Közösség

Vélemény:

 

70 Az aranypinty

(2019)

Theo és a tengelic

 
Berto49   2019.12.26 22:38
0

Nem volt türelmem a 800 oldalas, magyarra is lefordított regényt végigolvasni, több mint a felén azért túljutottam. Megelégedtem tehát a két és fél órás filmváltozattal. Nem sokat vesztettem volna, ha ezt is kihagyom. A kritikusok valósággal „szétcincálták” a filmet, a különböző fesztiváldíjakra gyúrás sikertelen maradt. Lehetetlen egy regénymonstrum minden fontos gondolatát belepréselni egy filmváltozatba, különösen akkor, ha az írásmű sem bővelkedik azokkal. A harminc hétig a bestseller listán szereplő könyv maximum csak a terjedelmével tűnt ki, mert az amúgy sikeres írónő a rengeteg nyomdai ív teleírásával – szerintem – nem alkotott jelentős művet. A betűtengerben elsüllyedt a hiteles mondanivaló, a történet tragikus szálai nálam nem okoztak különösebb megrendülést. A film legfőbb jellemzője a szép fényképezés, de ezen nincs semmi csodálkozni való, hiszen az operatőr Roger Deakins volt. A szereplők is csak az átlagot hozták (bocs’ Nicole Kidman!) Egy meglehetősen sikertelen regényadaptáción vagyok túl, amit talán nem is volt érdemes filmre vinni.