Láthatás

Láthatás

Jusqu'à la garde
alexxx
Denis Ménochet

Bár Miriam (Léa Drucker) és Antoine (Denis Ménochet) hivatalosan elváltak egymástól, továbbra is bíróságra járnak. A nő szeretné kiharcolni, hogy fiukra egyedüli felügyeletet szerezzen, megfosztva volt férjét a láthatási jogtól. A megtört és szemlátomást igyekvő Antoine-t látva a bírónő a… Több

Rendező: Xavier Legrand
Forgatókönyvíró: Xavier Legrand
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2018.03.15.

2023.09.21 Ahoj poplacsek

7/10 – kissé gyötrelmes

Hát ez nem az a film, amit popcornt majszolgatva néz az ember, hanem zaklatottan. Gyakorlatilag olyan, mint egy házi dokumentumfelvétel, mintha nem is filmnek készült volna, hanem megkértek volna egy amatőrt, pl. engem, hogy vegyem filmre azokat a dolgokat, amik ezzel a szétesett családdal történnek. Denis Ménochet elég jól adja a visszataszító agresszort. A kiscsákót játszó koravén arcú kiscsákó pedig a korához képest meglepő teljesítményt nyújtott (elvileg 12 volt a forgatáskor, de elég érthetetlen titkolózás megy a neten az életkoráról, ezt is csak egy francia oldalról sikerült kisilabizálni – sajnos a francia nyelv nem az erősségem, de gondolom, az „agé de 12 ans au moment du tournage” azt jelenti). Nekem kicsit hiányérzetem maradt, mert nem tudtuk meg a tarthatatlanná fajult helyzet előzményeit, nem kaptunk kapaszkodókat ahhoz, hogy az apa viselkedését megértsük, az anya esetében is csak annyit tudtunk meg, hogy kerüli a volt férjét, de mindenkinek kicsit rejtve maradt a motivációja. Biztos szándékosan nem akarta ezekkel elvonni az alkotó a figyelmünket, de attól még számomra ez hiányosság maradt.

2018.03.02 Varga_Júlia

A Láthatás az a fajta minimál és hiperrealista dráma, ahol végig az az érzésünk, hogy az eseményekbe véletlenül csöppenünk bele. Úgy kísérjük végig a családot a történeten, hogy első kézből látjuk, mi történik - és még egy kicsit szégyellhetjük is ma... Több

2018.03.15 alexxx

Csak csatlakozni tudom az előttem szólóhoz, ilyen maradandó filmélményben elég rég volt már részem. A sztorija baromi erős, és ahogy fel van építve, hát, nem is találom a szavakat. A lehető legjobb szívvel ajánlom mindenkinek. Nem fogtok csalódni!

2018.03.16 totykos

Eddig számomra ez volt az év legkellemesebb filmes csalódása. Nem vártam túl sokat, de rendesen beleszögezett a székbe a Láthatás, és pár óráig bennem is maradt a hatása. Piszkosul kemény, és nagyon jól összerakott film, műfajában egyedülálló.

2018.02.13 msanalog

Talán az év egyik legütősebb filmdrámája. Ha valaki meg akarja érteni, hogy mi az igazi félelem, azt ebből a filmből sokszor szavak nélkül ismerhetjük meg. Szerintem ha minden fiú és férfi megnézné, ez egy jobb világ lenne.

A film összbevétele 83 882 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 2 410 396 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 190 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Denis Ménochet a Becstelen brigantyk sikere után elhatározta, hogy minden évben ingyen fog szerepelni egy-egy kisfilmben. Így került a Láthatás előzményfilmjébe, így négy évvel később végülis kifizetődött az ingyenmunka.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A történet előzménye egy 2014-ben Oscar-díjra jelölt kisfilm az Avant que de tout perdre.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2018. 03. 21.)
Ez az apa is csak egy állat
A Láthatás című dráma mesteri rendezői bemutatkozás, amely gyomorszorítóan ábrázolja a családon belüli erőszak kegyetlen hétköznapiságát. BUJDOSÓ BORI KRITIKÁJA. Több

(2018. 03. 10.)
... abban az utolsó negyedórában, amikor jobban szorítottam a szék karfáját és magasabban volt az adrenalin szintem, mint bármelyik akciófilm „végső leszámolása” során. Pedig csak olyan dolgot láttam, ami a bűnügyi statisztikák szerint viszonylag gyakran megtörténik. Nemcsak Franciaországban, hazánkban is. 9/10 Több

Értékelés: 9.5/10
(2018. 03. 20.)
A Láthatás tipikusan nem az a film, amit sok helyen fognak vetíteni, pláne raklámozni, és amihez a rövid történetleírása révén olyan nagyon kedvet kapna az ember. Pedig nagyon érdemes beülni rá, maradandó élményt érően az. 95/100 Több

(2018. 03. 21.)
A tragédia, a családon belüli erőszak felé egymással párhuzamosan futnak a szavak, a cselekmények, a képkockák. A váratlan fordulatok sem zökkentik ki a drámai alkotást a természetes áramlásból. A film műfajához az elejétől a végéig hű marad. Aki szórakozásra, kikapcsolódásra vágyna, annak ezt a mozit nem ajánlom. 90/100... Több

Értékelés: 7.5/10
(2018. 05. 02.)
Sok „versenytársa” közül leginkább feszes és céltudatos zakatolásával tűnik ki, mely egy olyan kényelmetlen témát húz elő a fiókból, ami elsőre közhelyszerűen hathat, de amit mi közhellyé degradálunk, az mások véresen komoly hétköznapi valóságát jelenti, ami mellett nem mehetünk el szó nélkül. Több