A tehetség

(Gifted)

papaja  2016. 11. 01. 05:33

Klassz dolog, hogy tehetséges gyerekekkel való gondokról is szól végre valami, nem csak a fogyatékkal élőkről úgymond. A lényeg, hogy a nem átlagolható kicsik különösen intenzív jelenlétet igényelnek egy felnőttől. És lehetőleg attól, aki feltétlen szeretettel közelít felé...

KATE  2016. 11. 03. 17:35

Nekem tetszik, hogy egy film arról szól, hogyan KÉPESEK a pasik is felelősséget vállalni....:)

indingo  2017. 10. 01. 14:26

Nagyon tetszett a története, hasonlót még nem láttam ezért is tartom különlegesnek. Több családi sérelem is felszínre került, de nem éreztem erőltetettnek a dolgot.

Berto49  2017. 08. 08. 11:24

Amennyiben tízes skálán lehetne értékelni, hét pontot adnék, de így marad a gyenge négyes. Stílszerűen, matematikailag hajszál pontosan kiméricskélt hatásvadász elemekkel tarkított, a néző érzelmeire maximálisan hatni akaró film, amelyik be is váltja a hozzá fűzött reményeket. Egy zseni család kálváriája, középpontban egy hat és fél éves Mary nevű kislánnyal (Mckenna Grace bámulatos jelenléte, ráadásul még a magyar hangja, Azura Zsófia is jól érthető!), meg a Frank nevű nagybátyjával. A konfliktust a boszorkány külsejű nagyanya okozza, aki küzd a kislány gyámságáért, bár évekig felé sem nézett. Nem akarom lelőni a végkifejletet, elég legyen annyi hogy Fred, a félszemű kandúr az utolsó pillanatban – szerencsére - megmenekül az altató injekciótól. A nagybácsi szerepében Chris Evans az eddig látott filmekben elég gyengén muzsikált, de itt, valószínűleg a forgatókönyv jóvoltából is meglepően jó alakítást nyújtott.

rainman  2017. 08. 28. 07:46

Tévéfilmként elmegy. Egyébként csak egy közepes dráma.

Jon Sklaroff
Marc Webb
Marc Webb
Smoking Barrels: Gifted
Ez a film úgy egy másfél órányi tömény boldogságbomba, hogy nem néz közben hülyének, képes elgondolkodtatni és érett módon szórakoztatni - értelmes kikapcsolódásra kevés jobb választás adódik nála mostanában.

8/10

Chris Evans és Octavia Spencer korábban már szerepelt együtt a Snowpiercer (2013) című filmben.

A forgatás után Chris Evans és Jenny Slate egy párt alkottak, azonban alig egy év után szakítottak.