Száll a kakukk fészkére

One Flew Over the Cuckoo's Nest

2015.03.07 imstlye

Nagyon kemény film... Hihetetlen amit véghez vittek ennél a filmnél, nem csak egy film, olyan mintha igazi lenne.. Hihetetlen!

2015.03.30 paixmondiale

Imádom Jack Nicholsont, az évszázad egyik legkiválóbb színésze! A könyvet ezesetben jobban szeretem, mint a filmet, noha a színészek hatalmasat alkottak, nem hiába az Oscar díj. Mindenkinek ajánlom az alkotást, írott, és filmes változatban egyaránt! 5/5, nem is kétség!

2015.02.10 chacky

Zseniális film. Egy igazi klasszikus. Jack Nicholson nem véletlen volt generációjának egyik legnagyobb színésze. Hibátlan alakítás, elgondolkodtató film, amit látnia kell mindenkinek. Bátran ajánlom, aki nem csak a mostani filmeket szereti. 9/10

2015.01.28 lmarci

Iszonyatos mondanivaló, hatalmas alakítások. Jack Nicolson nem a kedvenc színészem, mondhatni nem szeretem. De ezt a filmet bármennyiszer meg tudnám nézni, és mindig más hatással van rám.

2015.03.01 Agnes96

Hátborzongató és igaz. Olvastam nemrég egy angol kutatásról, ahol a hasonló intézményeket tesztelték kamubetegekkel, és a cikk minden egyes soránál a film képei lebegtek a szemem előtt.

2015.02.09 vadiati

Aki szereti a régi, kevésbé pörgős filmeket, annak tudom ajánlani ezt a filmet. Jack Nicholson brutálisat alakít. Tipikusan az a film, ami felér az alapjául szolgáló regény színvonalával.

2015.03.17 kotipeter

Nem kedvenceim annyira a régi filmek, mégis ezt amikor egyszer megnéztem a cimborákkal egy délután, kicsit piásan, imádtam. Gondoltam megnézem józanon is. Imádtam. Remek mondanivalója és kritikája van a társadalom felé.

2015.01.24 forradalom

Jack alakítása bomba! A film a szó szoros értelmében, erős!

2015.02.28 edelenyberes

Vigyázat! Nem egy könnyed esti szórakoztatást nyújtó film, mégis óriási élmény. Remekül átültették a történetet a filmbe, a Jack Nicholson alakítása pedig már-már emberfeletti. Nem hiába az a sok-sok Oscar amit bezsebeltek ezzel a filmmel.

2019.10.08 bettina50

Remek alkotás

Filmet láttam,könyvet olvastam. Mindent elmondtak az előtte értékelők. Csillagos ötös. :)

2015.02.19 petrad1

nagyon jó film, kötelező! :)Jack nicholson óriási alakításával, hiteles. Olvastam a könyvet is, és azt tudom mondani, ez az egyik legjobb adaptáció, amit valaha láttam.

2015.05.02 endi77

130 perc az életből, ami nem elvesztegetett idő :) kiemelkedő alakításokkal, emberközeli ábrázolásokkal, szerethető karakterekkel... Jack Nicholson sokoldalúságát nem lehet megunni.. ezt a karaktert is szerethetővé, elfogadhatóvá varázsolta, s a film végére... nézze meg aki még nem látta :)

2015.03.21 klaumau

Jack Nicholsonnak nagyon nagyon jól állt ez a szerep, nagyon hitelesen játszotta. A könyvet nem olvastam, de gyanítom, hogy a film legalább olyan jó. Ami ugyebár ritka.

2015.03.26 Köteles80

Kegyetlen jó ez a film, Jack Nicholson talán minden idők legjobb színésze, ezt itt is megmutatta. Imádtam végig, nagyon jó történet és a karakterek is nagyon jól ki vannak dolgozva.