanul betegre sikerült alkotás.

Deku   2017. 08. 31.

Itt olyan érzésem volt mintha csak ímmel ámmal akarták volna megkreálni ezt a filmet. Én nem értettem a lényegét az egyszer biztos. Minden értékelhetetlen volt benne.

Buborék   2015. 06. 29.

Felejthető film, nem hagyott mély nyomot bennem. A humora egyáltalán nem jó. A dráma az átérezhető. A színészekre nem igazán lehet panasz, de egyszer elég megnézni, mivel nem valami szórakoztató!

Michal Koterski
Piotr Machalica