Tizenhárom

HercegPeter   2017. 05. 02.

Férfi szemmel igencsak nehéz véleményt alkotni erről a filmről. Viszont nekem is voltak olyan osztálytársaim/ismerőseim, akik hasonló utat jártak be, így nem volt teljesen idegen a téma. Magáról a filmről annyit tudnék elmondani, hogy az első felében igencsak idegesítőek a kameramozgások, azonban a végére a színekkel való játék nagyon kifejezővé válik. A főszereplő csaj lehet hogy jól hozza a figurát, de nekem feltűnően idősebbnek látszik, mint 13 és ezért kicsit nehéz volt elhinni az egész sztorit.

lollipopp   2016. 12. 30.

Sok helyütt valóságosnak, sok helyütt pedig nagyon is túlzónak érzem a történetet, illetve a karakterek viselkedését, reakcióját a történésekre. A film próbál rámutatni a tizenhárom évesek lelkivilágára, de szerintem ez nem mindig sikerül, és ez nem egyszer hatásvadásszá válik. Ez abból is adódik, hogy a színészek nem egyszer túl játsszák a szerepüket ettől pedig nekem egy picit mesterkélt és didaktikus a film.

panhnedy   2015. 06. 05.

Van ebben a filmben valami, ami egy picit félelmetes. Nekem ijesztő a serdülőkornak ez a fajta ábrázolása. Értem, hogy a szexuális érettség alakulását próbálták kidomborítani, csak nem vagyok benne biztos, hogy ez így teljesen valós lenne-e. Viszont az a rétege filmnek, ami a emberek közötti kapcsolatokat dolgozza fel, nagyon is szépre és meghatóra sikeredett.

Jeremy Sisto
Brady Corbet
Nikki Reed

Evan Rachel Wood a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Sarah Clarke (Birdie) és Nikki Reed később mindketten szerepeltek az Alkonyat szériában. Előbbi Bella édesanyját, utóbbi Rosalie-t alakította.

(ArpiHajdu és Réci )

A forgatókönyvet mindössze 6 nap alatt írták meg.

(ArpiHajdu és Réci )