Száll a kakukk fészkére

Scatman Crothers
Nathan George
Mwako Cumbuka
Jack Nicholson

McMurphy (Jack Nicholson) piti kis tolvaj, aki börtön helyett inkább elmegyógyintézetbe záratja magát, de ügyel arra, hogy csak a környezetét tévessze meg, ő maga nem hajlandó közösséget vállalni az intézet lakóival. Ám hozzáállása szép lassan megváltozik, ahogy felfedezi, hogy az elmegyógyintézet… Több

Rendező: Miloš Forman
Író: Ken Kesey
Premier (HU): 1977.05.19. | Netflix (2024.01.13.)

2024.02.20 Kinga Kecskeméti

Már nagyon régóta kerülgetem, most már látom, nem véletlenül. Sajnálom, nem jött be, szó szerint Jocpappa véleményével értek egyet.

2022.09.17 Gyorvik

a nap véleménye

A megdöbbentő igazság felismerése

Mint ismeretes, nagyon kis költségvetéssel készült mozgóképes alkotás. Tulajdonképpen mondható, hogy főszereplőnknek az első igazi nagy blockbustere. Egyébként Jack Nicholson még a Szelíd motorosok c. Dennis Hopper-film után került igazán a filmes kö... Teljes kritika

2020.10.31 indingo

A Ratched sorozat miatt kaptam kedvet ehhez a filmhez. Érdekes, valamiért a Remény rabjait juttatta eszembe, talán a bezártság miatt. Különleges és felkavaró film. A vége meglepett.

2016.10.16 ArpiHajdu és Réci

Erre a filmre tényleg azt lehet mondani, hogy ZSENIÁLIS!!! Így, csupa nagybetűvel és millió felkiáltójellel. És ezt nem azért mondom, mert ennyi meg annyi díjat zsebelt be, hanem azért, mert tényleg szuper. Véleményem szerint itt valóban minden a hel... Több

Forman hihetetlen érzékkel nyúlt ehhez a regényhez, hogy megfilmesítse. Szuper történet, szuper szereplőkkel, és a helyszín miatt különleges a film hangulata! Komolyan elhiszem, hogy elmegyógyintézetben vagyok...… :) Nicholson nem éppen a kedvencen, de ebben (is) zseniális!

Louise Fletcher játéka megváltoztatta Ratched nővér személyiségét. A regényben Ratched maga a gonosz, a munkájától meghasonlott nő, aki gonoszkodik a betegekkel. Ehhez képest a filmben Ratched csupán a gonoszság eszköze, ő maga azt hiszi, hogy munkájával csak segít a betegeken, holott valójában szenvedést okoz nekik az intézet szabályainak szigorú követésével.Szerző: ps

Danny DeVito az elmegyógyintézetbe töltött hosszú idő alatt megalkotott egy képzeletbeli barátot, akivel éjszakánként szokott beszélgetni. A színészt nagyon megviselte, hogy jövendőbeli feleségétől elzárva kell élnie, ezért megalkotott egy fiktív személyt, akivel gondolatait megoszthatta. Amikor a színész észbe kapott, megrémült, és konzultált Dr. Dean Brooks-szal, a forgatáson részt vevő pszichiáterrel. Dr. Dean válasza az volt, hogy nincsen semmi gond, mindaddig, amíg DeVito tisztában van azzal, hogy az a személy csak a képzeletében létezik.Szerző: ps

Miloš Forman több jelenetet is titokban forgatott. Miközben a színészek részt vettek az elmegyógyintézet napi rutinjában, Forman feltűnés nélkül elkezdett forgatni. Számos vágókép származik ezekből a felvételekből.Szerző: ps

A filmben beteget alakító színészek a forgatás teljes ideje alatt az elmegyógyintézetben laktak, ott ettek ott aludtak és ott ébredtek minden reggel, sőt, még a terápiákon is részt kellett venniük, mintha ők is bolondok lennének.Szerző: ps

Szívtipró gimi
1994