T2: Trainspotting (2017)

Trainspotting 2

Danny99   2020. 05. 19.

Felszállás a nosztalgiavonatra

20 évvel az első rész után megérkezett a kultikus Trainspotting folytatása. Edinburgh legnagyobb suttyói visszatértek, és még mindig elcseszett az életük. A film alapja már 2002-ben elkészült, amikor Irvine Welsh kiadta a Porno című könyvét, ami az a... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2017. 04. 01.

A folytatás mindig gyengébbre sikerül, mit az első rész. Vagy mégsem?

Elátkozott közhely, miszerint a folytatás mindig gyengébbre sikerül, mit az első rész, még akkor is, ha vannak üdítő kivételek. A T2: Trainspotting jobb lenne mint elődje? Nem, de ezt már akkor tudtok, amikor kijöttek az első trailerek, arról nem is ... teljes kritika»

Deku   2017. 11. 20.

Természetesen bevallom, hogy kissé elfogult voltam ezzel a filmmel mert kedves barátom ajánlásra kaptam.Tele volt szerethető, okos és jól működő karakterrel akiket remek színészeknek adtak a kezeik közé.

dailyfilmsan   2018. 09. 20.

Az első résznél lényegesen jobb. Megtartotta az első filmhez hasonló kameramozgást és a képi effekteket és beállításokat . Nem a drog és a drogozás a fő téma inkább a módszer ahogyan meg lehet szabadulni ettől. Visszajátszanak a régmúlt emlékei és a ... több»

GedyPapa   2017. 08. 13.

Nyomban az első rész után megnézve nagyon gyenge, tehát velem nem jártak jól, hiszen azonnal összehasonlítottam a két filmet. A karakterek se annyira húzósak és nagyon nagyon egysíkú maga a sztori is, ennyiért hiba volt feléleszteni a Trainspottingot.

Syracuse   2019. 11. 09.

Nem egyszer meg nem kétszer láttam a Trainspotting című kultfilmet. Ugyanakkor be kell valljam, elég rég láttam utoljára ahhoz, hogy a legapróbb részletekbe is bele tudjak kötni a második rész kapcsán. Természetesen nincs olyan jó, mint az első rész,... több»

Nathan03   2017. 03. 06.

Ugyan az első részt nem tudta felülmúlni, ennek ellenére abszolút jó kis film meg van a maga hangulata ami nagyon jó szórakoztatja a közönséget. De még is valami hiányzik belőle.

John Hodge
Danny Boyle

A film összbevétele 41 681 746 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 029 626 forintot termelt. A hazai mozik összesen 31 508 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Akárcsak az első részben, a regény írója, Irvine Wels ebben a filmben is cameózik. Az első részben egy drogdílert alakított, itt pedig azt a fickót, akinek Begbie eladja a lopott cuccokat.

Bár a Trainspotting folytatásának alapja már 2002-ben Danny Boyle rendelkezésére állt volna, a rendező várni szeretett volna a film elkészítésével, hogy az idősebb karaktereket tudja bemutatni.

Shirley Henderson elvesztette a hangját a forgatás alatt egy időre. Gail-nek az erdeti tervek szerint több szövege lett volna a filmben, de így csupán egyetlen sora lett, amelyet két héttel azután tudtak csak felvenni, ahogy eredetileg tervezték volna.

Robert Carlyle távol tartotta magát a családjától a film forgatása alatt, mert túlzottan azonosult ebben az időszakban Bagbie-vel.

Jonny Lee Miller felajánlotta, hogy kopaszra vágatja a haját, hogy idősebbnek tűnjön, de Danny Boyle ragaszkodott hozzá, hogy megmaradjon Sick Boy ikonikus szőke frizurája.

Ez a második eset, hogy Danny Boyle rendező és Ewan McGregor együtt dolgozik. Korábban 1997-ben dolgoztak együtt Az élet sója című filmen. 2000-ben lett volna egy újabb lehetőségük az együttműködésre A part című filmnél, azonban végül Leonardo DiCaprio kapta meg a főszerepet.

(BéBé)

Ez a második eset, hogy Ewan McGregor folytatásfilmben szerepel, tehát ugyanazt a karaktert játsza el újra. Az első ilyen szerepe Obi-Wan Kenobi karaktere volt a Star Wars előzménytrilógiában.

(BéBé)

A film "Porno" munkacímmel készült, ami az eredeti Trainspotting regény folyatásnak a címe.

(BéBé)

Danny Boyle egy podcast adásban elárulta, hogy meg kellett egyeznie James Cameronnal arról, hogy a film is 'T2: Trainspotting' címmel kerülhessen mozikba, hiszen Cameron filmje, a Terminátor 2: Az ítélet napja szintén 'T2' néven ismert.

(BéBé)

A film sokkal inkább egy önálló alkotás, semmint könyvadaptáció.

(BéBé)

Akármennyire is fanyalgok, akármennyire is kritizálok, jól esett megnézni. Csak sajnos nem a saját jogán, hanem a húsz évvel ezelőtti előd jogán. 5/10 több»

Egy végletekig szórakoztató mozi lett a T2 Trainspotting, a lehető legtökéletesebb lezárással, amit csak el tudtam volna képzelni. 9/10 több»

Renton, Begbie, Spud és a többiek visszatértek, de vajon mi változott? Leginkább pont erről szól ez a filmfolytatás formáját öltő párbeszéd és utóirat: hogy mi változik, és mi nem. 70/100 több»