Amerikai história X (1998)

American History X

Edward Furlong
Fairuza Balk
Ethan Suplee

BRANTON   2022. 06. 25.

A bűn és bűnhődés szimfóniája, a gyűlölet filozófiája

Edward Norton és Edward Furlong. Az elfajzott báty és az elfajzani kívánó öccs. Előítéletesség, rasszizmus, bűnbocsánat, mint téma. Nagyon érzékeny, nehéz is vele okosan bánni. Azoknak az embereknek, akik ezen a filmen dolgoztak, határozottan sikerül... teljes kritika»

Diesel   2018. 03. 17.

Tony Kaye mestermunkája

Ez a film egy nagyon erős dráma. Tony Kaye rendező egy mestermunkát hozott össze ezzel a filmmel. Végig nagyon erős és hosszas feszültség van a filmben. Ez nem egy tipikus rasszista ellenes film ez attól sokkal mélyebb. A film egy amerikai neonáci s... teljes kritika»

Ildikó Bacskai   2022. 03. 20.

Amerikai história X (1998)

Tanulságos film az agresszióról és a visszavonhatatlanról, arról, hogy az "akciót mindig reakció követi", és hiába szeretnéd megváltoztatni a döntéseidet, mert az addigra lehet, hogy az egész környezetedet átformálja. Brutális, nehéz, nyomasztó, szomorú film a rasszizmusról és az elvakultságról. Edward Norton egyik legjobb alakítása, többször láttam, és lehet, hogy kötelezővé is tenném.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

A jó ízlés határait súrolja ez a film, rögtön az elején a padkáztatás megjeleníti a film erőszakos vonásait. Csak felnőtt nézőknek ajánlom.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Tony Kaye (A por, A mintatanár) ezt a filmet zseniálisan megcsinálta.Szerintem ez Edward Norton eddigi karrierje csúcsa!!! Lenyűgöző, brutális, és mégis megható, és szinte mellbevág a mondanivalója! Klasszikus, és megunhatatlan!

Deku   2017. 07. 08.

A durva történet az ami kissé elvesz a film szórakoztatásából. Nem nekem való ez a fajta sztori. Igazán jól tartja az erős közepes szintet ami lássuk be nem teszi feledhetetlenné a dolgot. Ennél fogva max közepes kaphat tőlem.

ZeroHero   2015. 05. 05.

Tökéletesen megalkotott, meglepően mozgalmas és tartalmas vérbeli dráma. 10/10 Aki kedveli Edward Norton munkásságát, annak kötelező mű.

Az erőszakos történet ellenére a filmben mindössze három karakter hal meg.

(Képkockák )

Paul Mazursky esélyes volt Murray szerepére.

(Képkockák )

A filmbéli iskola helyszínét a Venice High School adta Kaliforniában.

(Képkockák )

A forgatás 1997 elején volt, azonban az utómunkálatok és vágások során konfliktusok merültek fel, így a film később került bemutatásra.

(Képkockák )

Eredetileg Marlon Brandót szánták Cameron Alexander szerepére.