Gilbert Grape (1993)

What's Eating Gilbert Grape

Gilbert Grape

Darlene Cates
Johnny Depp

User 0306   2021. 05. 26.

Szuper jó, elgondolkodtató, sok érzelemmel, mély drámával. A nehéz családi helyzetről ebben a filmbe szerintem minden van.

indingo   2016. 02. 18.

Leo fantasztikus a filmben, mint úgy általában. Amikor a szöcskék fejeit vagdossa le, majd utána ráeszmél, hogy mit csinált fenomenális. Kiválóan hozza a sérült gyerek karakterét. Elég régen láttam, de csak az ő játéka maradt meg bennem!

Berto49   2016. 08. 26.

Ez az 1993-as Lasse Hallström film a favoritjaim közé tartozik. A rendezőjének több filmjét is kedvelem, most választottam megnézésre az „Árvák hercege” c. Irving regény adaptációt is. A Gilbert… film fő attrakciója a 19 éves ŐSTEHETSÉG Leo alakítása... több»

Deku   2017. 08. 30.

Totális bukta lett nekem ez a film, ennél jobban ezt nem tudom megfogalmazni. Hiányzott belőle valami érdekesség ami felkelti a kíváncsiságomat de nem jött. Gyenge volt.

rbernadett   2015. 09. 13.

Leonardo DiCaprio méltán kiérdemelte az Oscar jelölést ezért a filmért, pedig még gyerek volt. Kisvárosi történet egy koránt sem átlagos családról, akik nem azzal tűnnek ki, hogy valami tehetség van közöttük, hanem valamiért még jobban rájuk jár a rú... több»

Bazzzsi   2018. 03. 30.

Hogy Leonardo DiCaprio ezért nem kapott Oscart... A filmet már csak miatt is érdemes megnézni. Elképesztő mit játszott! A története is tetszett, bár elég szomorú.

TomÁcs   2018. 04. 24.

Egy nem mindennapi család történetét ismerhetjük meg, ahol az édesanya egy komoly összetartó erő, de valójában csak az ő halálával kezdhetik meg gyermekei az igazi életet.

Christian Bale alul maradt Leonardo DiCaprioval szemben az Arnie szerepéért folytatott küzdelemben.

Texasban zajlott a forgatás, különböző helyszíneken, de a legtöbb jelenete Austinban, Pflugerville-ben és Manorban vették fel.

Peter Hedges írta a film forgatókönyvét, amely 1991-es, azonos című regényére épült.

A jegypénztárak adatai szerint kb. 10 millió dolláros bevételt hozott.

Ritka alkalmak egyike, hogy ebben a filmben nem Hevér Gábor szinkronizálta Leonardo DiCapriot.