Az aranypinty

indingo   2019. 09. 23.

Az előzetes alapján nem igazán tudtam, hogy mire számítsak, de úgy voltam vele, hogy egy Pulitzer díjas regényből készült film nem lehet olyan rossz. Elég lassan csordogált a film és vártam a katarzist a végére, de az elmaradt.

TomÁcs   2019. 09. 23.

A látványvilága érdekes volt a film, de valahogy nagyon lassan indult be a történet. lehetett volna rövidebb is, sok volt az elnyújtott jelenet.

VvV   2019. 10. 26.

Nem tudom elképzelni a regényt, mert a film is olyan lassú hogy csak na. A Stranger Thinges gyerek remekül hozta a figurát.

czerik   2019. 09. 22.

Igazi elgondolkodtató dráma, lebilincselő történettel és nagyszerű színészi munkával.

Ákos Varga   2019. 09. 15.
Sorsok, ha összefonódnak – Az Aranypinty

A Brooklyn rendezőjének új filmjét nemes egyszerűséggel kardélre hányták a nemzetközi kritikák, pedig a Pulitzer-díjas regény alapján készült Az Aranypinty egy kifejezetten élvezetes, izgalmas kérdéseket boncolgató, komótos tempója ellenére is hatásos dráma a sorsszerű találkozásokról: hogyan és miért botlunk bele életünk bizonyos pontjain rég nem látott ismerősökbe, mi lehet a szerepe a gyerekkori barátok és szerelmek újbóli felbukkanásának? Az évtizedeken átívelő, szövevényes történet egy rejtélyes múzeumi robbantásból és egy festménylopásból bomlik ki. Dona Tartt nagyszabású regényének két és fél órás filmadaptációja egyébiránt nem egy nézőmágnes darab. Bár szerepel benne Nicole Kidman, S... több»

Jeffrey Wright
Nicole Kidman

Az Aranypinty egy kevésbé irigylésre méltó, de mindenképpen gyönyörű felnövés történet, ami olyan csendben, visszafogottan, de ellentmondást nem tűrően ad át egy traumát, ahogyan csak egy igazi műremek tudja felkavarni az ember érzéseit. több»

Nem egy könnyű film az biztos, erre a mozira rá kell hangolódni, érteni kell, de aki szereti a drámákat, a mélyebb mondanivalóval rendelkező alkotásokat, melyek a moziteremből kilépve gondolatokat ébresztenek és szolgáltatnak beszédtémát, azoknak érdemes megnézni az Aranypintyet. több»

Bizony, itt van egy szépelgő film, ami sorsról, végzetről, s csupa-csupa fontos és rejtélyes dologról szólna, mégis annyira érdekfeszítő, mint egy kiégett, rosszul fizetett, az orra alá dörmögő művészettörténész tárlatvezetése a világ legizgalmasabb múzeumában. Elkeserítően semennyire. több»

A film 8 929 129 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 6 356 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az aranypinty a Warner Bros. és az Amazon első közös filmje. Utóbbi a film költségvetésének több mint a harmadát állta, és exkluzív jogokkal rendelkezik a produkció streamelésére és forgalmazására a saját platformján. A Warner a film mozis forgalmazásáért felel.

Donna Tartt azonos című regénye 30 hétig szerepelt folyamatosan a The New York Times bestseller listáján.

A film alapjául szolgáló regény címét adó Az aranypinty Carel Fabritius 1654-es festménye, mely a "Mauritshuis in The Hague" gyűjteményét képezi Amszterdamban. A Pulitzer-díjas regény szerzője, Donna Tartt húsz évvel a kötetének megjelenése előtt látta első alkalommal a festményt.