Sült, zöld paradicsom

Sült, zöld paradicsom

Fried Green Tomatoes

Evelyn unalmas életén változtatni kívánó, túlsúlyos, középkorú háziasszony. Férje teljesen mellõzi, beteg nagynénje folyton szekírozza, magánéletileg eljutott a komplett mélypontra. A véletlen úgy hozza, hogy a kórházban megbarátkozik Ninnyvel, egy ellenállhatatlan idõs… Több

Rendező: Jon Avnet
Író: Fannie Flagg
Forgatókönyvíró: Fannie Flagg, Carol Sobieski
Premier (HU): 1992.10.09.

2021.12.06 Dorkateo

Különleges hangulatú film az amerikai déli államok múlt századbeli életéről. A szereplők az élet nehézségei ellenére is megőrzik emberi mivoltukat, miközben a csattanó mégis mást sugall. Szeretem látni Kate Bates átalakulását is, ahogy megtalálja élete értelmét.

2018.07.14 Berto49

Remek munkát végzett a két forgatókönyv író hölgy, akik közül Fannie Flagg a saját regényét dolgozta át. Nehéz lehetett az átdolgozás, mivel a regény nagyon különleges szerkezeti formában megírt alkotás. Van egy jelen idejű története, amelynek a hely... Több

2021.08.20 Ildikó Bacskai

Ez a film magával ragadott egyszerű bájával és természetesen Thomas Newman filmzenéivel, ez utóbbi miatt választottam a filmet, és nem csalódtam. Többször is megnéztem, annyira kedves és magával ragadó a több idősíkon mozgó történet.

2015.05.12 rbernadett

Először a könyvet olvastam és csak később néztem meg a filmet. Szerintem a könyv magával ragadóbb, de a film is nagyon lelkesítő. Különleges téma és feldolgozás, mindenkinek ajánlom, aki szeretne egy kicsit a mindennapi klisékből kilépni.

2019.01.12 Bolhaseb

Nagyon. nagyon jó, magával ragadó, imádom!

Fannie Flagg, született Patricia Neal (1944), színésznő, író "Fried Green Tomatoes at the Whistle Stop Cafe" (1987) című regénye alapján. Első magyar nyelvű megjelenése "Sült zöld paradicsom" címmel 2006-ban jelent meg az Ulpius-ház gondozásában, Nagy Nóra fordításában.Szerző: Berto49

Mary Stuart Masterson maga forgatta le a méhekkel a mutatványokat, ugyanis a dublőre az utolsó pillanatban kiszállt. Szerző: rbernadett

Kathy Bates és Mary Stuart Masterson is június 28-án született.Szerző: rbernadett

Széles körben elfogadott, hogy a Whistle Stop Café alapjául egy északkelet Birminghamben található irondalei kávézó szolgált, ahol a sült zöld paradicsom az egyik legkedveltebb étek. Szerző: rbernadett