Vélemények: Amerikai história X (1998)

Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Zoe091   2020. 01. 11.

Elég durva, erős filmre sikeredett a társadalmi hova tartozásról. Erősen ajánlott megnézni, annak aki még nem látta.

Diesel   2018. 03. 17.

Tony Kaye mestermunkája

Ez a film egy nagyon erős dráma. Tony Kaye rendező egy mestermunkát hozott össze ezzel a filmmel. Végig nagyon erős és hosszas feszültség van a filmben. Ez nem egy tipikus rasszista ellenes film ez attól sokkal mélyebb. A film egy amerikai neonáci szervezetet emeli ki és mutatja be részletesen az erejét a szervezeten belüli hierarchiáját. Van benne gyűlölet, testvéri szeretet, bajtársiasság, hit és minden ami egy emlékezetes filmhez kell. Maga a történet fő szála Derek Vinyard (Edward Norton) személyiség fejlődését mutatja be nekünk. Derek egy igazi kemény neonáci egészen addig amíg börtönbe nem kerül. Nehéz időszakot követően kiszabadul, és egy visszafogott megtört srácot láthatunk aki szo... több»

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

A jó ízlés határait súrolja ez a film, rögtön az elején a padkáztatás megjeleníti a film erőszakos vonásait. Csak felnőtt nézőknek ajánlom.

Deku   2017. 07. 08.

A durva történet az ami kissé elvesz a film szórakoztatásából. Nem nekem való ez a fajta sztori. Igazán jól tartja az erős közepes szintet ami lássuk be nem teszi feledhetetlenné a dolgot. Ennél fogva max közepes kaphat tőlem.

ZeroHero   2015. 05. 05.

Tökéletesen megalkotott, meglepően mozgalmas és tartalmas vérbeli dráma. 10/10 Aki kedveli Edward Norton munkásságát, annak kötelező mű.

MP170506   2019. 05. 23.

Brutális ez a film, azért kell hozzá egy erős idegzet... Drámai, megrázó és szívbemarkoló történet. Teljesen képes lehúzni az embert és a hatása alatt tartani. Szomorú... Edward Norton alakítása zseniális!

Dodi   2015. 06. 17.

Egy igazán megrendítő, felkavaró film. De ugyanakkor tanulságos és szívbemarkoló!

Norbert93   2019. 01. 05.

A jó útra tért skinhead fiú

Egyben családi dráma és egyben egy "jó útra tért" skinhead életútja. A film meghagyja a lehetőséget, hogy a néző döntse el kinek az oldalán áll vagy kinek ad igazat, egyik oldal szereplőjét sem állítja pellengére. Amit egyértelműen az arcunkba nyom a film az a céltalan gyűlőlet következménye.

MidoD7   2019. 04. 03.

Egyszerűen képtelenség ráunni. Nagyon nagy favoritom ez a zsáner. Bármikor meg tudnám nézni és soha nem unnám meg. Isteni párbeszédek, szerethető karakterek. Bárkinek ajánlani tudom.

Queenakasha   2018. 03. 25.

Ahogy Edward Norton alakít ebben a filmben az valami zseniális. A film azért tetszett, mert láttatni engedi mindkét oldal hozzáállását,és harcukat egymással és természetesen rengeteg borzalmat aminek nem lett volna szabad megtörténnie. Rendkívül megrázó és szomorú film tele tanulsággal.

sabnock666   2018. 12. 19.

Tony Kaye (A por, A mintatanár) ezt a filmet zseniálisan megcsinálta.Szerintem ez Edward Norton eddigi karrierje csúcsa!!! Lenyűgöző, brutális, és mégis megható, és szinte mellbevág a mondanivalója! Klasszikus, és megunhatatlan!

Milanman   2015. 02. 10.

Edward Norton pályafutásának legzseniálisabb játékával a 90-es évek egyik legerősebb filmje az előítéletek, a gyűlölet totális tragédiájáról. Szívbemarkoló, megrázó és tanulságos.

Syracuse   2015. 05. 13.

Hatalmas kultfilm, mostanában rengeteg ehhez hasonlót nézek. Sokkal többet éf, mint 10 Harry Potter, vagy Gyűrűk Ura film. A rasszizmus hátulütőit tökéletesen meg tudja ragadni, és azok ellenkezőjét is. Őszintén bevallom, én a végét erősen megkönnyeztem, ilyet még film nem váltott ki belőlem - nem, a Titanic sem. Edward Norton hatalmas színész, de ez még tőle is kiemelkedő játék.

D. Wolfe   2016. 04. 23.

Bitang erős film, gyenge idegzetűek messze kerüljék el. Nem is annyira a látvánnyal sokkol - bár a betonos, állkapcsos rész nagyon meredek -, sokkal inkább a mögöttes tartalma és az üzenete az, ami könnyen megülheti egy-egy néző gyomrát. Emellett persze a befejezés is.

irongozu   2015. 11. 21.

Döbbenetes volt látni, ahogy a kemény fajgyűlölő (Edward Norton) megváltozik pozitív értelemben, illetve ahogy az öccse azzá válik. Remek színészi teljesítmény.

Kis Anna Kinga   2018. 07. 10.

Kőkemény történet, tanulságokkal, brutalitással és azzal, hogy mennyire sok minden lehet ránk rossz hatással és minden mindennel összefügg. Imádom a filmet és azt, ahogy Norton megfogja ezt a karaktert és a nézésével is üzenetet ad át, játszik. Remek mellékszereplők, flashbackek, idézetek... 10/10

Loborg   2015. 02. 13.

Sokkolo alkotas, Norton legjobb alakitasa.

ocso   2015. 02. 28.

Megrendítő, felkavaró, erős idegzet kell hozzá. Edward Norton nagyon jól alakítja ezt a szélsőséges szerepet.

vivikejencikelara   2016. 10. 21.

Van az egész filmek egy nyomaszto szomorú hangulata de érdemes megnézni tanulságos! Kár hogy a vége nem teljesen happy and! Sajnálom!

jencike1985   2017. 06. 01.

Kemény film de kellően elérte a hatást vele. Nagyon jó film. Edward Norton zseniális alakítása. A vége nagyon megrendített és kicsit erősre sikeredett de nagyon megfogott.

Olivér Rózsa   2017. 01. 19.

Tetszett. Jól bemutatja a rasszizmust és annak következményeit. Sajnos itthon is meglehetne mutatni egy két embernek ezt a filmet.

Balint   2016. 02. 12.

Ez a film nekem olyan mint a Gladiátor, évente egyszer látnom kell ;)

lauralaura   2018. 12. 28.

Edward Norton korunk legnagyobb színészei közé tartozik, ebben a filmben is hibátlanul játszott. A film pedig szintén az. Szembesít és elgondolkodtat a még mindig fennálló társadalmi különbségek árnyoldalairól.

raczdavidzsolt   2016. 05. 04.

Aki szeret borzongani, szeret élvezettel megtelni! Most kezdjen bele!

Vitya   2015. 05. 03.

Kemény, durva film komoly mondanivalóval és remek színészi alakítással. Edward Nortonban e film tekintetében sem csalódtam, mert nagyon hitelesen alakít. Érdemes legalább egyszer látni.

koricapito   2018. 08. 13.

Erős film.. nagyon erős.

norbi0102   2016. 02. 10.

Nekem ez a sztori nem igazán jött be sajnos.A történet itt elég durva módon lehúzza az egész filmet. Nekem úgy tűnt mintha össze vissza ugrálnánk és nem lehet eldönteni sokszor hogy most mi is van.

fcbnandi   2015. 10. 27.

úúúúú ezt nagyon szeretem. Még koliban láttam pár éve. Ritka az a film, amit megnézek egyszer és utána pár napon belül ismét megnézek. Ez pont olyan volt. Edward Norton nagyon jó.

prongs2001   2015. 07. 13.

Egész jól összerakott a története nem az a soknak tűnő fajta közben meg semmi. Ez olyan rendesen összetákolt és látványban is bővelkedő fajta. Nem éreztem túl klisésnek sem így igazán bejött.

fancsi094   2015. 06. 11.

Megdöbbentő és tanulságos történet. Tény mi tény a film arra is rávilágít, hogy a rasszizmus és a kirekesztés minden oldalon ott van. Nagyon jó film, mindig meg tudom nézni.