Száll a kakukk fészkére

One Flew Over the Cuckoo's Nest

2016.10.11 Fahéjgolyó

Jack Nicholson alakítása... hát megért egy oscart :D Mintha nem is szerepet játszott volna hanem csak magát adta volna, végülis ki tudja, lehet :D

2015.02.24 andor50

Jack Nicholson egyik legjobb alakítása (mondjuk elég sok olyan van neki). Számomra már a film címe és borzasztóan érdekes, gondoljátok át. Utána nézzétek meg a filmet és gondoljátok át újra. Alapfilm.

2016.08.29 Szivárvány1

Izgalmas, édes és durva, brutális film ez így egyszerre. Minden egyes gondolatára rácsodálkozik a néző. Őrült jó, az biztos:D Szerintem mindenkinek érdemes legalább egyszer megnézi, ha másért nem akkor a zseniális színészi játékért mindenképpen.

2019.04.03 MidoD7

Nem akarom túlajnározni a filmet, de azt hiszem, mégis így fogok tenni. Szerintem hasonló témában nincs nála jobb. Mindenkinek ajánlom. Elgondolkodtató, többször nézhető film, izgalmas, nagyszerű színészi alakítás.

2015.05.04 Milanman

Az amerikai film egyik csúcsteljesítménye, csodálatos színészekkel, fantasztikus történettel és rendezéssel, valamint a filmtörténelem egyik legemlékezetesebb párharcával 2 szereplő között.

2021.06.24 stewie_griffin_2005

Jó, de nekem nem jött át, mit akar mondani a film. Nicholson jól alakított, de furcsa, hogy ez a film mind az 5 kategóriában Oscart kapott. A film első fele jobban tetszett, viccesebb volt, a vége számomra furcsa lett. Lehet, túl fiatal vagyok, majd ha nagyobb leszek, előveszem a filmet újra. 7/10

2015.04.22 Bizsu82

Klasszikus, alapdarab, profi film. J. Nicholson nagyon jól alakítja a szerepét, mintha rászabták volna a karaktert. Nem sablonos a sztori, hanem valóban ötletes, magával ragadó.

2017.01.27 Csillagpor

Zseniálisan jó film. A veséjébe lát a nézőnek. Egyszerűen elkapja a gondolatokat és nem engedi szabadulni a film alatt, a film után meg aztán pláne nem. Nagyon jó színészek egy nagyon érdekes és fontos történetet témát boncolgatva. Az egyik legjobb film amit valaha láttam.

2015.04.21 Zsceeeka

Olvastam a könyvet is, az (is) nagyon tetszett, bár meglepődtem, hogy a filmet más szemszögből mutatják be (a könyv az indián, a film McMurpfy szemével mutatja a történetet), de érthető a döntés. A színészek legendásak, a sztori (ugye eleve) érdekes, 5 csillag. :)

2016.07.25 Leilani

Nagyon mély, elgondolkodtató ez a film, mindenkinek csak ajánlani tudom. Kiváló alkotás, remek színészi játékkal, egyszer szórakoztató, máskor elgondolkodtató cselekménnyel. Minden tekintetben nagyszerű. Az egyik legjobb film.

2021.04.06 moviemafia

Látogatás a pszichiátriára

Miloš Forman méltón nyerte el az Oscar-díjat ezen filmje után. A száll a kakukk fészkére zseniális történetet dolgozol fel, de persze mindez mit sem érne a kiváló színészi játék nélkül. Csak hogy pár példát említsek: Jack Nicholson tehetsége itt mutatkozik be gyakorlatilag legelőször, Louise Fletcher is nagyszerűen alakította a szadista "mindenki által utált" nő szerepét, na és persze a néma főnök karaktere is emlékezetesre sikeredett. Mindezek mellett ez a film természetesen nem csak a története és színészi játéka miatt lett ilyen sikeres. Egy olyan világot tár elénk, ami által az ember kissé másképp szemlélheti a társadalmunkat, pontosabban szólva a "jók" és a "rosszak" (társadalmilag kevésbé elfogadottak) közti kapcsolatot, átmenetet. Mindenki számára kötelező darab, teljesen lebilincselő alkotás.

2019.01.04 szabomarc

Számomra kissé vontatott, de érdekes film. Jól alakít mindenki, érdekes a betegek szemszögéből nézni egy pár órát a világot. Összességében jó film.

2020.11.08 belavagyok

Milos Forman egyik, ha nem a legjob rendezése. Valami miatt éreztem egy kis Stephen King hatást a sztori előremenetelében. Remek film.

2018.01.31 doroffee

Egyik kedvenc filmem (a könyvverziót is ajánlom mindenkinek). Remekül bemutatja azt, ahogy egyes ilyen jellegű intézményekben zajlik az élet, a vezetők hozzáállását (tudnék olyan magyar intézményt mutatni 2018-ban, ami nem sokban különbözik ettől), a csoportdinamikát.