Otthonom, Idaho (1991)

My Own Private Idaho

Otthonom, Idaho

eszalai   2017. 02. 08.

Gus Van Sant-tól nagy és örök kedvenc fimem csak pozitiv kritikát tudnék írni mint az elöttem szólóak. Mai napig filozok rajta hogy a végén kiszáll ki a kocsiból és viszi el Miket :D ha valaki biztosan tudja az legyen szives majd válaszoljon :D

roboka   2015. 02. 09.

Merész ez a film ma is, aki szeret zavarban jönni, annak mindenképpen érdemes megnézni.Keanu Reeves jó fiatal volt még, de remek alakítást nyújtott.

Borka   2015. 01. 25.

Ez a film egy gyöngyszem. A történetbe beleszövődik egy Shakespeare dráma története, ami persze a témából adódóan nagyon szokatlan. A szereplők csodásak, Keanu remek, River Phoenix mégis teljesen magáévá teszi a filmet. Nagyszerű színész volt, nagyon kér érte. Személyes kedvencem ez a film.

Keanu Reeves

A film szerepel az LMBT listán,mely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexszuális vagy transznemű szereplők szerepelnek,illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.

Utoljára forgatták le a tábortűz jelenetet, melynek a szövegét River Phoenix írta.

A Scott és Mike neveket két valódi prostituált utána adta a főszereplőknek a rendező.

A filmben látható motor egy Norton Commando és Keanu Reeves sajátja.

Ezt a filmet Otthonom, Idaho címmel mutatták be Magyarországon.