Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Tőzsdecápák: A pénz nem alszik (2010)

Wall Street: Money Never Sleeps

casual   2019. 09. 22.

A Tőzsdecápák c. film (direkt nem úgy írtam, hogy első rész) felülmúlhatatlan, ilyen szintű alkotásnak nem lenne szabad folytatást csinálni. A 2. a maga nemében tulajdonképpen egész jó, ebben is sok morális kérdés felvetődik, de, hogy magamat ismételjem, kár volt megcsinálni.

batukán   2017. 08. 04.

Szerintem is több mint 120 perc abszolút unalom. Durva ezt kimondani, de még durvább volt benne lenni. Hogy mit akart ezzel Stone elérni? Ez rejtély marad.

penzesisti   2017. 08. 20.

A gazdagságról és pénzről szóló filmben minden a háttérbe szorul, semmi sem számít csak a vagyon. A szereplők rátermett karakterek, hiteles játékuk a film sikere.

pindurcat   2015. 06. 11.

2 óra tömény unalom. Követhetetlenek a párbeszédek, és maga a nyelv erőltetett szakmaisága nevetséges. Nem az átlagnézönek készült a film, az biztos. Élvezhetetlen.

film kedvelő   2016. 12. 17.

nem méltó az előzőhöz az első rész remek volt, de ez semmi lényegében egy tipikus amerika film, ahol az érzelem végül győz és mindenki boldog, ahol már nem a pénz, hanem a család aze első. unalmas és nem csattanó

gihera81   2015. 11. 11.

Kicsit hosszú a film, kicsit lassan indul be, igazából csak az utolsó harmad az, ami tényleg lekötötte a figyelmemet. Nem tudom, mekkora kövezés jár ugyan ezért, de a pozitív meglepetések között tudom említeni Shia LaBeoufot, aki nagyszerűen hozza az... több»

dubzsu   2015. 10. 23.

Tipikus Wall Street -i film, ami ezúttal sem okozott csalódást. Reálisan és izgalmasan mutatja be ezt a fajta egyedi és zárt világot, amiben senkit sem kímélnek.

Shia LaBeouf számos brókerrel készített interjút a felkészülése során, s az interjúalanyok 90 százaléka azt állította, hogy a Tőzsdecápák figuráját, Gordon Gekkót annyira imádták, hogy miatt választották a bróker szakmát.

Shia LaBeouf a szerepére készülve annyira rákapott a tőzsdére, hogy megtanulta a szakmát és minősítést is szerzett. Ráadásul a pénzét is ügyesen megforgatta: 20 ezer dollárból 400 ezret tudok csinálni.

Eli Wallach improvizálta a karaktere fütyülését.

(kázsé)

Az első folytatás egy Oliver Stone filmhez.

(kázsé)

Shia LaBeouf lefogyott a szerephez, mivel úgy látta, hogy a legtöbb tőzsdeügynök nagyon sovány.