Kontroll (2003)

Scherer Péter
Cserhalmi György

BalogJoe   2022. 04. 14.

!!!

A LEGjobb magyar film. (Sajnálatos, hogy Antal Nimród minőségben azóta sem tudta megközelíteni ezt az alkotását!)

GedyPapa   2017. 04. 24.

Az egyik, ha nem a legjobb magyar film azóta, hogy megindult a tömeggyártása a filmeknek. Nagyon realisztikus és pont ezért olyan keserédes, hiszen a szituációkat mindenki felismerheti. A zseniális színészi alakítások adják a film savát s borsát.

Deku   2017. 07. 10.

Ismét egy lehangolóan unalmas magyar film. Sajnos a mostani magyar filmeket nem tudom dicsérni, a régi még fekete-fehér kategóriában csodás színészeink voltak de ez már csak a múlt.

Sabnock Sanatory   2020. 06. 21.

Zseniális magyar mozi!!!Csányi,Mucsi jutalomjátéka.Nagy poénok,átszőve szerelemmel,kilátástalansággal,félelemmel,meneküléssel,és gyilkossággal! Antal Nimród egy időtálló mozit tett le ! Erősen ajánlott kategória!

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Pontos műfaját nehéz lenne meghatározni, talán ez az egy amibe bele lehet kötni, igaz magyaroknak szól nem mindenkit jár át a film mondanivalója.

HE7EDIK   2019. 02. 23.

A nagy büdös magyar valóság

Bevallom eddig ez a film kimaradt az életemből, de mivel láttam róla biztató videókat, hát tettem vele egy próbát. Nem bántam meg. Nimród első filmjével tökéletesen vissza adja a magyar valóságot metró kallereken kerresztül: szegénység, kimerültség, ... teljes kritika»

Puncs   2019. 04. 02.

Nem szeretem a magyar filmeket, de ez nagyon jó. Nagyon eredeti a sztorija, a karakterek is szórakoztatók. A színészek is jól hozzák a szerepüket, ebben a filmben minden klappol. Lehetne több olyan magyar rendező, mint Mundruczó Kornél.

A film 2003-as bemutatója előtt 20 évig nem szerepelt magyar film a Cannes-i Filmfesztivál versenyprogramjában.

(Puncs)

Az egész filmet 40 éjszaka alatt forgatták le.

(Puncs)

A jelenet, amikor Nagy Zsolt nekirohan egy oszlopnak, valójában nem volt benne a forgatókönyvben. Antal Nimród-nak viszont annyira megtetszett, hogy végül benne hagyta a filmben.

(Puncs)

Eszenyi Enikő karaktere meghal a film elején, halálra gázolja egy metrószerelvény. A film végén a metró buliban azonban újból feltűnik.

(Puncs)

Antal Nimródnak kilenc hónapjába telt, mire engedélyt kapott, hogy a metróban forgathasson. A kikötés az volt, hogy a BKV akkori vezetője, Aba Botond elmondhassa a film elején, hogy az alkotás fikció és nem a film alapján kell megítélni az ellenőröket.