What's Eating Gilbert Grape
Chatman
Darlene Cates
Johnny Depp

Gilbert Grape (Johnny Depp) egy unalmas kisváros átlagos fiatalja, ám a fiú sokkal több terhet cipel, mint kortársai. Mivel túlsúlyos édesanyja már mozgásképtelen, ő tartja el magát és három testvérét. Egyikük, Arnie (Leonardo DiCaprio) értelmi fogyatékos, és csak Gilbert tudja ápolni. Egy napon a… Több

Forgatókönyvíró: Peter Hedges
Premier: 1993.10.01.

2024.02.20 Schumy1

Minden benne van, aminek benne kell lenni. Dráma, érzelem, érzékiség. Komoly téma, remek színészekkel megspékelve.

2016.02.18 indingo

Leo fantasztikus a filmben, mint úgy általában. Amikor a szöcskék fejeit vagdossa le, majd utána ráeszmél, hogy mit csinált fenomenális. Kiválóan hozza a sérült gyerek karakterét. Elég régen láttam, de csak az ő játéka maradt meg bennem!

2016.08.26 Berto49

Ez az 1993-as Lasse Hallström film a favoritjaim közé tartozik. A rendezőjének több filmjét is kedvelem, most választottam megnézésre az „Árvák hercege” c. Irving regény adaptációt is. A Gilbert… film fő attrakciója a 19 éves ŐSTEHETSÉG Leo alakítása... Több

2017.08.30 Deku

Totális bukta lett nekem ez a film, ennél jobban ezt nem tudom megfogalmazni. Hiányzott belőle valami érdekesség ami felkelti a kíváncsiságomat de nem jött. Gyenge volt.

2015.09.13 rbernadett

Leonardo DiCaprio méltán kiérdemelte az Oscar jelölést ezért a filmért, pedig még gyerek volt. Kisvárosi történet egy koránt sem átlagos családról, akik nem azzal tűnnek ki, hogy valami tehetség van közöttük, hanem valamiért még jobban rájuk jár a rú... Több

Christian Bale alul maradt Leonardo DiCaprioval szemben az Arnie szerepéért folytatott küzdelemben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Texasban zajlott a forgatás, különböző helyszíneken, de a legtöbb jelenete Austinban, Pflugerville-ben és Manorban vették fel.Szerző: Bogi87

Peter Hedges írta a film forgatókönyvét, amely 1991-es, azonos című regényére épült.Szerző: Bogi87

A jegypénztárak adatai szerint kb. 10 millió dolláros bevételt hozott.Szerző: Bogi87