Vérző olaj (2007)

There Will Be Blood

Vérző olaj

ZeroHero   2019. 09. 25.

Igazi melysegek es igazi magassok hullamzanak egymas utan es mindehhezmeg hozzajon DDL itt is fantasztikus szineszi jateka... Lenyugozo. Igazi kalandfilm, rengeteg szereplovel, sztorivel, esemennyel, de senki es semmi nem ertelmetlen/felesleges, mind... több»

indingo   2017. 11. 18.

Igazán kellemes kalandfilm. Van egy kerek története, sok szereplőt mozgat meg, megindító. Van benne küzdés, felemelkedés és bukás. Nekem tetszett.

Deku   2017. 09. 24.

Ez a film nagyon betalált nálam, kényelmesen eltudott szórakoztatni és ez nagy szó sokszor már. A karaktereket külön kiemelném mert nagyon erősek lettek belső tulajdonságaik révén.

Thibo84   2019. 05. 31.

Nálam ez a film az egyszer nézhető kategóriába tartozik. Hiába a nagyszerű színészi játékok, maga a történet hosszú, több helyen vontatott. Voltak dolgok amiket én kihagytam volna, de talán részét képezik annak, hogy lássuk az igazi arcát a főszerepl... több»

Sabnock Sanatory   2019. 09. 04.

Megnéztem,és nem azt mondom,hogy időpocsékolás volt,de néha unalmas,néha lassú,néha lapos az egész! Nagyon hosszú,és nem is annyira jó a sztori,hogy ennyi időt rápazarlunk.

Bizsu82   2018. 08. 27.

Megindító, tanulságos és elgondolkoztató film. Végig lekötötte a figyelmemet. Magával ragadó, vannak benne kemény részek. a film egész hosszában izgalmas.

Bob   2018. 01. 02.

Daniel Day-Lewis hozta a szintet. Ez a film zseniális. Minden perce leköti az embert. Akit érdekel a téma és szereti Daniel Day-Lewis játékot, annak mindenképpen ajánlom. :)

A film költségvetése 25 millió dollár volt és jelenleg 76 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

A film producere szerint ha Daniel Day-Lewis nem fogadta volna el a szerepet, akkor a film el sem készült volna.

(ZeroHero)

A filmet Robert Altmannak ajánlották.

Daniel Day-Lewis lett a nyolcadik színész, aki kétszer nyerte el a legjobb főszereplőnek járó Oscar-díjat. Az elsőt 1989-ben kapta, a másodikat 2008-ban a Vérző olajért.

Daniel Day-Lewis azért vállalta a szerepet, mert nagy rajongója volt a rendező Paul Thomas Anderson előző filmjének.

Russel Havard, aki a öreg és siket H.W Plainview-t játssza a film végén, valóban siket.

Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) karakterét egy néhai olajvállalkozó, Edward Doheny és Drakula gróf jellemvonásaiból alkotta meg a Vérző olaj alapjául szolgáló könyv szerzője, Upton Sinclair. A film utolsó jeleneteinek helyszínt adó ház, a Greystone Mansion nevet viseli, melynek egyik érdekessége, hogy a fent említett üzletember a fiának, ifj. Edward L. Dohenynek építette. A villa Beverly Hillsben található.

(SódóGA)

A film utolsó jelenetének egyik sora, az „I drink your milkshake!”, idézet Albert Fall új-mexikói szenátor egy kongresszusi meghallgatáson elmondott beszédéből, mely az 1920-as, az olajhoz köthető Teapot Dome-botrány ügyében hangzott el.

(SódóGA)

A film utómunkája alatt minden szerda este Paul Thomas Anderson és csapata vacsorára csak steak-et és vodkát rendelt, hogy megmaradjanak Daniel Plainview szellemiségénél.