T2: Trainspotting

Trainspotting 2
elekm90

John Hodge
Danny Boyle

strong>Négy edinborough-i srác meg a heroin története húsz évvel ezelőtt felforgatta a mozis világot. A durva valóság és az őrült humor nagy találkozásából kultikussá váló film valamint négy feledhetetlen – bár kissé veszélyes – figura született. Most mind a négyen visszatérnek: az évek őket… Több

Rendező: Danny Boyle
Író: John Hodge
Forgatókönyvíró: Irvine Welsh
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2017.03.02. | HBO Max (2023.02.10.) | Netflix (2024.02.01.)

Trainspotting  (1996)

2023.07.12 Enikő

Nem csalódtam, méltó befejezése az első filmnek. Jó volt újra látni a karaktereket. Jó, h kiderült mi lett velük, és, h onnan is van kiút, ahonnan már nincsen. Ewan Mcgregort amúgy is szeretem.

2017.04.01 ArpiHajdu és Réci

A folytatás mindig gyengébbre sikerül, mit az első rész. Vagy mégsem?

Elátkozott közhely, miszerint a folytatás mindig gyengébbre sikerül, mit az első rész, még akkor is, ha vannak üdítő kivételek. A T2: Trainspotting jobb lenne mint elődje? Nem, de ezt már akkor tudtok, amikor kijöttek az első trailerek, arról nem is ... Teljes kritika

2017.11.20 Deku

Természetesen bevallom, hogy kissé elfogult voltam ezzel a filmmel mert kedves barátom ajánlásra kaptam.Tele volt szerethető, okos és jól működő karakterrel akiket remek színészeknek adtak a kezeik közé.

2018.09.20 dailyfilmsan

Az első résznél lényegesen jobb. Megtartotta az első filmhez hasonló kameramozgást és a képi effekteket és beállításokat . Nem a drog és a drogozás a fő téma inkább a módszer ahogyan meg lehet szabadulni ettől. Visszajátszanak a régmúlt emlékei és a ... Több

2017.08.13 GedyPapa

Nyomban az első rész után megnézve nagyon gyenge, tehát velem nem jártak jól, hiszen azonnal összehasonlítottam a két filmet. A karakterek se annyira húzósak és nagyon nagyon egysíkú maga a sztori is, ennyiért hiba volt feléleszteni a Trainspottingot.

A film összbevétele 41 681 746 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 029 626 forintot termelt. A hazai mozik összesen 31 508 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Akárcsak az első részben, a regény írója, Irvine Wels ebben a filmben is cameózik. Az első részben egy drogdílert alakított, itt pedig azt a fickót, akinek Begbie eladja a lopott cuccokat.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Bár a Trainspotting folytatásának alapja már 2002-ben Danny Boyle rendelkezésére állt volna, a rendező várni szeretett volna a film elkészítésével, hogy az idősebb karaktereket tudja bemutatni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Shirley Henderson elvesztette a hangját a forgatás alatt egy időre. Gail-nek az erdeti tervek szerint több szövege lett volna a filmben, de így csupán egyetlen sora lett, amelyet két héttel azután tudtak csak felvenni, ahogy eredetileg tervezték volna.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Robert Carlyle távol tartotta magát a családjától a film forgatása alatt, mert túlzottan azonosult ebben az időszakban Bagbie-vel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 03. 07.)
Renton, Begbie, Spud és a többiek visszatértek, de vajon mi változott? Leginkább pont erről szól ez a filmfolytatás formáját öltő párbeszéd és utóirat: hogy mi változik, és mi nem. 70/100 Több

(2017. 03. 04.)
Akármennyire is fanyalgok, akármennyire is kritizálok, jól esett megnézni. Csak sajnos nem a saját jogán, hanem a húsz évvel ezelőtti előd jogán. 5/10 Több

(2017. 03. 05.)
Egy végletekig szórakoztató mozi lett a T2 Trainspotting, a lehető legtökéletesebb lezárással, amit csak el tudtam volna képzelni. 9/10 Több