Száll a kakukk fészkére

One Flew Over the Cuckoo's Nest

2017.11.14 baalint

Tudom hogy sok ember nem fog velem egyetérteni, de nekem ez a film nem jött át. Aki szereti a letargikus, kicsit mar depressziós filmeket azoknak ajánlom, na, meg elgondolkodtató is.

2015.06.08 veszi.peter

Nagyon jó kis film, igaz már ez sem mostani, ez talán még az előnyére is szóljon. Semmi CGI, csupán egy jó kis sztori, remek színészi játékkal és kivitelezéssel. Egyszerre drámai és vicces is.

2015.04.19 KeriPeti

Jack Nicholson az egyik legtehetségesebb színész, ehhez kétség sem fér. Ezt itt is bizonyítja. A film egy igazi remekmű, nagyon szórakoztató és vicces, ugyanakkor mély mondanivalója is van.

2018.08.12 varkonyiildi

Elvont, nagyon egyedi film, amire megfelelő hangulatban érdemes rászánni az időt, mert még ha nem is könnyű film, sok a rejtett mondanivaló. Zseniális szereposztás.

2016.07.30 Kardos

Brutálisan jó film. Izgalmas és érzelmes. Pont jó keverék egy randevúra is akár. Eszes film. És tényleg mondanivalóval rendelkezik ami manapság sajnos nagyon ritka. Őrülten jó a humora és egyben társadalomkritika is az amerikai világ eldeformálódásáról.

2017.11.23 nagysar

Jack Nicholson néha nagyon mellélő a filmjeivel. Talán nem túlzás azt állítani hogy ez viszont igazi klasszius lett, mintha rá írták volna ezt a szerepet. A film nem vígjáték, szomorú,de nagyon jó :)

2016.09.19 Vviktor

Nagyon megfogó, különleges hangulatú film, ami érzelmileg, lelkileg mindenképpen hat a nézőre. Fantáziadús, egyedi történet profi színészi alakítással.

2015.02.09 Manyi

A történtet nagyon eredeti, alap alkotás. A kevesebb néha több. Elgondolkodtató, klasszikus darab.

2017.07.18 szanko

Az egyik legjobb film. Alapvetően elgondolkodtató, néhol vicces. Nem egy mai darab, de ez igazából fel sem tűnik, mert ha elkezdjük nézni, leköti az embert. Tetszik, hogy nagyon egyben van az egész történet. Jack Nicholson fantasztikus alakítása emlé... Több

2015.02.10 RobThe10

Hát egész filmet úgy élveztem ahogy van, Jack Nicholson amit itt véghez vitt az elképesztő.. Imádom ezt a filmet.. :)

2015.12.12 vinetty93

Nos még egy ilyen filmet nem mostanában láttam az egyszer szent. Itt most sajnos nem a pozitív élmény miatt írom ezt, hanem pont ellenkezőleg, azért mert szerintem ez a film förtelmes volt. Minden téren alul teljesítette az elvárásaimat.

2020.04.02 arctoslion

A csúcs film!

Elképesztő, mennyire nagy film. J.N. hatalmas alakításával. Őt amúgy is imádom. Nem láttam vele rossz filmet, hihetetlen, mekkora színész. Hozzáteszem, a többi szereplő is zseniálisat alakít. Hűen mutatja be az akkori helyzetet, és elmondható, hogy nem egy könnyed jelenetekkel elkészített MŰ. Meglepett a végkifejlet, hiszen nem gondoltam volna, hogy " LEGYŐZIK "Mac - et. Főnök pedig nem lépte volna meg egyedül, de Mac meggyőzte őt, mi a teendő. Még annyit hozzáfűznék, hogy Brad Dourif, Billy Bibbit alakítója szerintem a másik zseniálisat alakító színész. Remekmű.

2015.10.30 FilmesPéter

Egy igazi klasszikus ez a film, egy alapmű. Még anno a Szüleim meséltek róla, na mondom letöltöm. Háát, imádtam. Jack Nicholson óriásit alakít benne, talán itt az egyik legerősebb. Persze Jokerként is atomdurva volt. Zseniális film!

2015.06.24 Timejja

Nem mindennapi, hogy egy film így le tudjon bilincselni, ennek sikerült. Az elején sokat nevettem, a végén sírtam, tehát a katarzis élménye garantált. Nicholson nagyszerű mint mindig, egyre szerethetőbb a karaktere a film során. A regényt mindg el ak... Több