Kafarnaum (2018)

Capharnaüm

Kafarnaum

Puncs   2019. 10. 24.

Szívszorító mese a harmadik világról

A film a felfoghatatlanul nagy nyomorban élő Zain történetét meséli el, aki bepereli szüleit saját létezése miatt; elképesztő érzékeny témát boncolgat. Milyen mértékben felelősek a szülők, akik a kilátástalan nyomorba nemzik az újabb és újabb gyermek... teljes kritika»

Král   2019. 02. 11.

Élet papírok nélkül

Zajos sikert aratott a tavalyi Cannes-i Filmfesztiválon Nadine Labaki alkotása, a Kafarnaum, ahonnan el is vitte a Zsűri Díját. Majd pedig több számos, neves filmfesztiválról is díjat vagy éppen díjakat tudott elhozni. Nagy csata is zajlott le a forg... teljes kritika»

phelixmad   2019. 02. 10.

Nagyon ritkán érkezik manapság, vagy legalábbis hozzánk ritkábban jut el egy olyan film, ami ennyire bevállalós tud lenni, ráadásul mer kockáztatni. Ezt várja a nézőjétől, és szerintem kell is hozzá némi bátorság, hogy ez ember végignézze. Nem azért ... több»

kasztni   2019. 02. 08.

Nehéz hova tenni ezt a filmet, egy igencsak komoly dilemmát vet fel, és bár morálisan egyértelműnek tűnhetnek a dolgok, az ember mégis képes elgondolkodni, vajon hasonló helyzetben ő maga miként is reagálna. Nagyon felkavaró sztori. Mindenképpen látni kell!

Nadine Labaki
Zain Al Rafeea

A filmet tizenöt perces álló ovációval fogadta a közönség Cannes-ban 2018. május 17-én.

A Kafarnaum forgatása hat hónapot vett igénybe. A film első vágása 12 órás volt, ezt követően az alkotók több mint két évet dolgoztak azon, hogy két órásra rövidítsék a játékidőt.

Khaled Mouzanar producer jelzálogot vett fel a házára, hogy növelni tudja a film költségvetését.

A Kafarnaum remek kritikai fogadtatásban részesült. A film 63 szemlézett cikket követően jelenleg is 81 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2019. január).

A filmet közel két tucat díjjal tüntették ki a világ legrangosabb filmfesztiváljain. Győzedelmeskedett egyebek mellett Stockholmban, St. Louis-ban, Szarajevóban, Sao Paolóban, a Norvég Nemzetközi Filmfesztiválon, Miamiban, Melbourne-ben, Gentben és Cannes-ban is (Zsűri nagydíj, a Zsűri ökumenikus díja).

A Kafarnaum Libanon hivatalos jelöltje a Legjobb idegen nyelvű film Oscar-díjára.

Egy kisgyerek beperli a szüleit, amiért életet adtak neki. El lehet innen rontani egy filmet? SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

A libanoni rendező, Nadine Labaki filmje volt az, amelyről a tavalyi cannes-i fesztiválon elterjedt, hogy „baromi jó”, és ennek következtében a forgalmazók elkezdtek egymásra licitálni, presztízs lett, hogy ki tudja megszerezni. több»

Libanon idei Oscar-nevezettje, a Kafarnaum - A remény útja félelmetes látlelet Bejrút szegénynegyedeinek legmélyéről.
több»