A remény rabjai

A remény rabjai

The Shawshank Redemption
hp

Andy Dufrense-t, az éles eszű bankárt 1946-ban kettős gyilkosság vádjával életfogytiglani börtönre ítélik. Miután bekerül a büntetés-végrehajtó intézetbe, szembesülnie kell a hely hierarchiájával és a börtönélet minden visszásságával. Azonban a pénzügyi tapasztalatainak köszönhetően… Több

Rendező: Frank Darabont
Forgatókönyvíró: Stephen King, Frank Darabont
Premier (HU): 1995.05.25.

2024.03.02 Ultron

Kedvenc

Rengetegszer láttam, egyes részeit kívülről fújom. Nagyon jól megrendezett film, le a kalappal Frank Darabont előtt, aki egyébként magyar származású. Tim Robbins és Morgan Freeman sem A remény rabjai előtt, sem utána nem játszottak ilyen jól. Értékelésem természetesen 5 csillag.

2021.02.11 hp

Már idejét sem tudom, mikor láttam először, de emlékszem rá, hogy meghatározó élmény volt. Talán az egyik első 'igazi' dráma volt, amit a tinédzser éveim alatt láttam, és biztosan tudom, hogy nagyban hozzájárult ahhoz, hogy megkedveljem a zsánert, és hogy nekiessek Stephen King könyveinek.

2023.12.30 Jerico

Minden idők legjobb filmje

Éppen ma 8 éve annak, hogy regisztráltam a Mafab oldalán, 2015. december 30-án. (Azóta ez a 133. kommentem itt.) Mi is lehetne ünnepibb megemlékezés erről, mint a kedvenc filmemről való írás és elmélkedés? Ez a film a The Shawshank Redemption, vagy a... Teljes kritika

2017.10.25 indingo

Hihetetlen, hogy ez a film semmilyen díjt sem nyert, bár azok nagyon erős évek voltak filmgyártás szempontjából. Hangulatos történet, ahol életfogytiglan emberek állnak a középpontban, még is egy nagyon finom humort is bele tudtak vinni a készítők, megfelelő ízléssel.

2017.03.13 GedyPapa

Egy olyan könyvadaptáció, ami megközelíti sőt majdhogynem ugyanolyan színvonalon van, mint Stephen King eredetije. Sikerült két olyan zseniális színészt castingolni, akik át tudják adni a történet magasságait és mélységeit. Számomra Morgan Freeman sz... Több

A remény rabjai Stephen King első kisregény-gyűjteménye volt. A remény rabjai mellett a könyvben még elolvasható a Jófiú, A légzőgyakorlat, az Állj ki mellettem! . A Jófiúból készült el végül az Eminens című film, de megfilmesítették az Állj ki mellettem! című kisregényt is. De talán az egyik legérdekesebb megfilmesítést A remény rabjai mondhatja magáénak. Bemutatása éveiben nem aratott hatalmas sikert, de az évek alatt klasszikussá vált és bizony ez a film érdemes a figyelemre. De ne rám hallgass! Nézd meg és majd eldöntöd magad! Szóval, filmre fel és jó szórakozást! Szerző: JRD

Red és Andy első közös jelenetét 9 órába telt felvenni, Morgan Freeman mindvégig dobálta a labdát, panaszkodás nélkül. Másnap felkötött kézzel ment a forgatásra.Szerző: Képkockák

A Morgan Freeman által megformált Ellis Boyd Redding elutasított kegyelmi kérvényén valójában Alfonso Freeman fényképe szerepel. Ő Morgan Freeman fia.Szerző: Puncs

Az IMDb-n 9,2-es osztályzatával a legjobb filmként tartják számon a Keresztapával holtversenyben.Szerző: GedyPapa

(2021. 06. 10.)
A legtöbb szavazat a legelőkelőbb helyre repítette toplistánkon ezt a csodaszép drámát: szívből ajánljuk mindenkinek, nem csak King rajongóinak. Több