Sátántangó

Az isten háta mögötti alföldi településről az évek során elvándorolnak a lakosok. Nem maradt csak három házaspár, három agglegény és egy özvegy a négy gyerekével, valamint a kocsmáros. Októberben a férfiak megkapják elmaradt bérüket, ami jó alkalom Schmidtéknek és Futakinek, hogy megszökve a többiek pénzével új életet kezdjenek.

Forgatókönyvíró: Víg Mihály, Dobai Péter, Mihók Barna
Ország: Németország, Svájc, Magyarország
Premier (HU): 2019.11.14.
Forgalmazó: Cirko Film

2023.08.06 FilmMÁNIÁS

Zseniálisan művészi. A Tarr Béla-féle hangulat, pedig megint beüt. Ajánlom mindenkinek.

2019.07.23 HE7EDIK Nézhetetlen

Önsanyargatóknak kimondottan ajánlatos ez a művészfilmnek nevezett rakás sz@r! A rendezővel meg a gyerekkel pedig ugyanazt megcsinálnám mint a "filmben" szerencsétlen macskával!

2017.03.12 NorbiP

Nehezen vettem rá magam, hogy a 7 és fél órás filmet megnézzem, de nem bántam meg. Igaz, hogy művészfilm, és teljesen felesleges az ennyire hosszú játékidő, de tartalmilag kiemelkedő alkotás (főleg, hogy hazai).

2021.04.03 Morpheus19

Másodjára láttam már a filmet, és még mindig egy tudatmódosítással ér fel. Ennél hipnotikusabb filmet nem nagyon rendeztek.

2016.01.26 juhasz-david93

Amikor sétálnak a pusztában fél óráig, anélkül, hogy egy szót szólnának egymáshoz...amikor a kocsmában mulatnak, és az egyik szereplő félpercenként elmondja, hogy "és baktatunk és baktatunk..."...Haláli

Tarr Béla leghosszabb filmje, 450 perces.Szerző: Bogi87

(2019. 08. 27.)
A Sátántangó monumentális underground gesztus, az elmúlt huszonöt év egyik legfontosabb filmje, világszinten is, Tarr hírnevének és legendájának gránittalapzata. Több