The Fisher King
Amanda Plummer
Amanda Plummer
Mercedes Ruehl
Robin Williams

A Halászkirály legendája című filmdrámában egy rádiós műsorvezető csupán heccből, a női nem kiírtására szólítja fel egyik betelefonálóját. Ám valaki, aki hallgatja a műsort, komolyan veszi a kijelentést és gyilkos ámokfutásba kezd, a műsorvezetőt pedig kirúgják állásából. A férfi… Több

Premier (HU): 1992.01.10.

2023.08.19 Ergit

Életre tanít ez a film is! Mert felelőtlenül kijelentéseket tenni felelős beosztásban végzetes lehet!

2020.08.21 indingo

Többet vártam ettől a filmtől, mind történetben, mind alakításokban. Robin Williams karaktere engem kifejezetten idegesített.

Nem rossz mozi,de a komorsága,drámaisága ellenére,ami azért a fő vonal a filmben,de számomra elég sok üresjárat van a filmben,amit nem értek,és ellaposítja a színvonalat elég rendesen !

2017.01.02 vesztingerkitti

Bár a filmnek vannak üresjáratai, mégsem okozott csalódást , egész jó film, izgalmas és sok meglepetést és mondanivalót tartogat a néző számára, agyalós és elgondolkodtató. Érdemes megnézni!

2016.07.17 ArpiHajdu és Réci

Nagyon tetszett a film. Elsőre egy drámára asszociáltam, amely lehangoló lesz, s pont az ellenkezője történt. Természetesen volt dráma, de megfelelő mennyiségű humor is volt belecsempészve, no és persze egy adag elborult elme is. Azt gondolom, hogy P... Több

Parry az egyik jelenetben azt monjda, hogy meg kell szereznie a Szent Grált. Terry Gilliam (Terry Jones-szal közösen) korábban rendezett egy másik, a Szent Grál kereséséről szóló filmet, méghozzá a Gyalog galoppot.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A vasútállomáson kolduló kerekesszékes ember szerepében Tom Waits-et láthatjuk.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az első Terry Gilliam által rendezett film, aminek semmi köze a Monty Pythonhoz. Szerző: rbernadett

James Cameron komolyan számításba jött rendezőként, azonban addigra már komolyan dolgozott a Terminátor 2 előkészületein. Szerző: rbernadett