A remény rabjai

(The Shawshank Redemption)

kristof17  2016. 08. 28. 20:53

Egy igazán magával ragadó film. Ha csak a sztorit olvasnám akkor is érdekesnek találnám, de szerintem iszonyat jól játszanak benne a lényeges színészek.

Bog1  2016. 07. 20. 13:09

Zseniális film egyszerűen nincs olyan része ami ne tetszene. A zenék a rendezés szereplők mint tökéletesen vannak megoldva a történetet nagyon jól le vezényelték teljesen élvezhető végig ami nagyon fontos de nekem mégis a zene az aláfestő zenék a kedvenceim mindenkinek ajánlom ezt a filmet mert nagyon tanulságos

ZeroHero  2015. 05. 04. 17:12

A sztori nem egy nagy szám, érzelmileg sem hatott meg annyira, amennyire vártam a sok hájptól -a sörivós részt kivéve-, Tim Robbins és Morgan Freeman színészi játéka egy idő után már irritáló, mások jobban megfeleltek volna a feladatra. A könyv biztos jó, de azokat a Halálsoron kívül megfilmesíteni nem tudják normálisan. Ha már hasonló film, akkor az Életfogytig sokkal jobb, bár az vígjáték, sokkal jobban át lehet érezni a helyzetüket. Ez a film agyon van hájpolva, egyszer nézhető.

Adell89  2015. 03. 23. 17:02

A sztori nem egy nagy szám, érzelmileg sem hatott meg annyira, amennyire vártam -a sörivós részt kivéve-, Tim Robbins és Morgan Freeman színészi játéka egy idő után már irritáló, mások jobban megfeleltek volna a feladatra. A könyv biztos jó, de azokat a Halálsoron kívül megfilmesíteni nem tudják normálisan. Ha már hasonló film, akkor az Életfogytig sokkal jobb, bár az vígjáték, sokkal jobban át lehet érezni a helyzetüket. Ez a film egyszer nézhető.

Mate  2015. 01. 25. 23:48

Éppen, hogy csak egy hajszál választja el a könyv színvonalától. Olyan mesterien van megírva a forgatókönyv, és olyan hitelesen vannak eljátszva a szerepek, hogy szó szerint a fehér falak és a rácsok között éreztem magam amikor néztem.

Clancy Brown
Brian Libby
James Whitmore
Bob Gunton
James Whitmore
Clancy Brown
Tim Robbins

Az IMDb-n 9,2-es osztályzatával a legjobb filmként tartják számon a Keresztapával holtversenyben.

(GedyPapa)

2011-ben a BBC Rádió hallgatói kedvenc filmjüknek választották.

1995-ben a filmtörténet legtöbbet kikölcsönzött filmje volt.