T2: Trainspotting (2017)

Trainspotting 2

John Hodge

elekm90   2021. 10. 11.

Nem rossz, de minek?

Maximálisan egyetértek azzal a véleménnyel, hogy ez a film egy tömény nosztalgiavonat, annak minden előnyével és hátrányával. Alapvetően tetszett, de messze elmarad a zseniális első résztől. Végig az volt a benyomásom, hogy egy olyan filmre erőszakoltak rá egy folytatást, aminek az ég egy adta világon semmi szüksége nem volt erre. Jó volt ugyan újrajárni az első rész helyszíneit, Danny Boyle energikus rendezése itt is a helyén volt, de egy idő után már nagyon zavart, hogy milyen nagy mértékben táplálkozik az első részből. Konkrétan bizonyos jeleneteket egy az egyben emel át az első részből, és néhol nagyon erőltetett eszközökkel (lásd a báros jelenet megidézése Begbie-vel). Néhány emlékezetes jelenetet azért fel tudott vonultatni, de messze nem olyanokat, amelyek hosszú időre beleégnének a retinámba, mint mondjuk az elsőben a szőnyeg alá süllyedés vagy a jelenet a kisbabával. Egy jóindulatú négyes alá nálam.

ArpiHajdu és Réci   2017. 04. 01.

A folytatás mindig gyengébbre sikerül, mit az első rész. Vagy mégsem?

Elátkozott közhely, miszerint a folytatás mindig gyengébbre sikerül, mit az első rész, még akkor is, ha vannak üdítő kivételek. A T2: Trainspotting jobb lenne mint elődje? Nem, de ezt már akkor tudtok, amikor kijöttek az első trailerek, arról nem is ... teljes kritika»

Deku   2017. 11. 20.

Természetesen bevallom, hogy kissé elfogult voltam ezzel a filmmel mert kedves barátom ajánlásra kaptam.Tele volt szerethető, okos és jól működő karakterrel akiket remek színészeknek adtak a kezeik közé.

dailyfilmsan   2018. 09. 20.

Az első résznél lényegesen jobb. Megtartotta az első filmhez hasonló kameramozgást és a képi effekteket és beállításokat . Nem a drog és a drogozás a fő téma inkább a módszer ahogyan meg lehet szabadulni ettől. Visszajátszanak a régmúlt emlékei és a ... több»

GedyPapa   2017. 08. 13.

Nyomban az első rész után megnézve nagyon gyenge, tehát velem nem jártak jól, hiszen azonnal összehasonlítottam a két filmet. A karakterek se annyira húzósak és nagyon nagyon egysíkú maga a sztori is, ennyiért hiba volt feléleszteni a Trainspottingot.

Syracuse   2019. 11. 09.

Nem egyszer meg nem kétszer láttam a Trainspotting című kultfilmet. Ugyanakkor be kell valljam, elég rég láttam utoljára ahhoz, hogy a legapróbb részletekbe is bele tudjak kötni a második rész kapcsán. Természetesen nincs olyan jó, mint az első rész,... több»

Danny99   2020. 05. 19.

Felszállás a nosztalgiavonatra

20 évvel az első rész után megérkezett a kultikus Trainspotting folytatása. Edinburgh legnagyobb suttyói visszatértek, és még mindig elcseszett az életük. A film alapja már 2002-ben elkészült, amikor Irvine Welsh kiadta a Porno című könyvét, ami az a... teljes kritika»

A film összbevétele 41 681 746 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 029 626 forintot termelt. A hazai mozik összesen 31 508 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Akárcsak az első részben, a regény írója, Irvine Wels ebben a filmben is cameózik. Az első részben egy drogdílert alakított, itt pedig azt a fickót, akinek Begbie eladja a lopott cuccokat.

Bár a Trainspotting folytatásának alapja már 2002-ben Danny Boyle rendelkezésére állt volna, a rendező várni szeretett volna a film elkészítésével, hogy az idősebb karaktereket tudja bemutatni.

Shirley Henderson elvesztette a hangját a forgatás alatt egy időre. Gail-nek az erdeti tervek szerint több szövege lett volna a filmben, de így csupán egyetlen sora lett, amelyet két héttel azután tudtak csak felvenni, ahogy eredetileg tervezték volna.

Robert Carlyle távol tartotta magát a családjától a film forgatása alatt, mert túlzottan azonosult ebben az időszakban Bagbie-vel.

Jonny Lee Miller felajánlotta, hogy kopaszra vágatja a haját, hogy idősebbnek tűnjön, de Danny Boyle ragaszkodott hozzá, hogy megmaradjon Sick Boy ikonikus szőke frizurája.

Renton, Begbie, Spud és a többiek visszatértek, de vajon mi változott? Leginkább pont erről szól ez a filmfolytatás formáját öltő párbeszéd és utóirat: hogy mi változik, és mi nem. 70/100 több»