The Master

Sniper   2015. 03. 23.

Paul Thomas Anderson egy igazi mesterművet alkotott. Leginkább Philip Seymour Hoffman alakítása tetszett, nagyon őszintén alakítja a kétségbe esett utat kereső férfit. Karakterén gyönyörűen végigkövethetőek a személyiségében történő változások. A film egy igazi dráma, aminek komoly mondanivalója van.

mártilány   2015. 01. 25.

A film egy lelketlen gazember, Freddie Quell történetét meséli el. Szerinem ez Anderson eddigi leglátványosabb filmje, aminek vágás különösen jó tempót ad. A jelenetek természetesen hatnak, naturalisztikusak. A kamera nagy íveket jár be, ez sokat emel az alkotás képi világán. Philip Seymour Hoffman egyik legjobb alkotását nyújtotta itt. A filmet mindenkinek ajánlom.

Joaquin Phoenix
Joaquin Phoenix

Az előzetest Paul Thomas Anderson vágta össze, javarészt olyan felvételeket használt, amik végül nem kerültek bele a filmbe.

(ps)

A tengerparti beszélgetés első sorát Philip Seymour Hoffman improvizálta.

(ps)

Elsőként a börtöncellában játszódó jeleneteket forgatták le.