A halászkirály legendája (1991)

The Fisher King

A halászkirály legendája

Mercedes Ruehl
Amanda Plummer
Amanda Plummer
Mercedes Ruehl

indingo   2020. 08. 21.

Többet vártam ettől a filmtől, mind történetben, mind alakításokban. Robin Williams karaktere engem kifejezetten idegesített.

vesztingerkitti   2017. 01. 02.

Bár a filmnek vannak üresjáratai, mégsem okozott csalódást , egész jó film, izgalmas és sok meglepetést és mondanivalót tartogat a néző számára, agyalós és elgondolkodtató. Érdemes megnézni!

ArpiHajdu és Réci   2016. 07. 17.

Nagyon tetszett a film. Elsőre egy drámára asszociáltam, amely lehangoló lesz, s pont az ellenkezője történt. Természetesen volt dráma, de megfelelő mennyiségű humor is volt belecsempészve, no és persze egy adag elborult elme is. Azt gondolom, hogy P... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 21.

Nem rossz mozi,de a komorsága,drámaisága ellenére,ami azért a fő vonal a filmben,de számomra elég sok üresjárat van a filmben,amit nem értek,és ellaposítja a színvonalat elég rendesen !

Vibozsofi   2016. 04. 01.

Igen morbid és elvont maga a történet és az alapötlet, és ettől érdekes. Az biztos hogy nem egy sablonos film, drámai, érdekfeszítő és izgalmas. Jók a karakterek, és kiváló a dramaturgia.

byebyepuppy   2016. 10. 20.

Nálam Terry Gilliam és Robin Williams viszonylatában is a legjobb filmjüknek számít, pedig értékelem a többi munkájukat is, meg nyilván aki a szórakoztatóbb és viccesebb filmeket szereti annak nem fog bejönni egy ilyen jó kis dráma.

Parry az egyik jelenetben azt monjda, hogy meg kell szereznie a Szent Grált. Terry Gilliam (Terry Jones-szal közösen) korábban rendezett egy másik, a Szent Grál kereséséről szóló filmet, méghozzá a Gyalog galoppot.

A vasútállomáson kolduló kerekesszékes ember szerepében Tom Waits-et láthatjuk.

Az első Terry Gilliam által rendezett film, aminek semmi köze a Monty Pythonhoz.

James Cameron komolyan számításba jött rendezőként, azonban addigra már komolyan dolgozott a Terminátor 2 előkészületein.

Bruce Willist is részt vett a meghallgatáson.