91% 2089 szavazat

Száll a kakukk fészkére

One Flew Over the Cuckoo's Nest

2024.02.20 Kinga Kecskeméti

Már nagyon régóta kerülgetem, most már látom, nem véletlenül. Sajnálom, nem jött be, szó szerint Jocpappa véleményével értek egyet.

2022.09.17 Gyorvik

a nap véleménye

A megdöbbentő igazság felismerése

Mint ismeretes, nagyon kis költségvetéssel készült mozgóképes alkotás. Tulajdonképpen mondható, hogy főszereplőnknek az első igazi nagy blockbustere. Egyébként Jack Nicholson még a Szelíd motorosok c. Dennis Hopper-film után került igazán a filmes kö... Teljes kritika

2020.10.31 indingo

A Ratched sorozat miatt kaptam kedvet ehhez a filmhez. Érdekes, valamiért a Remény rabjait juttatta eszembe, talán a bezártság miatt. Különleges és felkavaró film. A vége meglepett.

2016.10.16 ArpiHajdu és Réci

Erre a filmre tényleg azt lehet mondani, hogy ZSENIÁLIS!!! Így, csupa nagybetűvel és millió felkiáltójellel. És ezt nem azért mondom, mert ennyi meg annyi díjat zsebelt be, hanem azért, mert tényleg szuper. Véleményem szerint itt valóban minden a hel... Több

Forman hihetetlen érzékkel nyúlt ehhez a regényhez, hogy megfilmesítse. Szuper történet, szuper szereplőkkel, és a helyszín miatt különleges a film hangulata! Komolyan elhiszem, hogy elmegyógyintézetben vagyok...… :) Nicholson nem éppen a kedvencen, de ebben (is) zseniális!

2017.07.07 Deku

Különösen tetszett az, hogy egy nem mai darab ilyen remekül helyt tud állni még ma is. Remek alakítás. Nekem legalábbis nagyon tetszett és bármikor újra tudnám nézni ebben biztos vagyok. Nekem nagyon bejött.

2017.03.04 GedyPapa

Minden megtekintéssel ad valami újat, a mellékszereplők kidolgozottsága, az ok-okozati összefüggések megtalálása. Egy olyan könyvadaptáció, ami a legjobb kézben a legjobbképpen készült el!

2016.06.05 csd

Egy általánosan elterjedt mende-monda szerint az embernek mindig a könyv, illetve a fenti filmadaptáció közül az tetszik jobban, amellyel előbb találkozott. Én nem tudok választani. Ellenben mindkét verziót csak ajánlani tudom!

2021.08.20 Ildikó Bacskai

Zseniális film, zseniális alakítás, fordulatos, izgalmas történet. Nagyon szeretem, többször láttam, és vélhetően máskor is program lesz.

2015.02.10 erare

Ez a film brutális! Ritkán sikerül egy regényt ennyire találóan átültetni a filmvászonra. Ebben az esetben ez a művelet sikerült. Nicholson annyira őrült, hogy az már normális. Félelmetes, milyen jól játszik, szinte lubickol a szerepben. Társadalomkr... Több

2016.03.17 citizenfour99

Masterpiece. Remek alakítások, de télleg elképesztő. Hatalmas kritika a ki*aszott psichiátriákra. És zseniális humorral operál mellette a film. Áh. Egyik kedvenc. Egyik véleményemnél leírtam, méghozzá a A Ragyogás c. filmnél, hogy Nicholson ott nyujtsa élete alakítását, hát.. itt is :D

2023.08.01 Jocpappa

Le vagyok döbbenve... A regényben McMurphy egy jópofa, reménykeltő fickó, aki az egyértelműen gonosz és legyőzhetetlen Főnővér ellen küzd, közben reményt ad a pácienseknek, és elhinti bennük, hogy bízzanak magukban, van miért küzdeni/lázadni. A filmb... Több

2019.10.27 Timon

Amikor egy klasszikus születik

Nekem ez egy nagyon elgondolkodtató film volt.Rendkívüli erőssége az,hogy igyekszik (legalábbis nagyobbrészt) a leghitelesebben bemutatni az akkori,ottani körülményeket egy intézetben,ami azért nem volt a leglightosabb... Egyszerűen kimagasló színészi teljesítményt nyújtottak benne,köztük Jack Nickolson,a rendezést,zenét,látványtervezést,forgatókönyvet csak dícsérni tudom. És akkoriban gyakoribbak voltak az olyan filmek,amelyek már akár a bemutatása évében klasszikusokká válhattak,nem feltétlenül kellett kivárni,hogy legyen mire az árnyékuknak rávetődnie.Ez a film egyike ezeknek. 10/10

2018.07.24 Norbert93

Zseniális klasszikus! A rendezés kiváló, a sztori érdekes és fantasztikus koncepció, Mr Nicholson pedig brillírozik. A legkomolyabb és legkiválóbb klasszikusok egyike!