Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Gilbert Grape (1993)

What's Eating Gilbert Grape

Gilbert Grape

petraszab   2019. 04. 28.

Remek film teli érzelmekkel. Család, barátok, elfogadás és tisztelet, ezek a fő témái. Imádtam a stílusát.

indingo   2016. 02. 18.

Leo fantasztikus a filmben, mint úgy általában. Amikor a szöcskék fejeit vagdossa le, majd utána ráeszmél, hogy mit csinált fenomenális. Kiválóan hozza a sérült gyerek karakterét. Elég régen láttam, de csak az ő játéka maradt meg bennem!

Berto49   2016. 08. 26.

Ez az 1993-as Lasse Hallström film a favoritjaim közé tartozik. A rendezőjének több filmjét is kedvelem, most választottam megnézésre az „Árvák hercege” c. Irving regény adaptációt is. A Gilbert… film fő attrakciója a 19 éves ŐSTEHETSÉG Leo alakítása... több»

rbernadett   2015. 09. 13.

Leonardo DiCaprio méltán kiérdemelte az Oscar jelölést ezért a filmért, pedig még gyerek volt. Kisvárosi történet egy koránt sem átlagos családról, akik nem azzal tűnnek ki, hogy valami tehetség van közöttük, hanem valamiért még jobban rájuk jár a rú... több»

Deku   2017. 08. 30.

Totális bukta lett nekem ez a film, ennél jobban ezt nem tudom megfogalmazni. Hiányzott belőle valami érdekesség ami felkelti a kíváncsiságomat de nem jött. Gyenge volt.

TomÁcs   2018. 04. 24.

Egy nem mindennapi család történetét ismerhetjük meg, ahol az édesanya egy komoly összetartó erő, de valójában csak az ő halálával kezdhetik meg gyermekei az igazi életet.

Bazzzsi   2018. 03. 30.

Hogy Leonardo DiCaprio ezért nem kapott Oscart... A filmet már csak miatt is érdemes megnézni. Elképesztő mit játszott! A története is tetszett, bár elég szomorú.

Darlene Cates
Johnny Depp

Christian Bale alul maradt Leonardo DiCaprio-val szemben az Arnie szerepéért folytatott küzdelemben.

Texas-ban zajlott a forgatàs különböző helyszíneken, de a legtöbb jelenetet Austin-ban, Pflugerville-ben és Manor-ban vették fel.

Peter Hedges írta a film forgatókönyvét, amely 1991-es, azonos című regényére épült.

A jegypénztàrak adatai szerint kb. 10 millió dollàros bevételt hozott a Gilbert Grape.

Ritka alkalmak egyike, hogy ebben a filmben nem Hevér Gàbor szinkronizàlta Leonardo DiCaprio-t.

A Gilbert Grape című filmben nyújtott alakítàsàért jelölték Leonardo DiCaprio-t első alkalomal Oscar-, és Golden Globe-díjra - legjobb férfi mellékszereplő kategória.

Leonardo DiCaprio mindössze 19 éves volt.

A filmet Texas államban forgatták 11M $-ból.

Leonardo DiCaprio ezt a filmet választotta a Hókusz pókusz (1993) helyett.

Leonardo DiCaprio azt nyilatkozta Arnie szerepéről, hogy a legjobb móka volt, amit valaha csinált. Ennek ellenére a szerepet nagyon komolyan vette, és sok időt töltött értelmi fogyatékos fiatalok társaságában.

(SódóGA)