Král   2019. 05. 21.
Almodóvar 21. nagyjátékfilmje

Pedro Almodóvar egyszerűen képtelen leállni a filmezéssel. 69 éves, és a Fájdalom és Dicsőség a 21. nagyjátékfilmje a Mindent anyámról, az Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén direktorának. És bár valószínűleg meglepni nem fog már minket a mester, de rendkívül élvezhető módon ismételgeti önmagát. Ám azért hozzá kell tenni, hogy új filmje az első teljesen nyíltan felvállalt önéletrajzi ihletettségű alkotása. A történet főszereplője Salvador Mallo (Antonio Banderas), egy szenior filmrendező, aki éppen egészségügyi és mentális mélyponton van az életében. Folyamatosan múltbeli emlékei jutnak eszébe. Az édesanyja, a falu, a papnevelde, a pince, a régi arcok... Almodóvar sokadjára hozza fel a ... több»

Riot   2019. 05. 25.

Nekem egy kicsit vontatottnak hatott a film, így nem is igazán tudtam őszintén élvezni, a cselekmény felénél valahogy elveszítettem az érdeklődésemet, persze ettől függetlenül érezhetően remek alkotásról van szó, csak éppen nem az én ízlésemnek való.

vitto   2019. 05. 24.

Alighanem Almodóvar legzseniálisabb alkotását láthattam. Nagy rajongója vagyok a rendezőnek, de szerintem korábban még egyszer sem készített ennyire jól összerakott és megírt filmet, amelyben jócskán van némi önreflexió is. Mindenkinek csakis ajánlani tudom!

olgaasFug   2019. 05. 24.

Antonio Banderas egészen lehengerlő alakítást nyújt Mallo szerepében, jó látni, hogy az utóbbi évek hollywoodi B-kategóriás tévéfilm minőségű mozijai után újra a saját terepén van esélye bizonyítani, és ezt meg is teszi Almodóvar kezei között. A történet kimondottan megfogott és magával sodort az egész film játékideje alatt, és bár nem mondanám, hogy ez a rendező pályájának legjobbja, de Almodóvar olyan figura, aki ha nem is készít éppen tökéletes filmet, még mindig bőven az átlag felett tudja tartani a színvonalat. 4 csillag a Fájdalom és dicsőségnek.

michal   2019. 05. 23.

Pedro Almodóvar rajongóinak van egy jó hírem. Nehezen tudok visszaemlékezni, hogy mikor készített utoljára a direktor ilyen erős, kidolgozott és átgondolt produkciót. Ez visszarepített Almodóvar aranykorába, amikor még sorra gyártotta az instant klasszikusokat. A főszereplők kivételes alakítást hoztak, a történet erős és ahol kell, meglepő, a rendezést pedig már az előbbiekben is magasztaltam. Adjatok neki egy esélyt, nem fogjátok megbánni!

Nora Navas
Nora Navas
Leonardo Sbaraglia
Penélope Cruz
Penélope Cruz

A rendező kiteszi elénk a szívét és az egóját, mindkettőt teljes pompájában, ráadásul mindkettőből hatalmas van neki, de sajnos a végefőcím után sem sikerült eldöntenem, hogy szívből, vagy egóból kaptam-e végül többet. több»

A Fájdalom és dicsőség Pedro Almodóvar nyolcadik olyan filmje, melynek egyik szereplője Antonio Banderas, és a hatodik, melyben Penélope Cruzt láthatjuk. A trió korábban a Szeretők, utazók is együtt dolgozott.

Julieta Serrano és Pedro Almodóvar közel harminc év után dolgozott ismét együtt. A páros a nyolcvanas években öt filmet forgatott közösen.

A filmet beválogatták a 2019-es Cannes-i Filmfesztivál versenyprogramjába. A Fájdalom és dicsőség Pedro Almodóvar 5. olyan filmje, mely versenybe száll az Árany Pálma-díjért.