Gilbert Grape (1993)

What's Eating Gilbert Grape

Gilbert Grape

indingo   2016. 02. 18.

Leo fantasztikus a filmben, mint úgy általában. Amikor a szöcskék fejeit vagdossa le, majd utána ráeszmél, hogy mit csinált fenomenális. Kiválóan hozza a sérült gyerek karakterét. Elég régen láttam, de csak az ő játéka maradt meg bennem!

Berto49   2016. 08. 26.

Ez az 1993-as Lasse Hallström film a favoritjaim közé tartozik. A rendezőjének több filmjét is kedvelem, most választottam megnézésre az „Árvák hercege” c. Irving regény adaptációt is. A Gilbert… film fő attrakciója a 19 éves ŐSTEHETSÉG Leo alakítása, inkább ezt kellett volna díjazni, mint a „Visszatérő” prémvadász figuráját. Ahogy az értelmileg fogyatékos Arnie-t alakítja, illetve átéli, az a színjátszás magasiskolája! Johnny Depp (szerintem neki ez a legjobb szerepe, meg a „Csokoládé”-ban is meglehetős, a Karib-tengeres filmekkel nagyon lesüllyesztette magát, olyannyira, hogy ha meglátom a nevét, azt a filmet messzire elkerülöm) is jó, de Leo lemossa a vászonról. Tipikus amerikai kisvárosi történet, nagyszerű dráma, érdemes volt megnézni.

rbernadett   2015. 09. 13.

Leonardo DiCaprio méltán kiérdemelte az Oscar jelölést ezért a filmért, pedig még gyerek volt. Kisvárosi történet egy koránt sem átlagos családról, akik nem azzal tűnnek ki, hogy valami tehetség van közöttük, hanem valamiért még jobban rájuk jár a rúd, mint másokra. Emlékezetes pillanatok vannak ebben a filmben és bár nem egy nagy sztori valamiért leköti az embert.

Deku   2017. 08. 30.

Totális bukta lett nekem ez a film, ennél jobban ezt nem tudom megfogalmazni. Hiányzott belőle valami érdekesség ami felkelti a kíváncsiságomat de nem jött. Gyenge volt.

Bazzzsi   2018. 03. 30.

Hogy Leonardo DiCaprio ezért nem kapott Oscart... A filmet már csak miatt is érdemes megnézni. Elképesztő mit játszott! A története is tetszett, bár elég szomorú.

Darlene Cates
Johnny Depp

Christian Bale alul maradt Leonardo DiCaprio-val szemben az Arnie szerepéért folytatott küzdelemben.

(ArpiHajdu és Réci )

Texas-ban zajlott a forgatàs különböző helyszíneken, de a legtöbb jelenetet Austin-ban, Pflugerville-ben és Manor-ban vették fel.

Peter Hedges írta a film forgatókönyvét, amely 1991-es, azonos című regényére épült.