Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

A remény rabjai (1994)

The Shawshank Redemption

belavagyok   2020. 10. 27.

Ma már ilyen erős filmek nem készülnek. A története rengeteg szereplőt megmozgat, de a mellékkarakterek sem csak kiegészítő szereplők. A két főhős története zseniális.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 05. 04.

Nagyszerű film, egészen zseniális az egész történetet építettek fel a rendezők. Morgan Freeman első komolyabb filmjei között van és, óriási ahogyan lehozta Tim Robbins-al.

indingo   2017. 10. 25.

Hihetetlen, hogy ez a film semmilyen díjt sem nyert, bár azok nagyon erős évek voltak filmgyártás szempontjából. Hangulatos történet, ahol életfogytiglan emberek állnak a középpontban, még is egy nagyon finom humort is bele tudtak vinni a készítők, megfelelő ízléssel.

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 30.

Kicsit tartottam a filmtől, mert sok fórumon olvastam, hogy ez minden idők (egyik )legjobb filmje, s féltem, hogy csalódást okoz. Nem így történt, a Remény rabjai az egyik legjobb filmélményt nyújtotta az utóbbi időben számomra. Mindkét főszereplő já... több»

GedyPapa   2017. 03. 13.

Egy olyan könyvadaptáció, ami megközelíti sőt majdhogynem ugyanolyan színvonalon van, mint Stephen King eredetije. Sikerült két olyan zseniális színészt castingolni, akik át tudják adni a történet magasságait és mélységeit. Számomra Morgan Freeman sz... több»

Puncs   2019. 03. 14.

Vitathatatlanul nagyszerű alkotás, nekem ez az egyik kedvencem. Az ember nem is gondolná, hogy Stephen King regénye alapján készült. A jól megírt forgatókönyv tele van lebilincselő jelenetekkel és párbeszédekkel. Szinte minden mondata filozófiái élet... több»

Deku   2017. 07. 07.

Íme egy másik ékes példája annak, hogy bizony lehet ám kiváló Stephen King adaptációt készíteni. Remek színészeket választottak akik hibátlanul hozták a karakterüket. Megindító és szórakoztató volt.

A Morgan Freeman által megformált Ellis Boyd Redding elutasított kegyelmi kérvényén valójában Alfonso Freeman fényképe szerepel. Ő Morgan Freeman fia.

(Puncs)

Az IMDb-n 9,2-es osztályzatával a legjobb filmként tartják számon a Keresztapával holtversenyben.

(GedyPapa)

2011-ben a BBC Rádió hallgatói kedvenc filmjüknek választották.

1995-ben a filmtörténet legtöbbet kikölcsönzött filmje volt.

A rendező fizettsége jelentős hányadáról lemondott. Az alku tárgya az volt, hogy így a saját forgatókönyvét rendezhette meg.

A filmbéli hatalmas fa az Ohio Állami Büntetésvégrehajtási Intézet udvarár a mai napig megtekinthető.

Minden belső jelenetet stúdióban vettek fel, ugyanis ez még mindig költséghatékonyabb volt, mintha rendbe hozták volna az igai épületet.

A történetből később színdarab is készült, melynek a premier 2009-ben volt a dublini Gaiety Theatre-ben.

Rádiós szavazásokon 2004-ben és 2008-ban is a legjobb Oscar-díj nélküli alkotás lett.

2008-ban az Empire Magazinban a 4. legkirályibb filmnek szavazták meg.